Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Jubiler Mild Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Vyškov, Jubiler Mild Stout

    Patrzę, że go jeszcze nie ma to zakładam temat.

    E: 12,2 %
    A: 4,7 % obj.

    Kolor czarny, w dziennym świetle nieprzejrzysty.
    Piana koloru kremowego, niska, drobna. Osadza się na ściankach i niknie pod koniec szklanki.
    Aromat kawowy, nieco gorzkiej czekolady i palonego słodu. Wyraźne ejlowe owoce.
    Smak czysty i wytrawny, goryczkowy i lekko kwaskowy. Delikatne zaznaczone nuty kawy i zdecydowanie za mało wydatne elementy palone.

    Dla mnie nieco zbyt kwaskowe i mało gorzkie w smaku. Za mało też palonych posmaków. Wydaje się nieco wodniste. Dobre ale ostatnio pite stouty z Nachodu były lepsze.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
    Patrzę, że go jeszcze nie ma to zakładam temat.
    No nie ma, bo to pierwsza warka

    Chmiele: Premiant, Golding, Fuggle. Slody: czeski, bawarski, karmelowy, barwiacy

    Aromat - dosc delikatny, stoutowy, nieco "zuzlowej" palonosci, troche kawy
    Barwa - praktycznie czarna
    Piana - ciemnokremowa, gesta
    Wysycenie - niewysokie, pasuje
    Smak - tez mam w notatkach czysty choc dla mnie nuty palone dosc wyrazne /wersja lana/, wyrazna goryczka. kwaskow raczej nie wyczulem.

    Zamyslem tego piwa byla lagodnosc stad Mild Stout, choc moim zdaniem jest calkiem wytrawne. Fajne piwo

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Jubiler Mild Stout

      Przegapiłem - pełna nazwa to Jubiler Mild Stout

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #4
        Jubiler Mild Stout

        Kolor: Czarny, pod światło ciemnorubinowe przebłyski.
        Piana: Ciemnobeżowa, wysoka. Szybko się dziurawi i opada do ochronnej warstwy, dość mocno brudząc ścianki. Później tylko cienki pierścień.
        Zapach: Dominują ciemne słody, paloność, kawa zbożowa i nieco razowego chleba w tle. Początkowo lekka metaliczność w tle, ale później ustępuje. Całkiem intensywny, po ogrzaniu pojawia się lekko owocowe tło, ale paloność dominuje.
        Smak: Początek lekko kwaskowy, tu też przez moment czuć lekką metaliczność. Później pierwsze skrzypce gra mocna paloność, ale piwo przechodzi przez gardło delikatnie, jest aksamitne. Finisz długi, palony z delikatną goryczką. Smaczne.
        Wysycenie: Średnie.
        Attached Files
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          na szczęście udało mi się go kupić jakiś czas temu w Pradze. Udało się zaliczyć komplet specjalnych Jubilerów

          barwa: czarna, nieprzejrzysta
          piana; brązowa, ładna
          zapach: silnie kawowy, lekko palony, trzeba się mocno namęczyć żeby coś wyczuć
          smak: cierpki, gorzki, lekko palony, mało smaku w pierwszych łykach. Goryczka przynosi silną paloną i kawową nutę. Po ogrzaniu nadal wydaje się dość płaski. Dobry ale nie rzucił mnie na kolana
          LP

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎