Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Mmmm Porter Warszawski!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 25-02-2012, 13:26
mariuss mariuss is offline
Junior

Standardowy Pierwsze warzenie

Witam mam ogromną prośbę do wszystkich piwowarów domowych, chcę zacząć uwarzyć pierwsze warki i nie mam żądnych konkretnych przepisów z metodą zacierania, sprzęt mam wyczytałem o warzeniu sporo nawet metodą dekokcyjną, ale jak na pierwszy raz chcę rozpocząć warzenie z przerwami skurzającymi nie mogę nigdzie doczytać konkretnego przepisu jakich użyć słodów i w jakich ilościach w której przerwie jaki dorzucić z brekwitów nie zamierzam warzyć.
Czy są jakieś stronki z przepisami ewentualnie jak ktoś może się podzielić swoimi doświadczeniami bo wiem że każdy domowy piwowar robi sobie zapiski podczas warzenia.
Będę bardzo wdzięczny Mariusz z Zachodniopomorskiego może jest jakiś domowy piwowar w okolicach Szczecinka chętnie przyjadę i porozmawiam.
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2012, 13:35
Junior

Standardowy

A zapomniałem dopisać że drożdże mam dolnej fermentacji chmiel mam lubelski granulat oraz mech irlandzki do klarowania.
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2012, 13:37
Fotka Użytkownika: anteks
anteks anteks is offline
maruda

Miejscowość: opalenica
Standardowy

Jak myślisz w jakim celu wszyscy piszą w tym dziale?
Zerknij z jakikolwiek temat w tym dziale
Lub TU

anteks edytował/a post 25-02-2012 o godz. 13:38.
Odpowiedz cytując
Stare 25-02-2012, 14:40
ytzek ytzek is offline
Member

Miejscowość: głównie DW
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariuss Wyświetlenie odpowiedzi
chcę rozpocząć warzenie z przerwami skurzającymi nie mogę nigdzie doczytać konkretnego przepisu jakich użyć słodów i w jakich ilościach w której przerwie jaki dorzucić z brekwitów nie zamierzam warzyć.
z przerwami "skurzającymi" to chyba jakiś "dust-pils" może wyjdzie
Odpowiedz cytując
Stare 26-02-2012, 22:45
Junior

Standardowy

anteks dziękuję za linka pooglądałem już mam więcej wiadomości zasysam dane i za niedługo do dzieła
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie