Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Viva la Wita

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, [Pinta] Viva la Wita

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Takiego właśnie smaku spodziewałem się po Imperial Witbierze. Początkowo orzeźwiający, odpowiednio kwaskowo-cytrusowy, później natomiast do głosu dochodzi pełnia i treściwość.
    Pełna ocena po FDP. Fota w Galerii.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Ciekawe piwo, nie tak wodniste jak klasyczne wity. Orzeźwiające, pełne i nie za mocne. Raczej jednak do degustacji a nie posiadówki w knajpie.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        Mi się wydawał dość alkoholowy, ale to był mały łyczek spróbowany bodaj od Pendiego w sobotni poranek jak leciałem doglądać czegoś na FDP.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Cytrynowo-żółty, mocno mętny. [4.5]
          Piana: Średniowysoka, średniobąbelkowa. Po kilku minutach opada do ochronnej warstwy, lekko lepiąc ścianki i tak zostaje do końca. [4.5]
          Zapach: Całkiem intensywny, dominuje kolendra, w tle nieco cytrusowych aromatów, pomarańcza i przez moment delikatnie wyczuwalny amerykański chmiel. Po ogrzaniu dochodzi lekko rozpuszczalnikowy aromat. [4.5]
          Smak: Treściwy, aczkolwiek orzeźwiający początek za sprawą niezbyt mocnej, cytrusowej kwaskowości z posmakami kolendry. Szybko dociera mocna goryczka, która dominuje w finiszu, zostawiając lekko gorzki, wytrawny posmak. Smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Średniowysokie, lepiej jak było by nieco wyższe. [3.5]
          Opakowanie: Bardzo ładne. Etykieta biała, dopasowana do stylu. Parametry i szczegółowy skład podane, kapsel z logo browaru. [4.5]
          Uwagi: Z datą do 10.X.2012.

          Moja ocena: [4.45]
          Attached Files
          Last edited by Kwadri; 15-05-2012, 19:19.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • ender140
            Senior
            • 11-2010
            • 107

            #6
            Najlepsza Pinta. Jednak wolę Czernihiwskie Biłe za więcej kolendry i mniejszą cenę (5,20 a 3,70). Biłe jest też gładsze (mniej alkoholu - 4,8 w porównaniu do 5,2). Ale mimo wszystko za smaczny polski witbier należy się uznanie.

            Comment

            • tomolek
              Hophead
              • 05-2006
              • 1752

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Żółty, wyblakły, mętny i niezbyt zachęcający. Jako, że w moim egzemplarzu był jakiś centymetr osadu, zmętnienie było ponadprzeciętne. [3.5]
              Piana: Początkowo bardzo ładna, niestety znika bardzo szybko, niemal bez śladu [3]
              Zapach: Średnio przyjemny, jakiś taki maślany, z trudem przebija się kolendra. [3]
              Smak: Smakowało mi bardzo pijalne i orzeźwiające. Cytrusowe, świeże, czuć kolendrę. Czuć również kolendrę, sporą goryczkę i chyba te chmiele [4.5]
              Wysycenie: Średnio wysokie, idelane. [5]
              Opakowanie: Chyba zakceptowałem opakowania Pinty, zaczynają mi się podobać. [4]
              Uwagi: Fajnie by było jakby się sypnęło tego chmielu dwa razy tyle... Przyjemne piwo, jednak z racji ceny (8 zł) chyba nieczęsto będę powtarzał.

              Moja ocena: [3.775]
              www.ohbeautifulbeer.com

              www.mateuszdrozdowski.pl

              „Kwaśny Edi herbu Koreb

              Comment

              • sienioo
                Senior
                • 12-2008
                • 177

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: przyblakły żółty, bardzo mętne. [4.5]
                Piana: Średniowysoka, bąbelki stosunkowo małe. Umiarkowanie szybko opada, do małej "pianki", lekko obkleja pokal. [4]
                Zapach: Przyjemny, intensywny, ale nie narzuca się. Czuć kolendrę, aromaty cytrusowe. [5]
                Smak: Orzeźwiające piwko, dość treściwe. Z każdą sekundą były wyczuwalne inne smaki. Pierwszy posmak cutrysowy, który szybko zmienił się w kwaskowość,wyczuwalna kolendra. Na końcu mała goryczka. Kolejne łyki piwa dominowała bardziej lekka goryczka. [4.5]
                Wysycenie: Jak dla mnie dla tego typu piwa prawidłowe - średnionagazowane. [4.5]
                Opakowanie: Bardzo współgra ze stylem piwa. Etykieta miła w odbiorze, radosna. Kapsel z logo. [4.5]
                Uwagi: Zakupione w Marii. Data 17 listopad 2012.

                Moja ocena: [4.625]

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowo-żółto-mleczny. Mętny. [4.5]
                  Piana: Dość mięsista, jednak niezbyt wysoka. Dość szybko opada do pierzynki. Nie wytrzymuje do końca. Zadecydowanie najgorszy element. [3]
                  Zapach: Orzeźwiający, świeży, przyjemny. Wyczuwalna naturalnie kolendra i delikatny pieprz. Jest i pszenica i lekka kwaskowatość. Cytrusowość natomiast na granicy wyczuwalności. [4.5]
                  Smak: Na pierwszym planie wyraźne słody i pszenica. Za moment pojawia się grejpfrutowa kwaśność i goryczka. Kolendra obecna gdzieś obok, ale mocniej wyczuwalna dopiero na finiszu. W dalszej perspektywie pozostaje przyjemny posmak pomarańczowy. Smaczne. [4.5]
                  Wysycenie: Nasycenie jest niby przyzwoite, ale odnoszę wrażenie, że mogłoby być trochę wyższe, przy całym szacunku dla bukietu smakowego, który na pewno by na tym nie ucierpiał. [4]
                  Opakowanie: Pintowy (neo)klasycyzm. Aczkolwiek optycznie akurat Viva la Wita wydaje mi się najsłabsza za całej serii. Taki dość mdły dobór kolorów. O merytorycznej treści etykiety nie wypowiadam się, bo to niedościgniony wzorzec na polskim podwórku. Ogólnie zasługuje więc na: [4]
                  Uwagi: No to mamy kolejny styl wyprodukowany w (stosunkowo) dużym nakładzie w naszym kraju. Lubię witbiery, więc mogę z czystym sumieniem napisać, że Pinta nie musi się wstydzić za Vivę. Piana i w nasycenie co prawda do poprawki, ale ogólne wrażenie jest bardzo dobre.

                  Moja ocena: [4.3]
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Pyszny wit. Chociaż bardziej treściwy i pełny niż orzeźwiający.
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: słomkowy, bardzo mętne, prawie białe zgodnie z nazwą stylu... [5]
                      Piana: olbrzymia, sztywna, bardzo trwała, do nalewania na kilka minut [5]
                      Zapach: średnio intensywny, bardziej truskawkowy niż cytrynowy, nietypowy jak na wita ale przyjemny, może dlatego że lubię truskawki [4]
                      Smak: też wyjątkowo mocno owocowy jak na białe piwo, prosto z lodówki wydaje się aż landrynkowy, ale po lekkim ogrzaniu dochodzi treściwy słodowy posmak, w końcu niskie odfermentowanie musi dać o sobie znać w smaku, beczkowe i butelkowe chyba smakuje w miarę tak samo (piłem w odstępie kilku tygodni) [4]
                      Wysycenie: pewnie wysokie jak tak mocno podtrzymuje pianę, ale nie czuć go specjalnie na języku [5]
                      Opakowanie: wszystko podane, doskonały opis, ale nowa bezpłciowa grafika do mnie nie przemawia, no i marnowanie szkła na bezzwrotną flachę; zamiast 3 dam 4 żeby uśrednić ocenę - piłem też wersję beczkową spożywaną na urodzinach Piwoteki [4]
                      Uwagi: Następnym razem muszę spróbować z truskawkami

                      Moja ocena: [4.2]
                      Last edited by lzkamil; 25-05-2012, 22:49.
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • cap-n-go
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 273

                        #12
                        Zdecydowanie przepyszne piwo, wrażenie organoleptyczne podobne do oceny wpadzia. Tak jak zauważali wszyscy oceniający dużo bardziej treściwe od klasycznych witbierów, nieco mocniejsze nachmielenie też moim zdaniem działa na korzyść tego piwa. To piwo zagości w mojej szklance na stałe dopóki będzie w sprzedaży. Brawo Pinta.

                        Comment

                        • Els
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 113

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny. Mleczny bursztyn. [5]
                          Piana: Dość wysoka, nie bardzo gęsta, raczej lekka. Ładnie oblepia ścianki. [4.5]
                          Zapach: Wyczuwalna pomarańcza, kolendra i chmiel. Bardzo przyjemny, przywodzi na myśl rozgrzane słońcem wybrzeże amalfitanskie. [5]
                          Smak: Rewelacja. Gładkie, jakby aksamitne, treściwe a jednocześnie orzeźwiające. Nie ma kwaskowej nachalności pszenicy. Wyczuwalna mocna goryczka, która dodatkowo nadaje charakter. Gorzka pomarańcza. [5]
                          Wysycenie: W porządku. Nie za wysokie. Do tego rodzaju piwa pasuje jak najbardziej. [5]
                          Opakowanie: Jasne, radosne i słoneczne. Choć wolałam porzednią stylistykę. [4.5]
                          Uwagi: Dawno witbir mi tak nie smakował !

                          Moja ocena: [4.925]
                          https://www.facebook.com/kufleikapsle

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            Co to jest kwaskowa nachalność pszenicy?
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Els
                              Senior
                              • 12-2011
                              • 113

                              #15
                              Nie jestem amatorem piw pszenicznych. Jak dla mnie są kwaśne. W tym piwie nie odczułam tego.
                              https://www.facebook.com/kufleikapsle

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎