Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajcar, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajcar, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny. [4]
    Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, dość trwała. Dla pszenicy mogłaby jednak być solidniejsza. [3.5]
    Zapach: Lekki banan, cytrusy, minimalne goździki. W trakcie picia/ogrzania banan się rozbudowuje. [4]
    Smak: Kwaskowaty, jest po chwili banan, cytrusy - w zasadzie cytryna wręcz! To trochę dziwne, ale w sumie bardzo orzeźwiające. [4]
    Wysycenie: Dość wysokie, adekwatne do stylu. [4]
    Opakowanie: Bączek, goły kapsel, dość prosta eta. Na wynos w ładnym 4-paku, fajnie, że można wziąć mniejsze pojemności . [4.5]
    Uwagi: Mocno cytrusowy weizen (?), powinien dobrze sprzedawać się latem.
    Ja musiałem wziąć na wynos, odwiedziłem browar, jadąc na zlot.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnożółty, mętne, bez zarzutu [4.5]
      Piana: baardzo obfita, gęsta, zwarta, bardzo długo się utrzymuje, tańczy z piwem [4]
      Zapach: intensywny, bardzo przyjemny, bananowo-zbożowy [4.5]
      Smak: dość pełne i treściwe, dominuje przyjemny bananowo-chlebkowy posmak z owocami w tle, do tego pijąc to piwa od razu widze łany zbóż, a o to chyba chodzi, dawno nie piłem tak dobrej pszenicy [5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: jak na browar restauracyjny i piwko na wynos to buteleczka 0.33, ładna etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
      Uwagi: Co tu komentować, bardzo dobre piwo

      Moja ocena: [4.675]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, wyraźnie przechodzący w pomarańcz, mętny. [4.5]
        Piana: Nader obfita, gęsta i długo utrzymująca się. [5]
        Zapach: Delikatny, ale nie rozmyty, z wyraźnymi nutami drożdżowo-bananowymi. [4.5]
        Smak: Rozczarowanie. Na pierwszy plan wysuwa się goryczka, nuty "weizenowe" wycofane, przez co piwo pozbawione jest charakteru. [3]
        Wysycenie: Dobre, bąbelkuje dość długo. [5]
        Opakowanie: Sympatyczny bączek, bez przerostu formy nad treścią w etykiecie, plus za firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Zakupione na Mariackiej 3 za 6,30 zł/0,33 l. Niestety, stosunek ceny do jakości odbija się na piwie negatywnie. Nut cytrusowych nie odnalazłem.

        Moja ocena: [3.975]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Dosyć jasny, żółty. Piwo jest mętne jak przystało na weizena. [4.5]
          Piana: Przepotężna. Nie lałem piwa agresywnie, a piana wyższa niż reszta piwa utrzymywała się cały czas i towarzyszy nam aż do końca konsumpcji. [5]
          Zapach: Nijaki. Są delikatne goździki i banany, by nie rzec bananki. Ale słabe niestety. [3]
          Smak: Słabiutko, czyli tak jak w zapachu. Piwo jest bardzo niewyraziste, w zapachu tak delikatne, że aż prawie bez smaku. Jest lekko kwaskowate, lekko bananowe, lekko goździkowe, lekko chmielowe i w ogóle bardzo lekkie. Bez charakteru. [3]
          Wysycenie: Bez zarzutu. [5]
          Opakowanie: Najsłabsze z trzech zakupionych przeze mnie Krajcarów. Mało ciekawa etykieta, a na niej bardzo skąpe informacje. Jedyne, co mi się podoba, to wkomponowanie obrazka w zarys kufla z piwem. [3]
          Uwagi: Piwo jest dosyć orzeźwiające i lekkie, ale aż za lekkie. Po prostu nic ciekawego.

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółty, całkiem mętne [5]
            Piana: Biała, gęsta, oczka dość drobne, przy podaniu na 3 cm. Opadła samoistnie w ciągu 3 minut pozostawiając kożuszek. W czasie picia zaznaczają się obręcze na szkle, są też gęste plamy. [3.5]
            Zapach: Słodowo - drożdżowy z lekką nutą bananów, średnio intensywny. [3.5]
            Smak: Wyraźna słodowość, zbożowość i dojrzałe banany, do tego lekko kwaskowa rześka nuta owocowa. Może trochę brakuje goździka ale piwo jest treściwe i dość smaczne. [4]
            Wysycenie: Dość duże ale pasujące do tego piwa. [4.5]
            Opakowanie: Szklanka firmowa do pszenicy, gruba fantazyjnie powycinana podkładka, czyli lepiej nie trzeba. [5]
            Uwagi: Nie rewelacyjna ale poprawna pszenica, niestety podana zbyt zimna, musiałem odczekać by się ogrzała.
            Próbowane 15.09 na miejscu w Browarze Krajcar. 7 zł/0,5 l

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Tak się prezentuje:
              Attached Files

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Butelka 0,33 l.
                Zakupione w browarze 7 czerwca, otworzone po 9-ciu dniach.
                Tragedia, nie da się tego pić, totalny kwas !
                Niestety kolejne butelkowe piwo z tego browaru, które mocno mnie rozczarowało.
                Piwo było przechowywane w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu.
                Attached Files

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno żółty, mętne. [4]
                  Piana: Z początku gęsta ale nie za wysoka. Cały czas utrzymywała się cienka warstwa na powierzchni i osadzała się na ściankach. [4.5]
                  Zapach: Średnio mocny aromat goździkowo-bananowy. Brak chmielu. [4]
                  Smak: Aromaty typowe mocno wyczuwalne, praktycznie brak chmielu. Kremowe w smaku, lekko wytrwne, orzeźwiające. [5]
                  Wysycenie: Dośc słabo z gazem, końcówka bez gazu. [3]
                  Opakowanie: [5]
                  Uwagi: Jedna z lepszych pszenic jakie piłem.

                  Moja ocena: [4.45]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎