Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
    Na mapkach skitofa i radoma są niestety błędy.
    Np.
    Browar Bartek znajduje się w miejscowości Cieśle, a nie w Gołuchowie.
    Browar Grybów znajduje się w miejscowości Siołkowa, a nie w Grybowie.
    Browar Leżajsk znajduje się w miejscowości Stare Miasto, a nie w Leżajsku.
    Co do Starego Miasta i Siołkowej to się zgadzam. To trzeba poprawić. Ale Cieśle na mapie są zaznaczone.

    Comment

    • delvish
      Senior
      • 11-2004
      • 3508

      #62
      ...Browar Jabłonowo zaś w miejscowości Wólka Kosowska.

      P.S. A z Leżajskiem nie jest tak prosto, bo mały skrawek browaru leży jak najbardziej na terenie miasta Leżajska
      Last edited by delvish; 17-09-2008, 20:53.
      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
      (Frank Zappa)

      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

      Comment

      • Gopher
        Senior
        • 10-2007
        • 450

        #63
        Administracyjnie ok. 1/10 browaru Leżajsk leży w Leżajsku , a reszta faktycznie w Starym Mieście choć to tylko druga strona ulicy rozdzielającej dwie gminy.
        Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gopher Wyświetlenie odpowiedzi
          Administracyjnie ok. 1/10 browaru Leżajsk leży w Leżajsku , a reszta faktycznie w Starym Mieście choć to tylko druga strona ulicy rozdzielającej dwie gminy.
          Ale z Leżajskiem jest chyba ten problem, że adres browaru to Leżajsk nie Stare Miasto. I to chyba się liczy.

          Comment

          • radom
            Junior
            • 10-2007
            • 15

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
            ...Browar Jabłonowo zaś w miejscowości Wólka Kosowska.
            Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale kierowałem się informacjami na stronie browaru

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radom Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale kierowałem się informacjami na stronie browaru
              http://www.jablonowo.pl/site/0/0/6,kontakt
              i na tej stronie napisano
              Centrala
              Aleja Krakowska 77
              05-552 Wólka Kosowska
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                i na tej stronie napisano
                Centrala
                Aleja Krakowska 77
                05-552 Wólka Kosowska
                No i dokładnie tak radom ma zaznaczone na swojej mapce. Przy powiększeniu widać zgodność z mapą znajdującą się na stronie Jabłonowa.

                U skitofa jest Jabłonowo w Jabłonowie.
                Last edited by Maggyk; 17-09-2008, 22:43.
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2768

                  #68
                  Co do Browaru Leżajsk. Na oficjalnej stronie UM Leżajska jest mapka. Wynika z niej, że właściwie cały zakład leży w poza granicami administracyjnymi miasta. Główne zabudowania w całości są na terenie wsi Stare Miasto.
                  Leżajsk

                  Browar Jabłonowo jest w Jabłonowie przy Alei Krakowskiej. Wólka Kosowska to miejsce gdzie znajduje się Urząd Pocztowy (podobnie jest z Leżajskiem - poczta w Leżajsku).

                  Niedługo może być też problem z określeniem lokalizacji Browaru Kielce. Jeżeli zacznie się planowana rozbudowa zakładu to jego część może znaleźć się w gminie Morawica (obecnie browar jest przy granicy administracyjnej Kielc).
                  Last edited by Pankracy; 18-09-2008, 07:22.

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Niedługo może być też problem z określeniem lokalizacji Browaru Kielce. Jeżeli zacznie się planowana rozbudowa zakładu to jego część może znaleźć się w gminie Morawica (obecnie browar jest przy granicy administracyjnej Kielc).
                    Raczej nieprędko będzie taki problem. Belgia miała przygotowane plany rozbudowy, na ówcześnie posiadanym terenie, do ponad 3 mln hl, jeszcze przed kupnem jej przez KP.
                    Last edited by delvish; 18-09-2008, 08:16.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • Pankracy
                      Senior
                      • 10-2007
                      • 2768

                      #70
                      Zauważyłem jeszcze na mapie radoma błąd polegający na tym, że umieścił browar w Lublinie na ul. Bernardyńskiej.
                      Tymczasem na ul. Bernardyńskiej od kilku lat nie ma już browaru (Browar Nr 2 dawny ZP K.R. Vetter). Jest tam obecnie tylko siedziba spółki Perła. Lubelski zakład piwowarski mieści się przy ul. Kunickiego (Browar Nr 1 dawny Browar Parowy Jeleń).

                      Comment

                      • radom
                        Junior
                        • 10-2007
                        • 15

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zauważyłem jeszcze na mapie radoma błąd polegający na tym, że umieścił browar w Lublinie na ul. Bernardyńskiej.
                        Tymczasem na ul. Bernardyńskiej od kilku lat nie ma już browaru (Browar Nr 2 dawny ZP K.R. Vetter). Jest tam obecnie tylko siedziba spółki Perła. Lubelski zakład piwowarski mieści się przy ul. Kunickiego (Browar Nr 1 dawny Browar Parowy Jeleń).
                        Już poprawiłem.

                        Comment

                        • martwypies
                          Junior
                          • 09-2008
                          • 2

                          #72
                          Mapa Piwa - zapraszam do współtworzenia

                          Wiem że już 700 osób próbowało robic mapy browarów i piwa w Polsce. Ja chce być 701.
                          Mapa powstała w Google Maps wczoraj (!?) i to co ją wyróżnia od innych że Ty i ty i ty możesz do niej dodać parę informacji. Mapa może byc współtworzona.

                          Póki co są tylko podstawy dla lamerów piwa. Grupa Żywiec, Carlsberg, Kompania Piwowarska + kilka szybko dodanych browarów lokalnych.

                          Na czym mi szczególnie zależało ?
                          - na uzyskaniu informacji czy dany browar jest CZYNNY i jakie piwo w nim się produkuje

                          Mapę można rozwinąć przez dodanie ładnych ikonek z logo itp oraz oczywiście przez dodanie informacji o smaku.
                          Fajnie by było jakby też stworzyć odrębną kategorię (inne ikonki) dla historycznych 1) piw nie produkowanych dzisiaj oraz 2) historycznych nieczynnych już browarów

                          Pozdroawiam i zapraszam do współtworzenia mapy pod linkiem:
                          Mapa Piwna w Google Maps
                          (to mój pierszy post)

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10738

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika martwypies Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wiem że już 700 osób próbowało robic mapy browarów i piwa w Polsce. Ja chce być 701.


                            (to mój pierszy post)
                            po co tworzyć następną skoro radom już zrobił i to bardziej szczególową
                            witaj na forum
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                              po co tworzyć następną skoro radom już zrobił i to bardziej szczególową
                              Może dlatego, że moja jest mojsza niż twojsza?
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • martwypies
                                Junior
                                • 09-2008
                                • 2

                                #75
                                no rzeczywiście
                                tylko że u mnie można współtworzyć

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎