Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thwaites, Wainwright

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Thwaites, Wainwright

    Thwaites, Wainwright "Exquisitely Lovely Golden Ale" [a.4.1%]

    Kolor: jasny bursztyn, klarowny [5]

    Piana: średnioziarnista, dosyć wysoka, opada powoli, kożuch zostaje do końca [4]

    Zapach: dobrze zbalansowany, chlebowa słodowość współgra z żywiczno cytrusowym aromatem chmielu, na drugim planie nuta biszkoptu i ciasta drożdżowego, gdzieś w tle trochę estrów owocowych, do tego taka nuta, której nie potrafię zidentyfikować, a która objawia się w smaku wspomnianą dalej suszoną śliwką i razowcem z nutą lukrecji, pochodzi zapewne z jakiegoś
    specjalnego słodu, ostatnio wywąchałem ją w kilku piwach, głównie kornwalskich, tylko że zazwyczaj pojawia się jako taka nuta razowca z miodem i ewentualnie lukrecji [4.5]

    Smak: chlebowo-ziarnista, prażona słodowość zrównoważona jest ziołowo-żywiczną goryczką i lekko cytrusowym aromatem chmielu, z tyłu owoce i trochę biszkoptu, jest i ten razowiec z suszoną śliwką, ale mniej intnsywny, pyszne, orzeźwiające piwko [4.5]

    Nasycenie: średnie, pasuje [4.5]

    Opakowanie: brązowa, firmowa flaszka, etykieta z foli z panem Alfredem Wainwrightem siedzącym na skale i kontemplującym piękno Lake District, nie da się jej niestety zdjąć z butelki w całości, jest mocno przyklejona i rwie się na kawałki, na krawatce i kontrze logo The Brewing Industry International Awards, Thwaites otrzymał złoto za to piwo w 2011, kapsel złoty z napisem "Thoroughly Good Beers", jeszcze tydzień temu kupiłem flaszkę z gołym, złotym kapslem w tym samym markecie [5]

    Uwagi: parę dni temu je opisywałem po raz pierwszy ale mój kochany komputer miał zwiechę i ocena poszła się...
    Producent: Daniel Thwaites, UK, BB1 5BU; www.danielthwaites.com
    Zakupione w: Waitrose na Cromwell Rd., Kennsington, Londyn
    Degustowane: 16.02.2012r. ok. godz. 14:45GMT (pierwotnie 16.02.2012 ok 16:10GMT)
    Data ważności: 30/01/13
    Numer partii: L2031 09.12

    Click image for larger version

Name:	Thwaites, Wainwright II.jpg
Views:	1
Size:	35,0 KB
ID:	2085669
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Pilem wczoraj wersje nalewana, a wlasciwie pompowana real ale.
    Moc 4,1%

    Barwa zlocista, piana wysoka, kremowa i trwala. Zapach delikatnie chmielowy, w smaku slodowe z nutami delikatnie kwaskowatymi, po przelknieciu czuc nuty smakowe. Lekkie i smaczne.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #3
      Kolor: Jasnozłoty, klarowny.
      Piana: Biała, niezbyt obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do mocno dziurawego kożucha lekko oblepiając szkło.
      Zapach: Bardzo przyjemna chmielowość o charakterze ziemistym, tytoniowym, lekko kwiatowym, wsparta lekką ale'ową owocowością nadającą złożoności.
      Smak: Treściwość średnio lekka. Lekka podbudowa słodowa, wyraźne posmaki chmielowe o takim samym charakterze jak w zapachu, szczypta ale'owych estrów nadających złożoności smaku, a wszystko to wykończone średnią, bardzo przyjemną i dosyć krótką goryczką.
      Wysycenie: Średnio niskie.
      Ogółem: Doskonałe piwo w swojej kategorii. Niezwykle pijalny, mocno chmielony bitter z solidną, ale bardzo przyjemną i krótką goryczką. Moim zdaniem to piwo mogłoby być wzorcem piwa sesyjnego.
      BeerFreak.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎