Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Altbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jabłonowo, Altbier

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • fakaj
    Junior
    • 02-2012
    • 19

    #2
    A mogę prosić jakieś zdjęcie? Jeszcze się nie spotkałem z tym piwkiem, a jestem ciekaw jak wygląda.

    Comment

    • Komar_Pafnucy
      Senior
      • 08-2005
      • 1114

      #3
      Pewnie nikt się z nim jeszcze nie spotkał.
      Tu masz cały wątek: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=96453

      Multitap Crawl
      Multitap Crawl na Facebook

      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Zdjęcie autorstwa chyba Mareksa krąży po fejsie.
        Fanside Jabłonowa wrzucił to:
        Attached Files
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          Ty Seta nie siedź tyle na fejsie. Ten plik już był umieszczany w BrowarBizie.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            No wiem, właśnie zobaczyłem chwile potem. Sorki. Ale przyznasz, że byłem sprytny i nie zaśmieciłem serwera, tylko dałem linka do jpg...
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • TomX
              Senior
              • 09-2004
              • 1035

              #7
              Kurcze, etykieta mi się nawet podoba. Chyba dam jeszcze jedną szansę "Manufakturze" po a'la Belgu który trafił w kanał
              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

              Comment

              • canigggia
                Senior
                • 10-2009
                • 451

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
                Kurcze, etykieta mi się nawet podoba. Chyba dam jeszcze jedną szansę "Manufakturze" po a'la Belgu który trafił w kanał
                Naprawdę trafił w kanał? Kurcze, dla mnie to naprawdę bardzo, bardzo porządne piwo
                Browarnik Tomek
                TomCani

                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: barwa to brąz wymieszany w rubinem, brudna, a to przez całkowitą mętność [5]
                  Piana: słabiutka przy wersji beczkowej, lekkie ecru, drobna, zwarta śmietankowa, opada powoli, osadza się na szkle, sądzę że mała piana to efekt zbyt zimnego piwa, zobaczymy jak to będzie później w wersji butelkowej [2.5]
                  Zapach: słabo wyczuwalny (zbyt zimne piwo) to co czuję to lekka owocowa woń w chmielowym zapachem [3.5]
                  Smak: gęste, treściwe, takie jak lubię, piwo można dosłownie jeść, dominuje mocna goryczka, z owocowymi nutami, w ustach czuć także miłą chlebowość i gęstość [4.5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: w lokalu podane w szklance od czeskiego piwa, bez firmowej podstawki Jabłonowa więc tylko 4 ) ale sama etykieta z tego co widziałem utrzymuje ton Manufaktury więc jest ok [4]
                  Uwagi: Ogólnie bardzo smaczne piwo, jestem ciekaw wersji butelkowej ale już wiem że będzie mi smakować, 7 zł za 0.5l w Kotku

                  Moja ocena: [3.975]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 18-02-2012, 18:19.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Piwoteka
                    Senior
                    • 04-2008
                    • 1209

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, mętne - może mogło by być pół tonu ciemniejsze... Ale nie ma co się czepiać! [4.5]
                    Piana: Z początku znakomita, drobna, jednak dość szybko redukuje się do cienkiej warstwy. Lekko oblepia szkło. [4]
                    Zapach: Słodowy, z delikatną nutą chmielu. Mógłby być nieco bardziej intensywny. [4]
                    Smak: O, tego oczekiwałem... Solidna chlebowość, zwieńczona znakomitą goryczką. Stonowane nuty owocowe, lekkie posmaki drożdżowe. Piwo jest znakomite, czekamy na wersję butelkową! [4.5]
                    Wysycenie: W sam raz. [5]
                    Opakowanie: Mnie się szklanki w Narodowej podobają, ale obiektywny nie jestem - podobno powinny być mniejsze... [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.275]
                    Piwoteka
                    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                    www.piwoteka.pl
                    Sklep Piwoteki na Facebooku
                    Piwoteka Narodowa na Facebooku
                    Piwoteka Narodowa na G+
                    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                    Browar Piwoteka

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Na razie napiszę tylko, że piwo jest bardzo w stylu. Inna sprawa, ze alt nie jest zbytnio fascynującym gatunkiem
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • diebels
                        Senior
                        • 11-2005
                        • 170

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na razie napiszę tylko, że piwo jest bardzo w stylu. Inna sprawa, ze alt nie jest zbytnio fascynującym gatunkiem
                        że co?

                        Comment

                        • Hedin
                          Senior
                          • 02-2011
                          • 370

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Na razie napiszę tylko, że piwo jest bardzo w stylu. Inna sprawa, ze alt nie jest zbytnio fascynującym gatunkiem
                          Możesz uzasadnić?
                          Jego historia sięga na pewno dużo dalej niż historia pilsa, dla mnie również fascynującego. Poza tym Alt nie jest tak rozpowszechniony.
                          Nie umiem się doczekać, aż pojawi się w okolicy ten z Jabłonowa.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika diebels Wyświetlenie odpowiedzi
                            że co?
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hedin Wyświetlenie odpowiedzi
                            Możesz uzasadnić?
                            Jego historia sięga na pewno dużo dalej niż historia pilsa, dla mnie również fascynującego. Poza tym Alt nie jest tak rozpowszechniony.
                            Proste. Lubię wyraziste piwa. Alt jest zbytnio zbalansowany - jak zwykły lager w dolnej fermentacji.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Merv
                              Junior
                              • 06-2009
                              • 24

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor jasnobrązowy, opalizujące. [3.5]
                              Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa, konsystencji gęstej śmietany. Kremowa, jasna, długoutrzymująca się (jak na piwo przemysłowe). [5]
                              Zapach: Słodowy - raczej chlebowy niż ziarnisty.
                              Estry umiarkowane w kierunku niskich, przyjemne.
                              Aromat chmielu niski, przyprawowo-korzenny, pieprzowy.
                              Retronosowe nuty zielonego chmielu. [4]
                              Smak: Dwuwymiarowy. W pierwszej chwili dominuje słodkawa chlebowa słodowość która ustępuje miejsca orzeźwiającemu chmielowi by przejść w intensywną goryczkę. Gorycz niestety jest zalegająca i zbyt ostra - zmusza do wzięcia kolejnego łyku piwa.
                              Piwo krągłe, wyczuwalna delikatna śliskość. [3.5]
                              Wysycenie: Prawidłowe [5]
                              Opakowanie: Szkło mogłoby być mniejsze, ale nie oceniajmy piwa po naczyniu. Poza tym bez zarzutu. [5]
                              Uwagi: Oceniałem wersję beczkową.
                              Ocenę być może powtórzę za kilka dni, próbując Alta w bardziej sprzyjających warunkach.
                              Wrażenie ogólne: bardzo przyjemne, pijalne, złożone ale z mocno goryczkowym finiszem.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎