Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Augustiańskie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Widawa, Augustiańskie Ciemne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pod światło rubinowy. Ładny, choć od dunkelweizena z małego browaru oczekiwałem czegoś innego. [4]
    Piana: Kremowa, średniodrobna, dość obfita, średniowysoka. [4]
    Zapach: Tutaj także lekki banan, ale dominuje to coś - karmel, wanilia...? [3]
    Smak: Podobnie, jak zapachowo, jest "to coś", ale także lekki banan i słaba grejpfrutowa goryczka. [3.5]
    Wysycenie: Mogłoby być o punkt wyższe, ale, powiedzmy, że browary rzemieślnicze z reguły mniej "gazują"... [4]
    Opakowanie: Czarna, elegancka eta z czerwoną szarfą, aż się prosi o dopełnienie choć krawatką. Pełne info na etykiecie, czarny kapsel. Tutaj także nie rozkminiam nazwy i magicznej daty... [4]
    Uwagi: Ciemne pszenice bywają mniej "pszeniczne", ale tu jednak jest trochę za mało grejpfruta, goździków, lekkiego kwasku, itd.

    Moja ocena: [3.45]

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Tutaj także nie rozkminiam nazwy i magicznej daty...
      Nazwa pochodzi od zakonu Augustianów, który w tymże roku otrzymał we wsi Chrząstawa przywilej warzenia piwa.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Super dzięki, wiedziałem, że ktoś z mądrzejszych Browar-bizonów mi to wyklaruje...
        Nawiązanie trafne, choć trochę mi się kojarzy z dawną reklamą Pezetu, mówiącą o dwustuletniej tradycji...

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny brąz, mocno mętny. [5]
          Piana: Beżowa, wysoka, początkowo drobna. Po chwili się dziurawi i opada do centymetrowego kożucha. Do końca ochronna warstwa. [5]
          Zapach: Banan połączony z rodzynkami w rumie i lekko czekoladowymi aromatami. Bardzo ładny, po ogrzaniu nieco waniliowy. [4.5]
          Smak: Początek zdominowany przez posmaki od ciemnych słodów, wręcz lekko kawowych. W tle lekkie posmaki banana i delikatna kwaskowość. Po chwili dociera delikatna goryczka i zostawia w finiszu palono-kawowy, raczej wytrawny posmak. Bardzo smaczne, choć mało pszeniczne. [4.5]
          Wysycenie: Jak na pszenicę średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Czarno-czerwona etykieta, na niej podane parametry. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.55]
          Last edited by Kwadri; 22-09-2012, 19:44.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ciemny, taka czerń z rubinowym odcieniem. Pod światło rubin. [4]
            Piana: Beżowa, o średniej gęstości. Początkowo obfita, jednak dość szybko opada do poziomu cienkiego kożucha. Nie pozostawia wielu śladów na ściankach szkła. Jak na pszenicę to trochę za mało. [3.5]
            Zapach: Mieszanka zapachów od słodów ciemnych (kawa, czekolada) i pszenicznych (banan, goździki). Zapach jest intensywny i przyjemny, jednak ciemne słody trochę za bardzo dominują nad pszenicą. [4]
            Smak: Po pierwszym łyku, tak jak i w zapachu, dominują ciemne słody w stylu porterowym, które i tu są zbyt dominujące nad całością. W oddali lekko wyczuwalne smaki pszeniczne z lekką kwaskowatością. Goryczka w sumie dość intensywna jak na piwo pszeniczne lekko ściągająca, garbnikowa. [3.5]
            Wysycenie: Stany średnie, niższe. [4]
            Opakowanie: Ascetyczne, proste, na wzór piw klasztornych lub niemieckich pszenic. Czcionka trochę nieczytelna. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.725]
            Last edited by YouPeter; 23-09-2012, 20:23.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Oto foto...
              Attached Files
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • gaz4
                Senior
                • 04-2009
                • 192

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: prawie czarny, pod światło ciemno-brązowy mętny [4]
                Piana: Wysoka, drobnopęcherzykowa, beżowa, obecna do końca nie pozostawia śladów na szkle [4]
                Zapach: Z początku słaby i wyczuwalne tylko dominujące palone słody, czekolada po ogrzaniu pojawiają się fenole banany i wanilia [3.5]
                Smak: Na początek palony słód, lekka kawa i lekki kwasek, potem grejpfrutowa goryczka mało pszenicznych posmaków [3.5]
                Wysycenie: Umiarkowane [3.5]
                Opakowanie: Goły kapsel, etykieta z parametrami data ważności na oddzielnej naklejce (cenie) [3.5]
                Uwagi: Zbyt zdominowane przez palone słody za mało pszeniczne, za tą cenę są lepsze

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemno-mahoniowy, mętnawe [4]
                  Piana: bezowa, drobna, po chwilowej obfitości opada do ok 1cm kożuszka, osadza sie sporymi krzaczkami na szkle [3.5]
                  Zapach: dośc intensywny, wybija sie zapach czekoladowy (???) jak dla mnie zbyt słodkawy i duszący, potem lekko zbozowo-kiełkowo-owocowa nuta [3.5]
                  Smak: brak piwu treściwości, jest zbyt lekkie jak na pszeniczne, w smaku kawowo-czekoladowy posmak z minimalnymi akcentami słodowości [3.5] [3.5]
                  Wysycenie: za malo, piwo sprawia wrażenie wygazowanego [3]
                  Opakowanie: etykieta podoba mi się, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                  Uwagi: Dośc przeciętne ale jak najbardziej wypijalne piwo, wolę zdecydowanie inne produkty browaru

                  Moja ocena: [3.55]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎