Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarnków, Odrzut z eksportu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Czarnków, Odrzut z eksportu

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    #2
    Dokładną ocenę dam po wypiciu kolejnego egzemplarza ale na pierwszy 'rzut oka' to piwo nie ma nic wspólnego z Noteckim 'czerwonym' które ostatnio przypominało niestety w smaku Lubuskie. To wydaję się bardziej przypominać Noteckie sprzed 2-3 lat, kiedy było robione tylko w Czarnkowie, albo mi jakoś wyjątkowo podeszło i trafiło w miejsce i czas. W każdym razie żadnych śladów Witnicy w smaku tu nie ma na szczęście.
    Last edited by Mikko; 24-06-2012, 18:09.

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
      Piana: Niewysoka i rzadka. Szybko zniknęła zostawiając jedynie obrączkę i kilka plamek na szkle. [3]
      Zapach: Słodowo-chlebowy z lekką nutą gotowanych warzyw. Chmiel niewyczuwalny. [3.5]
      Smak: Słodowy, z początku słodkawy a pod koniec lekko goryczkowy. Wyczuwalne warzywa, co trochę przeszkadza, ale i tak piwo jest niezłe. [4]
      Wysycenie: Drobne, ale orzeźwiające. Nieco za szybko ucieka. [4]
      Opakowanie: Bączek z krzywo naklejoną etykietą o dość ascetycznej grafice i przedziwnej nazwie. Niemniej konwencja ciekawa, w fajnym oldschoolowym klimacie. Kapsel goły. [4]
      Uwagi: Niezłe piwko. Może jeszcze kiedyś zdarzy mi się po nie sięgnąć.

      Moja ocena: [3.725]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Fotka:
        Attached Files
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          #5
          Odrzut z eksportu to nazwa piwa?
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
            Odrzut z eksportu to nazwa piwa?
            Jak widać na załączonym obrazku
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Co za odstręczająca kreacja. Czyżby tęsknota za stanem wojennym? Powiedzmy, że rozumiem, że to jakaś tam konwencja, ale toto przerasta już granice przyswajalnej estetyki. Mniej wyszukane niż bilet na autobus z lat 80-tych, a tamte czasy pamiętam jeszcze...
              Last edited by wpadzio; 05-07-2012, 22:02.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głębokie złoto, bardzo fajnie się prezentuje. [5]
                Piana: Niestety nikła. Początkowo drobna i dość wysoka ale szybko opada i następuje redukcja do cienkiego kożuszka. [3]
                Zapach: Początkowo słodowo - koncernowy, okropieństwo. Po kilku chwilach delikatnie chmielowy, całkiem, całkiem. [3.5]
                Smak: Bardzo pozytywnie, od początku do końca piłem z wielkim zadowoleniem. Jedynie na końcu są jakieś niedoskonałości, nie wiem, jak to opisać. [4.5]
                Wysycenie: Ok. [5]
                Opakowanie: Nie wiem skąd nazwa piwa, ale niech tak będzie. Butelka 0,33l, zwrotna, wszystkie informacje podane. [4.5]
                Uwagi: Dobre piwo w dobrej cenie, polecam!

                Moja ocena: [4.05]
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne, nasycone złoto. [5]
                  Piana: Średnia, szybko opada niemal do zera. [2]
                  Zapach: Słodowo-owocowy z minimalnymi nutami chmielowymi i ziarnistymi. Trochę za słaby, ale przyjemny. [4]
                  Smak: Raczej wytrawny z leciutką tylko słodowością, lekką ścierą i niezłą goryczką. [3]
                  Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Dziwi mnie nazwa, bo po co tworzyć 1374. markę opuszczającą czarnkowski browar? A samo wykonanie? Ma zapewne wzbudzać jakaś nostalgię, ale, szczerze mówiąc, nie wiem za czym... [2.5]
                  Uwagi: Do dawnego Noteckiemu temu piwu daleko.

                  Pite 2 lipca 2012 r.

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnozłociste, klarowne [5]
                    Piana: piana jak to w Czarnkowie, mierna, biała, średnie pęcherze, szybko opada do cienkiej warstwy na piwie [2.5]
                    Zapach: miły, dość intensywny, chmielowo-slodowo-zbozowy [4]
                    Smak: dość pełne, orzeźwiające, dominuje dobra goryczka, mocna, w tle miły chmielowo-zbożowy posmak, słodowy posmak na końcu [4.5]
                    Wysycenie: troszkę za duże ale w ogóle nie przeszkadza [4.5]
                    Opakowanie: super eta zastępcza,, brak mi tylko firmowego kapsla (był złoty) [4.5]
                    Uwagi: zakupione w browarze, odmiana Czarnkowskiego, mi podobnie jak tamo też smakowało

                    Moja ocena: [4.15]
                    Last edited by becik; 17-07-2012, 22:27.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Warzywniak pełną gębą. Faktycznie odrzut. Wylałem. Nie polecam.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6075

                        #12
                        Butla datowana 19.11.12 i nie było złe...

                        Piana średnia ok, gaz średni ok...
                        Zapach chmiel, kolor jasny bursztyn...
                        Smak faktycznie warzywka ale bardzo lekkie, a tak to klasyka ok... na początku jakaś metaliczność ale tylko w pierwszym łyku...

                        Taka mała buteleczka znika w parę sekund...

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #13
                          Tak jak zdarzają się noteckie, ciężko wypijalne, to to, o dziwo, wypiło się całkiem przyjemnie. Metamorfoza Czarnkowa?
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, minimalnie mętny. [4]
                            Piana: Brudnobiała, bardzo drobna, średnio wysoka i średniotrwała. [3.5]
                            Zapach: Słodowy ze śladami chmielowymi. [4]
                            Smak: Generalnie łagodne, słodowe znowu ze śladami goryczki chmielowej. [4]
                            Wysycenie: Gazu dość dużo, może być. [4]
                            Opakowanie: Ja pamiętam epokę poszukiwania "odrzutów z eksportu", ale obawiam się, że część młodszego pokolenia może nie rozumieć dowcipu... [3.5]
                            Uwagi: Po jesiennym grabieniu liści wchodzi bezproblemowo .

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • patyczek
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 220

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4.5]
                              Piana: Niezbyt wysoka o drobnych pęcherzykach, trzyma się parę minut, pozostawia na szkle kilka kropek. [4]
                              Zapach: Mało wyrazisty, słodowo chlebowy. Jest także Czarnkowska piwnica ze stęchlizną i warzywami, niestety. [3]
                              Smak: Lepszy niż zapach. Generalnie słodowy i kwaskowy. Jest tez goryczka, ale trochę tępa i z charakterystycznym dla wyrobów z tego browaru - piwniczno metalicznym posmakiem. DMS dużo mniejszy niż w aromacie. [3.5]
                              Wysycenie: W normie. [4]
                              Opakowanie: Sam pomysł i stylizacja na minioną epokę ciekawe i wpadające w oko, ale nie idzie z tym w parze nadmiar danych. Są lakoniczne, nawet nie wiadomo, czy butelka jest zwrotna i czy w składzie jest chmiel. Kapsel goły. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 22.08.2013. Całkiem przyzwoite, pełne, orzeźwiające piwo o nieco chropowatej, męskiej goryczce. Z pitych ostatnio jasnych z Czarnkowa słabsze od Proletariatu, Noteckiego niskopasteryzowanego i pasteryzowanego, ale lepsze od Kamionkowskiego. Czyli przeciętne.

                              Moja ocena: [3.45]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎