Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Ognie Szczęścia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, bardzo mocna herbata. [4]
    Piana: Jasnobeżowa o mało zwartej konsystencji. Niewysoka, utrzymuje się stosunkowo krótko i pozostawia niewiele śladów na ściankach szklanki. [4]
    Zapach: Słodowe z dominacją karmelu i górnofermantacyjnych owocowych aromatów. Chmiel obecny raczej w tle. [4]
    Smak: Bardzo przyjemne piwo w wyspiarskim stylu. Stonowane i zbalansowane, jest dobrą odskocznią od wszechobecnych piw chmielonych amerykańskimi odmianami chmielu. W smaku podobnie jak w zapachu dominuje słód oraz owocowe posmaki przełamane nieco delikatniejszą niż w aromacie karmelowością. Goryczka średnia, taka w bitterowym stylu, ostra, lekko ściągająca. [4]
    Wysycenie: Średnie, mogłoby być nieco niższe. [4]
    Opakowanie: Trudno coś o nim konkretnego powiedzieć. Po prostu jest w stylu Pinty. Jeśli komuś się podoba całą linia ich etykiet to i ta przypadnie mu do gustu. Standardowo na plus należy podkreślić zamieszczeniu wielu interesujących i potrzebnych informacji na etykiecie. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4]
    Last edited by YouPeter; 29-09-2013, 22:44.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • TTOP
      Senior
      • 03-2013
      • 449

      #32
      kolor- ciemnorubinowy, klarowne
      aromat - słodowy, lekko zmodyfikowany (może od jęczmienia), wyczuwam też lekką wędzoność(?)
      piana - drobnopęcherzykowa, zwarta, dosyć trwała
      smak - delikatny, aksamitny, głównie słodowy, tutaj już żadnych nut wędzonych nie wyczuwam, bardzo pijalne
      goryczka - lekko zalegająca, ale w przyjemny sposób, zaskakująco wyraźna
      piwo pite z butelki, data przydatności 6.03.14. Bardzo smaczne piwo, szkoda, że sezonowe. Kiedy najdzie mnie ochota, na piwo nie będące witem-sritem chętnie po nie sięgnę.

      Comment

      • TTOP
        Senior
        • 03-2013
        • 449

        #33
        i foto
        Attached Files

        Comment

        • patyczek
          Senior
          • 01-2013
          • 220

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziano brązowy, klarowny. [4]
          Piana: Wysoka, zwarta, o drobnej konsystencji, stosunkowo trwała, na szkle zostawia kilka kropek i plamek. [4]
          Zapach: Delikatny i sympatyczny - słodowy, z karmelem, razowym chlebkiem, suszonymi śliwkami, orzechami włoskimi [4]
          Smak: Aksamitny, głęboki z palonymi słodami, kawą, suszonymi śliwkami, toffi. Goryczka lekko ściągająca o profilu gorzkiej czekolady. Finisz wytrawny, przypominający niesłodzoną kawę rozpuszczalną. [4]
          Wysycenie: Niemal idealne. [4.5]
          Opakowanie: Informacje wyczerpujące, wręcz wzorcowe. Grafika minimalistyczna, nowoczesna i bardzo pomysłowa, dobór kolorów wyborny. Całość fantastyczna, jak dla mnie jedna z najbardziej oryginalnych, wysmakowanych i nowoczesnych etykiet w tym kraju. Gdyby nie ten brzydki kapsel... [4.5]
          Uwagi: Warka do: 06.03.2014. Bardzo smaczne, lekkie, sesyjne red ale, świetnie zrównoważone. Może i mogłoby być bardziej treściwe, ale bez przesady, aż takie wodniste nie jest.

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • Derbeth
            Senior
            • 04-2013
            • 337

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnobrązowy [4.5]
            Piana: średniopęcherzykowa, redukuje się do małej warstwy na piwie, nawet ładnie oblepia szkło [3.5]
            Zapach: dość wyraźne ciemne słody, odrobinę karmelu i ziołowego chmielu [4]
            Smak: ciemne słody, gorzka czekolada, niska pełnia, na finiszu odrobina karmelowej słodyczy, lekko słony posmak i goryczka [4.5]
            Wysycenie: niezbyt wysokie, ale wyczuwalne na języku [4.5]
            Opakowanie: etykieta ok, komplet informacji o piwie [5]
            Uwagi: Piwo o wyraźnie wyspiarskim charakterze. Dobrze się pije, może nie ma fajerwerków, ale pewnie do niego wrócę.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • corsano
              Senior
              • 05-2013
              • 182

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rubinowy, klarowny [5]
              Piana: Skromna, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca [3.5]
              Zapach: Bardzo intensywny, na pierwszym planie palony, później owocowy, suszona śliwka, skórka od chleba [4.5]
              Smak: Przeciętnie, lekko owocowe, karmelowe, na końcu kwaskowe, słody palone, goryczka słaba [3]
              Wysycenie: Trochę za wysokie [3.5]
              Opakowanie: Standardowa butelka Pinty. Smutny i bez wyrazu, plus za ogrom cennych informacji, kapsel firmowy [3.5]
              Uwagi: Bardzo przeciętne piwo, pite w temperaturze 10°C, termin do 6 marca 2014

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnomiedziany, klarowne z błyskiem. [4.5]
                Piana: Średnio intensywna i trwała, ale ładnie brudzi szkło. [4]
                Zapach: Słodowy, delikatnie cytrusowy i niestety dość wyraźnie nieprzyjemny "mysi". [3]
                Smak: Dość intensywny słód podbudowany średnimi estrami górniaków, delikatna kwasowością i lekko wykończony średnią goryczką. Spora pijalność, ale bez fajerwerków. [4]
                Wysycenie: Dość niskie - w sam raz. [4.5]
                Opakowanie: Wszystko super, tylko nazwa z czapy... [4.5]
                Uwagi: 6 MAR 2014

                Moja ocena: [3.725]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Hapek
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 100

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, klarowny [4]
                  Piana: Zwarta i gęsta, utrzymuje się do końca i oblepia szkło. [4.5]
                  Zapach: Przede wszystkim palone słody i owoce. [4]
                  Smak: Goryczki nie stwierdziłem. Owoce, kawa i generalnie jak dla mnie zbyt szorstkie, ciężkie do upicia. [3]
                  Wysycenie: Idealne [4.5]
                  Opakowanie: Typowa etykieta Pinty, wszystkie informacje podane. [4.5]
                  Uwagi: To nie jest piwo dla mnie i nie powrócę do niego na pewno.

                  Moja ocena: [3.7]

                  Comment

                  • Sekator
                    • 06-2013
                    • 269

                    #39
                    Piłem wczoraj z datą do połowy kwietnia 2014. Brak piany, dms, tylko kolor był taki jaki powinien być. Skończyło w zlewie.
                    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                    Comment

                    • KubaLubon
                      Junior
                      • 09-2013
                      • 10

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękna, brązowa barwa. [4.5]
                      Piana: Piany brak, mimo prawidłowego lania "pod pianę". [1]
                      Zapach: Niemal niewyczuwalny. [1]
                      Smak: Klasyczne klimaty typu Ale. [3.5]
                      Wysycenie: Słabe. Przez to brak piany i utrata walorów smakowych. [1]
                      Opakowanie: Pinta jak zwykle dała radę, jeśli chodzi o butelkę. [4.5]
                      Uwagi: Niestety trochę się zawiodłem. Chyba trafiłem na sztukę ze słabszej partii.

                      Moja ocena: [2.35]

                      Comment

                      • Kalianna
                        Member
                        • 08-2013
                        • 41

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny czerwonawy, klarowny [4.5]
                        Piana: Dość obfita, drobnoziarnista, szczelnie oblepia szkło, zostaje do samego końca [4.5]
                        Zapach: Brak... [1.5]
                        Smak: Żyletka, typowa dla koncerniaka goryczka, która osiada na języku jak jakiś nalot, którego nie można się pozbyć. poza tym pusta nędza [1.5]
                        Wysycenie: Klasyczne...dla koncerniaka [3]
                        Opakowanie: Lubię etykiety Pinty, a przede wszystkim to, że podają pełen skład, temperature serwowania, food pairing itp [4.5]
                        Uwagi: Gdyby nie kolor, obraziłabym się śmiertelnie na znajomą barmankę, że podpięli koncerniaka i sprzedawali ludziom jako Pintę. Na pewno wrócę za jakiś czas do tego piwa, żeby przekonać się, że to była jakaś chwilowa wpadka z partią.

                        Moja ocena: [2.175]
                        Respect beer.

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kalianna Wyświetlenie odpowiedzi
                          typowa dla koncerniaka goryczka
                          Co?? Możesz wskazać owego koncerniaka typowego z goryczką?
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Kalianna
                            Member
                            • 08-2013
                            • 41

                            #43
                            Moze źle się wyraziłam - chodziło mi tą charakterystyczną dla koncerniaków gorzkość, która pozostawia nieprzyjemny posmak w ustach.
                            Respect beer.

                            Comment

                            • ogur0007
                              Junior
                              • 04-2011
                              • 9

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Cudny. Rubinowy, klarowny, ale mógłby być kapkę jaśniejszy. [4.5]
                              Piana: Bardzo wątła, szczytowo udało mi się uzyskać niecałe dwa palce. Opada całkiem szybko. Plusem jest to, że bardzo drobno pęcherzykowa jest. [3.5]
                              Zapach: Całkiem ładny słodowy aromat, ale chmielu za grosz nie czuć. [4]
                              Smak: Nędza. Porównanie do koncerniaka jak najbardziej trafione. Bardzo płytkie, bardzo nijakie. [2]
                              Wysycenie: Za niskie. Do stylu chyba pasuje, ale i tak uważam że powinno być wyższe. [2.5]
                              Opakowanie: Bardzo lubię pintowe opakowania, więc tu się nie przyczepię. [4.5]
                              Uwagi: Warka z terminem przydatności do 8.VII.2014. Panowie z Pinty się nie postarali.

                              Moja ocena: [3.125]

                              Comment

                              • BartekBraku
                                Junior
                                • 01-2014
                                • 14

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny herbaciany/ciemna miedz [4]
                                Piana: skąpa strasznie, trzeba się postarać, aby miała więcej niż centymetr, brudnobiała, bardzo drobne pęcherzyki [3]
                                Zapach: słodowość głownie karmelowa i palona, ale to wszystko delikatnie i nic więcej, a podobno zostało to piwo nachmielone aromatycznym Fuggles'em [2.5]
                                Smak: Bieda, słodowość i finisz upierdliwej goryczy [2.5]
                                Wysycenie: Na moje podniebienie za małe. [3.5]
                                Opakowanie: Standard Pinty [4]
                                Uwagi: Myślę, że to piwo nokautuje pozostałe produkty Pinty i z łatwością zdobywa haniebny pas "Najgorsze z Pinty", pretendenta nie widać na horyzoncie.

                                Moja ocena: [2.75]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎