Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Badenia się tworzy w wielkich bólach Wczoraj jednak przyspieszyła, robię alfabetycznie miejscowościami - doszedłem do Karlsruhe (całkiem piwne miasto).
    To co zrobiłem jest tu. Jak widać koło Bazyeli to mam tylko jeden minibrowar - "Mülhaupt" w Brombach przy Mulsowstraße 26, (czynny tylko w piątki od 14:30 do 18:30 oraz w soboty od 9 rano do 1 w nocy).
    Ale jeszcze 2 są w Lörrach. Jedne to duży Lasser, ma swoją knajpę firmową przy Wallbrunnstrasse 31 oraz sklep (czynny codzienie 7:30-12:00 i 13:00pm-16:30).
    Z drugim (mini) browarem (Hieber's Bräu Stüble) to jest większy kłopot, nie wiem czy działa, ale sprawdź pod adresem Meeraner Platz 1. Czynny w dni powszednie od 16 do 20, a w soboty od 10 do 20.

    Poza w/w to w najbliższej okolicy chyba nie ma żadnych browarów - najbliższe są we Freiburgu i Waldhaus.

    Być może coś tam jeszcze porobię jutro i pojutrze, ale na to bym skończył całą Badenię do tej pory nie ma co liczyć. To zbyt pracochłonne zajęcie.

    Acha - te informacje są z netu, nie biorę za nie odpowiedzialności
    Last edited by Pendragon; 08-09-2009, 23:36.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      Dzieki wielkie, w takim razie jutro potuptam do Lorach.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        Drugiego browaru nie znalazłem, bo adres nie istniał na mapach wiszących w centrum, a panie siedzące w informacji skierowały mnie w niewłaściwym kierunku.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          Uaktualniłem mapkę browarów Irlandii i Irlandii Północnej.
          Zgodnie z powiedzeniem iż im dalej w las tym więcej drzew (czy jak to się tam mówi) sprawa robi się nieco skomplikowana na tej nie obfitującej w browary wyspie. Część z nich jest - można powiedzieć - w stanie uśpienia spowodowanego prawdopodobnie kryzysem , część tylko przypisuje sobie oficjalnie nazwę "Browar" a w rzeczywistości piwa nie warzy tylko zamawia je gdzie indziej i sprzedaje pod wlasnymi markami. Zresztą sami spójrzcie jaki jest galimatias , ktory próbuje upożadkować na podstawie wlasnego rozeznania oraz innych źrodeł. Do mapki zacząłem dodawać browary zamknięte , zarówno te kilka lat temu jak i kilkadziesiąt. Niebawem dołożę kolejne nieczynne. W sumie myslę że liczba browarów spokojnie przekroczy 50-tkę. Proszę zwrócić uwagę na legendę na górze mapki.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            Przyjalem prosta klasysfikacje - browar to miejsce, gdzie warzy sie piwo. Fantomow nie zaznaczam.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
              Przyjalem prosta klasysfikacje - browar to miejsce, gdzie warzy sie piwo. Fantomow nie zaznaczam.
              Jeśli masz na myśli to co Cooper napisał i pozaznaczał firmy zlecajace warzenie innym browarom, sprzedajacym jako swoje, też bym to powywalał. Niepotrzebny bajzel przez to sie robi, a tak naprawe mało kogo te firmy interesują i raczej nikt by do nich nie zajeżdżał
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2867

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Jeśli masz na myśli to co Cooper napisał i pozaznaczał firmy zlecajace warzenie innym browarom, sprzedajacym jako swoje, też bym to powywalał. Niepotrzebny bajzel przez to sie robi, a tak naprawe mało kogo te firmy interesują i raczej nikt by do nich nie zajeżdżał
                Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Wg. mnie mapa z zaznaczonymi miejscami, które udają browary ma sens pod warunkiem, iż są one wyraźnie zaznaczone i opisane. Przemawia za tym kilka względów: nie ma cyklicznie powtarzających się informacji o "nowym browarze", którego nie ma na mapie (często w sieci nie można znaleźć informacji, że nie warzy on piwa i okazuje się to dopiero po wizycie), często te miejsca kiedyś były browarami (tak chyba było w przypadku Kinsale i Messers Maguire?) oraz ostatnia sprawa, że są to jedyne miejsca, gdzie można wypić jakieś ciekawe piwa oraz uzyskać materiały kolekcjonerskie.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Wg. mnie mapa z zaznaczonymi miejscami, które udają browary ma sens pod warunkiem, iż są one wyraźnie zaznaczone i opisane. Przemawia za tym kilka względów: nie ma cyklicznie powtarzających się informacji o "nowym browarze", którego nie ma na mapie (często w sieci nie można znaleźć informacji, że nie warzy on piwa i okazuje się to dopiero po wizycie), często te miejsca kiedyś były browarami (tak chyba było w przypadku Kinsale i Messers Maguire?) oraz ostatnia sprawa, że są to jedyne miejsca, gdzie można wypić jakieś ciekawe piwa oraz uzyskać materiały kolekcjonerskie.
                  Kwestia gustu. Takie informacje mozna zawrzeć w legendzie bez potrzeby nanoszenia tego na mapę.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                    Drugiego browaru nie znalazłem, bo adres nie istniał na mapach wiszących w centrum, a panie siedzące w informacji skierowały mnie w niewłaściwym kierunku.
                    Właśnie dodałem do mapy m.in. browary w Lörrach. Ten drugi, którego nie znalazłeś, mieścić się powinien w Hieber's FrischeCenter (całkiem niedaleko Lassera) przy skrzyżowaniu Basler Str. i Fabrikstrasse. Meeraner Platz to taki skwerek przy tym skrzyżowaniu. Szkoda, że od razu nie umieściłem tego na mapie, ale nie wiedziałem, że będzie z tym taki problem.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      Pracuje nad mapą browarów działających na Litwie. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak trudna praca. Nie dość, że nie ma dobrej strony poswięconej tym browarom to są również małe przekłamania na stronie państwowej instytucji wydajacej koncesje na wyrób piwa i innych trunków.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Tak jeszcze nt moich wypocin jako części ogólnego brobizowego projektu :
                        Na początku też miałem zamieścić TYLKO czynne browary. Póżniej jednak gdy zacząłem zbierać do kupy posiadane informacje , zarówno te z własnych rozpoznań terenowych jak i informacje z "dobrze poinformowanych źródeł" wyszło na to iż musiałbym pominąć kilka punktów używających powszechnie nazwy "browar" efektem czego było by to iż po pewnym czasie mogłby by dotrzeć do mnie inforamacje iż "ktoś , gdzieś" znalazł a to w internecie a to osobiście będąc jakiś "browar" ktorego nie ma u mnie na mapie. Żeby więc nie być zmuszonym do póżniejszych errat i wyjasnień postanowiłem DOKŁADNIE wskazać w ktorych miejscach możemy mieć pewność ze będziemy w czynnym i warzącym piwo browarze a w ktorych trafimy na firmę która tylko kontraktuje piwo i sprzedaje je pod własną marką (powiedzmy odpowiednik b. "Browaru" Smocza Głowa).
                        Jest to o tyle ważne że np uważane przezemnie do tej pory za b. opiniotworcze w tym temacie strony np beerme.com zawierają informacje błędne lub nieaktualne. Zresztą nawet ja sam jakiś czas temu w temacie Piwo-Konkretnie zgłosiłem piwa irlandzkie do rzekomych browarów które browarami w rzeczywistości nie są (np dubliński Messrs Maquire). Zresztą z Irlandią jest o tyle mały problem iż ilości browarów są tu b. małe i można je bez większego trudu opracować tak jak ja to zrobiłem. W przypadku np Niemiec byłby to koszmar. Zawsze też jest możliwosć skasowania przezemnie częsci punktów nie będących browarami. Być może zrobie 2 mapy - jedna z wyłącznie działającymi browarami i druga z zamkniętymi oraz firmami które tylko udają browary.
                        Aha i jeszcze pytanie techniczne : widziałem kiedyś na jednej z map Google taką małą legendę oznaczeń którą stanowiło białe kwadratowe pole znajdujące się bezpośrednio w rogu mapy nawet w momencie czy to przesuwania czy zmiany skali mapy. Czy ktoś wie jak się coś takiego tworzy ? Wg mnie wyglądało to znacznie lepiej niż legenda zawarta bezpośrednio w opisie po lewej stronie. Nie chodzi mi tu o rozwijany "dymek" z opisem jaki uzyskujemy po kliknięciu na dany punkt na mapie.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Micho441
                          • 04-2008
                          • 812

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pracuje nad mapą browarów działających na Litwie. Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak trudna praca. Nie dość, że nie ma dobrej strony poswięconej tym browarom to są również małe przekłamania na stronie państwowej instytucji wydajacej koncesje na wyrób piwa i innych trunków.
                          W odniesieniu do browarów na Litwie:
                          http://alutis.lt/aludaria/ i po kłopocie.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                            W odniesieniu do browarów na Litwie:
                            http://alutis.lt/aludaria/ i po kłopocie.
                            Może kilka lat temu była ta strona aktualna a teraz się mocno zdezaktualizowała. Po części opierałem się nią podczas mojej podróży po Litwie a dokładniej po Birzai, Ponevezys, Pakrujo i Pasvalys i mogłem się przekonać się o tym na własnej skórze. Nie po to mapy powstają, aby nanosić niesprawdzone lub nie do końca prawdziwe dane.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Micho441
                              • 04-2008
                              • 812

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może kilka lat temu była ta strona aktualna a teraz się mocno zdezaktualizowała. Po części opierałem się nią podczas mojej podróży po Litwie a dokładniej po Birzai, Ponevezys, Pakrujo i Pasvalys i mogłem się przekonać się o tym na własnej skórze. Nie po to mapy powstają, aby nanosić niesprawdzone lub nie do końca prawdziwe dane.
                              Troche to dziwne. Na podanej stronie w zakładce spis browarów sa dokładne dane browaru - prawie 200 - z informacjami m.in.czy browar działa czy zamknięty,adresy. W poszykiwaniu litewskich browarów majacych na etykietach,kapslach itp. sylwetke niedźwiedzia wszystkko sie zgadza.Korespondencja na podane adresy dochodziła czego efektem jest powiększenie mojej niedźwiedziowej kolekcji z Litwy.Może mam szczęście i tylko dane "niedźwiedziowych" browarów sa aktualne?

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Micho441 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Troche to dziwne. Na podanej stronie w zakładce spis browarów sa dokładne dane browaru - prawie 200 - z informacjami m.in.czy browar działa czy zamknięty,adresy.(...)
                                No i co z tego, że jest podana liczba 200. Jak licencje na warzenie ma raptem niecałe 70 browarów.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎