Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2011 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ave_piter
    Member
    • 01-2011
    • 45

    #61
    szkoda że nie mogę wziąć w tym wszystkim udziału. trzeba czekać do przyszłego roku...
    amatorpiwa.blogspot.com

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
      szkoda że nie mogę wziąć w tym wszystkim udziału. trzeba czekać do przyszłego roku...
      Przecież zarejestrowany jesteś od roku?

      Comment

      • chemmobile
        Senior
        • 03-2009
        • 2168

        #63
        Ale pierwszego posta trzasnął dopiero w tym roku, więc nie może głosować.
        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #64
          A, nie zauważyłem.
          Ale to plus za rok będzie więcej piw w kategorii smakowej a już w lutym wszystkie inne zostaną obstawione przez Pintę

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
            Obawiam się, że tradycyjnie wygrają produkty najbardziej rozpoznawalne i dostepne, niekoniecznie najlepsze.
            Tzn jakie? Tyskie? Lech? Karpackie Supermocne? Nie wiem co kryje się pod tym enigmatycznym sformułowaniem... Czy może oznacza ono, że brak wygranej PINTY w jednej czy drugiej kategorii będzie stanowił swoiste Miserere! Miserere!?
            Last edited by Czapayew; 26-01-2012, 18:26.
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #66
              Już w kolejnym temacie wyrażasz jakieś kompleksy na temat piw z Pinty. Wiadomo że ich piwa nie każdemu muszą smakować, ale trudno kwestionowac tezę, iż spowodowały one małą rewolucję na polskim rynku piwnym. Nie uważam wcale, że piwa z Pinty są najwspanialsze na świecie, bo oczywistym jest że nie są. Z pewnością w skali globalnej są przyzwoite. Ale na mizernym polskim rynku są to piwa wyróżniające się, gdyż konkurencja jest z każdym rokiem coraz słabsza.

              Dwa lata temu nie miałem problemów aby wybrac po 3 piwa do każdej kategorii, ale fakt, nie miałem jeszcze możliwości spróbowac piw Matuśki czy Kocourów, dlatego moja ocena była mniej surowa. Rok temu wybór już był trudniejszy, i w wielu kategoriach nie znalazłem 3 piw, które oceniałbym jako warte głosu. W tym roku sytuacja jest wogóle beznadziejna, gdyż niewiele jest polskich piw, które moge ocenić jako "przyzwoite". Piwa z Konstancina, Czarnkowa, Bielkówka czy Brackie przeszły totalną negatywną metamorfozę. W zamian na rynku poza Pintą nie pojawiło się zbyt wiele piw, które warte by były ponownego zakupu.

              Dlatego właśnie uważam, że większość piw z Pinty w Polsce jest zdecydowanym liderem i nie znajdę wielu piw, które mogłyby się z nimi równać. Nie bardzo też wierzę, że pojawią się w tym roku, gdyż polskie browary bazując na chwilowej popularności piw określanych jako regionalne wypuszczają tandetne produkty.

              A pod tym enigmatycznym stwierdzeniem znajdziesz piwa z Ciechanowa, Lwówka, Olsztyna, być może smoki na które ludzie będą głosować z uwagi na planowany koniec ich produkcji.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #67
                w sumie zgadzam się z Rzeszowiakiem, ale... Głównym plusem dodatnim Pinty jest moim zdaniem różnorodność stylowa. Częściowo są to też piwa bardzo dobre jak na swój styl.
                W moim zestawieniu aż cztery z ośmiu ocenianych przeze mnie kategorii głównych wygrało piwo z Pinty, ale to nie znaczy, że na rynku poza tym jest tragicznie.
                Nie znaczy też że nie jest - zwłaszcza w typowych lagerach...
                ALE miewamy niezłe pszenice, rewelacyjne portery; coraz lepiej dzieje się w ciemnych i "specjalnych".
                Jeszcze jakby browary przestały (przynajmniej w jakimś stopniu) dosładzać i aromatyzować "piwa", to byłbym wielce rad.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #68
                  Panowie i Panie. Wydaje mi się, że przeceniamy wartość rewolucyjną projektu Pinta. Na jakim terenie i dla ilu odbiorców jest to na tyle znaczący fakt aby nazwać go rewolucyjnym? Rewolucja to z definicji znaczącą zmiana, znacząca dla sekciarzy

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Panowie i Panie. Wydaje mi się, że przeceniamy wartość rewolucyjną projektu Pinta. Na jakim terenie i dla ilu odbiorców jest to na tyle znaczący fakt aby nazwać go rewolucyjnym? Rewolucja to z definicji znaczącą zmiana, znacząca dla sekciarzy
                    Jeśli traktujesz rynek piwny jako jeden dla wszystkich to na pewno ten projekt niewiele zmienia. Ja już jednak jakiś czas temu rzuciłem stwierdzenie o tendencji do polaryzacji piwnego rynku. Coraz tańsze (i gorsze jakościowo) piwa dla mas, których popularność może być podbijana przekazem reklamowym i coraz lepsze, bardziej zróżnicowane gatunkowo piwa dla znawców (lub sekciarzy), niestety o wiele droższe.
                    PINTA zrobiła rewolucję w tym drugim segmencie. Inna sprawa, że mi ten kierunek niespecjalnie odpowiada i chciałbym żeby pojawiło się coś pośrodku. Na razie tę niszę wypełniają mi piwa czeskie (pozdrowienia dla Zofmaru).
                    Last edited by docent; 27-01-2012, 08:37.
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • ave_piter
                      Member
                      • 01-2011
                      • 45

                      #70
                      Jedno wiem na pewno: PINTA wygra minimum w jednej kategorii! a po cichu myślę, że nawet w nie jednej może odnieść sukces. Jak ktoś śledzi blogi piwne to wie o co chodzi...
                      amatorpiwa.blogspot.com

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak ktoś śledzi blogi piwne to wie o co chodzi...
                        Dobre!
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #72
                          Jako projekt "oddolny" Pinta bez wątpienia jest w polskich warunkach projektem rewolucyjnym. A że przy okazji powstają w ten sposób dobre piwa, to tym lepiej. Ale już nie gadajmy tyle o tym, bo faktycznie może mieć to wpływ na wyniki plebiscytu, choć wcale nie jestem przekonany, że jedynie pozytywny dla Pinty.
                          Last edited by żąleną; 27-01-2012, 12:04.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ave_piter Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jedno wiem na pewno: PINTA wygra minimum w jednej kategorii! a po cichu myślę, że nawet w nie jednej może odnieść sukces. Jak ktoś śledzi blogi piwne to wie o co chodzi...
                            Fanatycy z blogów piwnych próbują zdestabilizować Plebiscyt! Granda!
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • baklazanek
                              † 2014 Piwosz w Raju
                              • 08-2001
                              • 3562

                              #74
                              Czekam na pierwsze wynik sondaży

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                #75
                                Miętowe z browarui Edi o włos przed Korebem Herbowym

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎