Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #31
    Wątek o AutoMapie browarów został wydzielony do nowego tematu.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #32
      Tak od wczoraj wgłębiam się w googlowe mapy (Maps i Earth) i widzę, że na podstawie takiego Google Earth można by stworzyć mapę z lokalizacjami różnych browarów. Oczywiście jeszcze nie wszystkie obszary są odpowiednio 'zdjęte', ale sporo część jest już mocno doszczegółowiona. Co koleżeństwo na to?
      MM961
      4:-)

      Comment

      • luk102
        Member
        • 02-2006
        • 65

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak od wczoraj wgłębiam się w googlowe mapy (Maps i Earth) i widzę, że na podstawie takiego Google Earth można by stworzyć mapę z lokalizacjami różnych browarów. Oczywiście jeszcze nie wszystkie obszary są odpowiednio 'zdjęte', ale sporo część jest już mocno doszczegółowiona. Co koleżeństwo na to?
        Odswierze temat, gdyż wczoraj bawiłem się tworzeniem mapy na google maps i można by na tej podstawie stworzyć mapę browarów przemysłowych, mikrobrowarów, a także browarów domowych - zadanie bardzo łatwe do wykonania tyle że wymagające poświecenia czasu. Co wy na to by stworzyc Piwną Mapę Polski

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #34
          Ja umieściłem z 10 browarów na próbę ale nie kontynuowałem, bo odzew niewielki

          Browary komercyjne w sumie można dość prosto odszukać, ale już naniesienie miejsc historycznych browarów, słodowni itp. na GE mogłoby być bardzo pomocne.
          Last edited by JAckson; 02-08-2007, 10:10.
          MM961
          4:-)

          Comment

          • marco
            PremiumUżytkownik
            • 04-2005
            • 100

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja umieściłem z 10 browarów na próbę ale nie kontynuowałem, bo odzew niewielki

            Browary komercyjne w sumie można dość prosto odszukać, ale już naniesienie miejsc historycznych browarów, słodowni itp. na GE mogłoby być bardzo pomocne.
            JAckson, a czy mógłbyś podać jakiś przykładowy browar który umieściłeś, najlepiej z krótką instrukcją jak go odnaleźć. Chętnie pobawię się w umieszczanie browarów w Google Maps

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marco Wyświetlenie odpowiedzi
              JAckson, a czy mógłbyś podać jakiś przykładowy browar który umieściłeś, najlepiej z krótką instrukcją jak go odnaleźć. Chętnie pobawię się w umieszczanie browarów w Google Maps
              Jak dotrę dziś do domu to mogę Ci wysłać plik który wczytuje się w GE. Pokażą Ci się wtedy od razu lokalizacje. O ile oczywiście nie zapomnę
              MM961
              4:-)

              Comment

              • ergie
                Senior
                • 05-2004
                • 1041

                #37
                Wystarczy wejść na zumi.pl i wpisać "browar", bez podawania miejscowości i już macie "piwną" mapę polski. Można też ją aktualizować wpisując kolejne browary.

                KLIKNIJ MNIE
                Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                ------------------------------------------------------------------
                Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                Comment

                • ergie
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 1041

                  #38
                  Po kliknięciu na wybrany browar pokazuje się jego "wizytówka" zawierająca m.in plan miejscowości z lokalizacją w niej danego browaru. Plan ten można powiększać i pomniejszać, można też wyznaczyć sobie trasę dojazdu z dowolnego miejsca w Polsce do tegoż browaru.

                  Po co więc wyważać otwarte drzwi. Piwna Mapa Polski istnieje i jest dostępna w necie.
                  Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                  ------------------------------------------------------------------
                  Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10836

                    #39
                    Przecież tam nie ma ponad połowy browarów! To jak można pisać, że istnieje piwna mapa!?
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • ergie
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 1041

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Przecież tam nie ma ponad połowy browarów! To jak można pisać, że istnieje piwna mapa!?
                      No to do roboty i j możesz dopisać. Ty i inni też. Najważniejsze, że jest całkiem sprawnie działający "silnik" i to ogólnie dostępny.
                      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                      ------------------------------------------------------------------
                      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Przecież tam nie ma ponad połowy browarów! To jak można pisać, że istnieje piwna mapa!?
                        No nie wiem bo mi się nie chce spwadzać 1 w 1, ale jeżeli jest np. Jako , Janów, CK i Żnin to chyba jest ponad połowa. Klikałeś kolejne strony na dole?
                        Gorzej, że potem wyskakują takie perełki jak: Ręczna Myjnia Samochodowa Stary Browar
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #42
                          Instalujemy Google Earth i ściagamy ten pliczek -> http://beerme.com/beerme.kmz
                          Pliczek wrzucamy gdzieś w folderze z programem. Powinno chyba automatycznie go wczytywać.
                          Od teraz mamy mapę z browarami z całego swiata. Nie wiem czy jest wszystko, ale jest tego multum

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • ergie
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 1041

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Instalujemy Google Earth i ściagamy ten pliczek -> http://beerme.com/beerme.kmz
                            Pliczek wrzucamy gdzieś w folderze z programem. Powinno chyba automatycznie go wczytywać.
                            Od teraz mamy mapę z browarami z całego swiata. Nie wiem czy jest wszystko, ale jest tego multum
                            Jeden minus, pod Linuxem nie ruszy
                            Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
                            ------------------------------------------------------------------
                            Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              kiedyś będzie z automatu tworzona w dziale z browarami
                              Chodzi o mapę browarów. Czy jest już takowa na browar.biz, bo nie mogłem znaleźć. A może ktoś wie, gdzie można taką mapę zobaczyć?

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #45
                                Też bym chętnie zobaczył taką nowość w serwisie. Po informacji, że coś takiego jest tworzone, przerwałem prace nad własną wersją opartą o Google Earth.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎