Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zadyma, Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Zadyma, Marcowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, mocno mętne. Ładny choć czy akurat to typowy kolor marcowego? [4.5]
    Piana: Marniutka. Już przy podaniu była tylko cienka 0,5 cm warstwa nierównomiernych bąbelków. Znikła sama po chwili, nie pozostawiając praktycznie żadnych śladów. [2]
    Zapach: Przyjemny, drożdże i dojrzałe owoce. [4.5]
    Smak: Słodowy z wyraźną owocowością dojrzałych ciemnych śliwek z wytrawną nutką, a do tego trochę cynamonu. Miła kompozycja smakowa. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, choć nie lubię dużo CO2 to jednak tu jest go trochę za mało. [3.5]
    Opakowanie: Kufel firmowy, brak podkładek. [4]
    Uwagi: Smaczne piwo, miło się piło.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Piwo:
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasny bursztyn, bardzo ładne [5]
        Piana: kolor ecru, z początku obfita, zostaje po kilku minutach 1 cm kożuszek, nie osadza się na szkle [4]
        Zapach: słabo wyczuwalny, leciutki zapach kwiatowy wymieszany z odrobina słodowego aromatu [3]
        Smak: fajna chmielowo-owocowa goryczka dominująca nad kwiatowo-słodowym podkładem, lekka treściwość, brak piwu pełności [4]
        Wysycenie: kolejne zbyt mocno nagazowane piwo z Zadymy [3.5]
        Opakowanie: butelka na wynos bez etykiety jedynie banderola z nazwą piwa [4]
        Uwagi: Smaczne piwo, warte powtórki

        Moja ocena: [3.675]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, ładny, choć na marcowe to chyba troszkę za ciemny. [4]
          Piana: Kremowa, średnio drobna, raczej nietrwała. [3]
          Zapach: Słodowo-karmelowy z lekkim piwnicznym akcentem. [4]
          Smak: Słodowy, lekko owocowy, pojawia się nuta karmelowo-waniliowa. Trochę mało marcowe chyba, ale smaczne. [4]
          Wysycenie: Tutaj, jak na browar rzemieślniczy, całkiem wysokie. [4]
          Opakowanie: Na wynos - NRW, schludna eta i kontra, info na banderolce - jest nieźle, ale można by jeszcze lepiej . [4]
          Uwagi: Jak wspomniałem - mam wrażenie niespełnionej marcowości, ale piwo mi smakowało .

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany, lekko czerwonawy pod światło [4]
            Piana: Drobna, niska, koloru przybrudzonej bieli. Może za niska ale bardzo długo utrzymująca się [4.5]
            Zapach: Mocny aromat suchego słodu, delikatnie ziarnisty, biszkoptowy i maślany. Pycha [4.5]
            Smak: Średnio treściwe. Głęboko słodowe, leciutko kwaskowate. Bardzo delikatna, szlachetna goryczka. [4]
            Wysycenie: Nie za wysokie ale wystarczające [4]
            Opakowanie: Brak ekstraktu na etykiecie [3.5]
            Uwagi: Oceniałem wersję butelkową, przy lanej za opakowanie byłoby 5 - warzelnia, podkładki, firmowe kufle...

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: miedziany, lekko zmętniony [4.5]
              Piana: szybko znika i nie zostawia zupełnie nic [2.5]
              Zapach: przyjemny, jakby słodki: drożdże, wydaje mi się, że lekkie cytrusy, opiekana skórka chleba [4.5]
              Smak: średnio pełne, średnio słodkie, lekka, ale szlachetna goryczka; czuć drożdże i wypieczoną skórkę chleba żytniego [5]
              Wysycenie: dla mnie super - czuć lekkie szczypanie bąbelków, ale piwo nie zatyka [5]
              Opakowanie: brak podanego ekstraktu i pełnego składu, goły kapsel, całość bez szału [3.5]
              Uwagi: Butelka z datą ważności 02.07.2013, kupiona w sklepie Zadymy w Krakowie na ul. Szpitalnej. Bardzo pijalne, czuć świeżość jak w piwie podawanym w browarze restauracyjnym, może trochę za lekkie jak na marcowe, ale jako całość bardzo udane. Chętnie jeszcze powtórzę.

              Moja ocena: [4.475]

              Comment

              • Derbeth
                Senior
                • 04-2013
                • 337

                #8
                Butelka z datą 28 sierpnia - tym razem aromat ubogi: goryczka niska, brak zauważalnego aromatu pieczonego chleba. W takim wydaniu przeciętne piwo, niewarte swojej wysokiej ceny.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎