Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grafenwalden 5l Lidl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mbanano
    Junior
    • 01-2012
    • 13

    Grafenwalden 5l Lidl

    Witam,

    Czy można to piwo dostać w którymś Lidlu (wsio rybka czy pils czy pszenica)? Wiem że czasami pojawia się tu i ówdzie. Akurat w moim mieście (dosyć małe) jest tylko z okazji "tygodnia niemieckiego". Niestety kierownik nie umiał odpowiedzieć czy tak jest we wszystkich Lidlach. Sam Lidl, tzn. infolinia, odpisała, że odpowie w najbliższym możliwym terminie, czyli raczej nigdy... A akurat potrzebuje kilku puszek takich większych...
  • baania
    Senior
    • 10-2009
    • 317

    #2
    Chyba wszędzie pojawia się jak jest w gazetce. W Szczecinie nie widziałem już od dawna. Pojedź do Kauflanda lub Auchan, tam można spotkać inne piwa 5l (np. Jever pils), ale też nie wiem czy to stała oferta jest.
    Podcast o piwie
    Podcast o piwie | Facebook

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Ostatnio w ogóle nie ma tego piwa. Moim zdaniem może go w ogóle nie być

      Comment

      • mbanano
        Junior
        • 01-2012
        • 13

        #4
        Ja Nie powiem, żebym o Tym piwie marzył. Ale w tej cenie i w takiej beczułce konkurencji brak. Nie próbowałem Pilsa, ale pszeniczniak jest do wypicia. Ogólnie niebawem będę miał swoje własne w mini kegu, ale zanim to nastąpi muszę przetestować nalewak. A aktualnie prowadzę jednoosobowy strajk przeciwko cenom piwa "koncernowego", a jedyne co mogę u siebie dostać 5-litrowego to Heineken za niecałe 60zł (uschnę, a nie kupię ). Auchan'a mam gdzieś w okolicy. Podobnie Real i tego typu wynalazki. Wie ktoś więc może gdzie może być dobry wybór browarków 5l? I pytanie drugie (pomijając cenę) - szukając trafiłem na piwo "Obolan" (?). Zna ktoś co to jest?

        Comment

        • mbanano
          Junior
          • 01-2012
          • 13

          #5
          Sorki za drugi post, ale nie widzę opcji edytuj (?). Pytam o Grafenwaldena i o sklepy, ponieważ, nie licząc tygodnia niemieckiego, wystawiają ten browarek na półkach w opcji "oferta specjalna", nie zawsze informując w gazetce. Niestety, jak człowiek czegoś potrzebuje to akurat nie ma.

          No i znalazłem edytuj...
          Last edited by mbanano; 28-03-2012, 20:48.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mbanano Wyświetlenie odpowiedzi
            I pytanie drugie (pomijając cenę) - szukając trafiłem na piwo "Obolan" (?). Zna ktoś co to jest?
            Poszukaj, poczytaj spokojnie a wiele się dowiesz, o Obołoniu też
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • sienioo
              Senior
              • 12-2008
              • 177

              #7
              Napisz z jakiego województwa/regionu/miasta jesteś to może coś doradzimy, wskażemy sklep itd.

              Comment

              • mbanano
                Junior
                • 01-2012
                • 13

                #8
                Nooo, sorki - się nie przedstawiłem. Jestem z Polkowic/dolnośląskie. Ogólnie jeśli chodzi o piwa to tu bida. Ja nie narzekam, bo stawiam pierwsze (no może już drugie) kroki w piwie domowym, ale zawsze z chęcią czegoś spróbuje. Nie ukrywam, że Grafenwaldena kupiłbym ze względu na opakowanie (i cenę, a jakże) a nie dlatego że to super piwo. No i mam mało czasu na testy nalewaka. Natomiast jeśli macie sugestie po co można śmiało sięgnąć 5-litrowego (nie patrząc na kwotę) to jestem otwarty. Podobnie będę wdzięczny za coś taniego, choćby słabego. Heńka piłem już xxx razy. Dobre, ale cena za jednorazową puchę przesadzona. A strajk mam z powodu Lecha (ulubione piwo teścia) - odkąd zapłaciłem za to 3,4 za puszkę... Natomiast jeśli próbuję czegoś nowego, to wiadomo - raz można wydać

                Comment

                • sienioo
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 177

                  #9
                  Dyczkin będzie odpowiednią osobą, która może pomóc:P Z tego co ja wiem to w Polkowicach czy Legnicy to tylko pozostają markety i supermarkety... Pozostaje tylko Wrocław, by coś kupić ciekawszego np. 5l czechy.

                  Comment

                  • ciafu1
                    Junior
                    • 01-2009
                    • 7

                    #10
                    Od 10.04.2012 znowu będzie dostępny w ramach tygodnia niemieckiego.

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #11
                      W cenie 34,99 za beczułkę
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • mbanano
                        Junior
                        • 01-2012
                        • 13

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ciafu1 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Od 10.04.2012 znowu będzie dostępny w ramach tygodnia niemieckiego.
                        Szybszy niż Lidl, podziękował Swoją drogą obdzwoniłem wszystkie (hiper)markety w okolicy (Lubin/Głogów/Legnica) i niestety wszędzie jeśli już to Heineken. Aż dziw bierze, że im się to jakoś opłaca. Jedynie w Legnicy Auchan mają też Dab'a i Bud'a. W Lubinie jest hurtownia z browarkiem, ale sprowadzają jedynie na zamówienie (w detalu też - tydzień czekania, niestety nie znam cen). I też z tego co mi powiedzieli - jedyne takie zamówienia mają ze sklepów z Wrocławia.

                        Ale co tam, 10.04 mam Imieniny więc Lidl trafił z tym tygodniem niemieckim

                        Comment

                        • mbanano
                          Junior
                          • 01-2012
                          • 13

                          #13
                          No i zakupiłem sobie 3 beczułki. Połowa sukcesu za mną. Teraz trzeba je opróżnić... Ale lekko zdębiałem czytając informację na beczce. To jest Premium Pils, natomiast skład podany to: woda, słód pszeniczny, ekstrakt chmielowy. Co jest grane?

                          Comment

                          • baania
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 317

                            #14
                            Albo pomyłka, albo jest tam słód pszeniczny. Np. Cornelius dodaje słód pszeniczny do swojego lagera.
                            Podcast o piwie
                            Podcast o piwie | Facebook

                            Comment

                            • mbanano
                              Junior
                              • 01-2012
                              • 13

                              #15
                              Właśnie doczytałem. W innych językach (tych, w których kojarzę trochę) jest podany słód jęczmienny. Więc albo to pomyłka albo limitowana seria na Polskę - pilsik ze słodu pszenicznego 100% (dodatek to dodatek, ale o jęczmiennym nic nie jest napisane).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎