Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Estaminet Premium Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Palm, Estaminet Premium Pils

    Kolor pilsowy, złocisty, klarowny.
    Piana szybko niknie, choć lubi się kleić do ścianek szkła. O dziwo duże bąble niemal do końca konsumpcji na powierzchni.
    W zapachu silna słodowość, choć złamana kukurydzianymi aromatami.
    Smak co tu dużo mówić dość nudny. Nieznaczna tylko goryczka, wyraźne kukurydziane posmaki. Szału nie ma.
    Wysycenie chyba jest najbardziej prawidłowym elementem tego piwa.
    Opakowanie jak na grzecznościowym zdjęciu (http://www.thebeerspot.com/blogs/images/Estaminet.jpg). Całość w czerni. Kapsel dedykowany.

    Alkohol 5,2%, ekstrakt nie podany.

    Producent chwali się, że piwo wygrało konkurs Brewing Industry International Awards 2011 w kategorii lager... No cóż, konkursów może być wiele. W moim prywatnym Wpadzio Best Beer Awards () mogłoby spokojnie podawać do stołu nawet naszemu Brackiemu. Ale siłą Belgii wszak nie pilsy...
    Ode mnie 5,5 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    U mnie piana trzyma się długo,bąble duże.
    Kolor jak w czeskich pilsach,znam bardziej klarowne.
    W zapachu niewyczuwalny jest chmiel,a jak na pilsa to chyba powinien być.Słodowość,trochę masła i rzeczywiście kukurydza.
    Smak wodnisty,przypomina mi ice lagery takie jak Corona czy Miller,które piję raz na dwa lata.Latem wolę niemieckie pilsy,ten lager mi nie smakuje.Cena za duża,co prawda to nie trappista,który jest dwa razy droższy,ale za tę cenę wolę kupić jakiegoś Kormorana lub Mazowieckie z Konstancina.No i jeszcze etykieta,bardzo brzydka,bez pomysłu i z dużym czarnym tłem,które można by czymś wypełnić.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Piwo jest blade jak lico umarlaka. W zapachu pilsowa koncernowa pustka. Goryczka delikatna, acz pozostaje po niej ślad na języku po przełknięciu. Nasycenie średnie, drobne. Piana bujna, opadająca do firanki na powierzchni.
        Piwo bez rewelacji, ot na upały, do gaszenia pragnienia. Z Brackim to nie bardzo ma czym się porównywać, bo za bardzo jest wyprane. Perła jednak to podobna klasa. Wypić - zapomnieć!

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6075

          #5
          Piana - dość szybko opada do warstewki. Na szkle mało.
          Barwa - jasne złoto.
          Gaz - nie mały, trochę gryzł.
          Aromat - słód i nawet chmiel chyba. Gwoździa brak.
          Smak - słodowe z małą goryczką.

          Pilsik typu "koncernówka niemiecka" na upały faktycznie ok.

          Graficznie prawie bez zmian.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎