Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Export Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Export Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bez zarzutu, można powiedzieć pszeniczny, mętny, ciemno żólty z pomarańczowymi refleksami [5]
    Piana: obfita, dość gęsta, czapowata, lekko przybrudzona biel, osiada powoli, osadza się krzaczkami na szkle, po długim czasie na powierzchni jest nadal cieniutki kożuszek [4]
    Zapach: słaby, czuć typowy zapach słodu oraz lekkie drożdżowo-chmielowe akcenty [3]
    Smak: dość pełne, treściwe, lekka goryczka, posmak słodu oraz leciutki drożdżowy, lekko kwaskowaty akcent, po jakimś czasie od wypicia wyczuwa się miły, nieduży chmielowy smak [4]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: opakowania Łomży dla mnie są bardzo ładne, do tego dedykowany do piwa kapsel [5]
    Uwagi: Smaczne piwo, warte ponownego sięgnięcia

    Moja ocena: [3.8]
    Attached Files
    Last edited by becik; 04-04-2012, 20:53.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • bob1969
      Senior
      • 02-2008
      • 170

      #3
      W Warszawie już można kupić te piwo? Bo jak w Łomży pytałem o to piwo w sklepach z destylatami to mi sprzedawcy mówili, że to będzie dla biedronki albo że w sprzedaży będzie od maja ... tacy znawcy.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Zakupione w Le Clerku w Warszawie na Kwitnącej
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • bayern71
          Senior
          • 06-2006
          • 1004

          #5
          Ja kupiłem wczoraj w zwykłym spożywczaku na wsi (czyli Milanówku). A więc chyba jest już ogólnie dostępne

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, mętny, przypomina mi kogel - mogel. [4]
            Piana: Droba, gęsta. Kiedy opadnie pozostaje kożuszek i ładna firanka. [4.5]
            Zapach: Po otwarciu butelki wyraźnie metaliczny, w szklance dominuje już słód. [2.5]
            Smak: Zajeżdża koncerniakiem na kilometr, ale ogólnie rzecz ujmując, smakuje dostatecznie dobrze. [3.5]
            Wysycenie: Zbyt silnie nagazowane. [2.5]
            Opakowanie: Typowe dla Łomży, schludnie i ładnie. Dedykowany kapsel. [4]
            Uwagi: Zakupione w Carrefour na ul. Pułaskiego we Wrocławiu.

            Moja ocena: [3.25]
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty, lekko mętne [5]
              Piana: po nalaniu z góry wysoka, bardzo sztywna, dosyć trwała [4]
              Zapach: słodowy, chmielowy, kwaskowy, zrównoważony, przyjemny, średnio intensywny [3.5]
              Smak: słodowy z całkiem wyraźną goryczką, prosto z lodówki wydaje się płaski, zyskuje pod koniec picia bo dochodzi chlebowy smaczek, bez wodotrysków ale całkiem poprawne [3.5]
              Wysycenie: dość wysokie, równomierne, drobne bąbelki [5]
              Opakowanie: łomżyński standard, wszystko podane, wielki minus za bezzwrotną flachę [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.675]
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • chris1985
                Senior
                • 07-2011
                • 227

                #8
                Calkiem smaczne piwo, jak na koncerniaka to pije sie z przyjemnoscią. Przynajmniej smakuje jak piwo, czuc drozdzowy posmak, goryczka jest calkiem lagodna i to piwo taki chlebowy posmak, chemii nawet nie czuć Jedynie na pianie sie rozczarowalem, ktora szybko opada. Ogolnie to chyba najlepsze piwo z Podlasia jakie pilem.
                Last edited by chris1985; 16-04-2012, 21:34.
                Tylko moje piwo mnie rozumie...

                Comment

                • marcow34
                  Junior
                  • 10-2011
                  • 16

                  #9
                  Jest już to piwo dostępne na Śląsku??

                  Comment

                  • bob1969
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 170

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chris1985 Wyświetlenie odpowiedzi
                    ... Ogolnie to chyba najlepsze piwo z Podlasia jakie pilem.
                    Podlaskie piwa (o ile Łomża leży na Podlasiu) pochodzą tylko z Łomży ... bo rozlewnia Tyskacza i Leszka w Białymstoku chyba się nie liczy

                    Comment

                    • poliaudio
                      Junior
                      • 11-2011
                      • 1

                      #11
                      łomża

                      Panowie a u mnie było inaczej. Zakupiłem te piwo w osiedlowym nocnym i tak:
                      - miało być mętne a jest klarowne
                      - posmaku drożdżowego brak
                      - osadu drożdżowego brak
                      - w smaku jak zwykła laleczka

                      Nasuwa się pytanie pomylili naklejki czy co ??

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        A może Ty pomyliłeś butelki?

                        Wypiłem niedawno i weszło, bez rewelacji, ale wypite bez obrzydzenia. Mimo wszystko chyba Wyborowe N/P bardziej mi smakuje, o ile chodzi o produkty z Łomży.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Drago
                          Member
                          • 02-2012
                          • 37

                          #13
                          Bałem się trochę próby tej Łomży, bo wszystkie inne kończyły się negatywnymi ocenami jedynie nie spróbowałem wersji pszenicznej. Tak czy inaczej zaryzykowałem i... Jestem pozytywnie zaskoczony. W mojej ocenie zdecydowanie najlepsza Łomża.

                          W smaku czuć trochę słodyczy, 'syte' - czuć mętność, ale na finiszu zdaje się być nieco wodniste. Mimo to całokształt jest jak najbardziej na plus.
                          Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnożółte, mętnawy. [4.5]
                            Piana: Tu dość słabo - dość grube bąble, do tego nietrwała. [3]
                            Zapach: Intensywnie jęczmienno-słodowy, co uznaję temu piwu na plus. [4.5]
                            Smak: Jest dość zbilansowana goryczka, jest treściwość, nie ma "mydłowatości" właściwej innym niefiltrowańcom. [4.5]
                            Wysycenie: Dobre, aspirujące do bardzo dobrego. Długo i gęsto. [4.5]
                            Opakowanie: Łomżański standard. Plus za dedykowany kapsel. [4]
                            Uwagi: Zakupiłem w "Whisky & Spirit". Jak na mój gust - bardzo udane piwko, w szczególności w relacji do ceny (3,00 zł). Do powtórki.

                            Moja ocena: [4.325]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • Kwadri
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 1216

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, lekko mętny. [4.5]
                              Piana: Wysoka, początkowo drobnopęcherzykowa, ale szybko się dziurawi i opada po kilku minutach do cienkiego kożuszka, lekko oblepiając szkło. Później długo utrzymuje się gruby pierścień. [4]
                              Zapach: Średniointensywny i całkiem przyjemny. Mocno słodowy z wyraźnym, chlebowo-drożdżowym tłem. [4]
                              Smak: Początkowo lekka kwaskowość i chlebowo-drożdżowy posmak. Sprawia wrażenie lekko wodnistego, nie jest mocno treściwe. Powoli dociera całkiem mocna goryczka i miesza się w finiszu z lekko chlebowymi smaczkami. Całkiem smaczne. [4]
                              Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                              Opakowanie: Całkiem ładne, utrzymane w stylu innych piw z Łomży. Kapsel dedykowany, ale brak podanego ekstraktu. [4]
                              Uwagi: Z datą do 18.07.2012.

                              Moja ocena: [4.05]
                              Last edited by Kwadri; 15-05-2012, 20:18.
                              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎