Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Dymy Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, [Pinta] Dymy Marcowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ładny, głęboki, niemal nieprzejrzysty. Pod światło ciemny brąz z rubinowym refleksem. [5]
    Piana: Początkowo, obfita, drobna, ładna. Opada dość szybko, pozostawiając jednak ślady na szkle. [4]
    Zapach: Bardzo przyjemny, dość intensywny, wyraźnie wędzony ale nie w ciężki, przytłaczający sposób. [5]
    Smak: Smaczne, wyraźnie wędzone i wytrawne. Sprawia jednak wrażenie pewnej wodnistości. Jak w Dym wydawało mi się bardziej treściwe ale jednocześnie słodsze. Idealne byłoby połączenie tamtej treści z mniejszą słodyczą. [4.5]
    Wysycenie: Bez zastrzeżeń, właściwe. [5]
    Opakowanie: W stosunku do poprzednich, postęp [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.65]
    Last edited by tomolek; 25-05-2012, 16:53.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Byłem niesprawiedliwy z tą wodnistością, chyba piłem trochę za zimne. Po ogrzaniu nabiera treści. W sumie jednak wyszło dobrze, bo miałem dać za smak 4 a kliknęło się więcej. Tym samym jest ok
      Dobre piwo!
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        #4
        Jak na mój gust mogłoby być więcej wędzoności. Taka wędzonka dla początkujących . Ogólnie jest smaczne, ale jest z nim pewien problem - kosztuje 6 złotych, a Schlenkerla 7.
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Jak dla mnie trochę mało treści byłow tym piwie. Zapach bardzo ładny i intensywny, w smaku wędzoność przeplata się z goryczką. Ale brakuje mi tu bazy typowej dla piw marcowych. Za lekkie i za wytrawne ale nadal przynajmniej dobre. Jak w Dym zrobiło na mnie dużo lepsze wrażenie.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
            Jak na mój gust mogłoby być więcej wędzoności. Taka wędzonka dla początkujących ....
            Cytat z FC: Dymy mają być takim powszednim, przyjemnym, zharmonizowanym, ułożonym piwem z aromatem i smakiem dymionym, które podstępnie powiększy grupę miłośników piw wędzonych w Polsce :-)
            Jak w Dym dla sekciarzy, Dymy Marcowe
            dla ludzi
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Paco
              Senior
              • 12-2007
              • 265

              #7
              Szału nie ma, dupy nie urywa. Spodziewałem się ciekawszego i bardziej wyrazistego smaku. Jak dla mnie piwo było za słodkie i trochę bezsmakowe, myślałem, że będzie bardziej wytrawne. Wędzoność prawie w ogóle nie wyczuwalna w smaku, jedynie zapach tylko trochę przypomina, że jest to piwo "Dymione" . Piana bardzo szybko znikła. Oceniam to piwo na 3-
              Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
              zbieram ELBING
              wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy. [5]
                Piana: Obfita, beżowa, dość gęsta ale znika niestety szybko zostawiając po sobie tylko obrączkę. [3]
                Zapach: Dość intensywny, głównie wędzony. Inne nuty nawet po ogrzaniu praktycznie niewyczuwalne. [4]
                Smak: Wyczuwalna wędzoność (chociaż zapach obiecywał nieco więcej), do tego wyraźna goryczka ale brakuje tutaj słodowego tła i treści, piwo wydaje się nieco wodniste. [3.5]
                Wysycenie: Nieco za niskie. [4]
                Opakowanie: Nie do końca podobają mi się nowe etykiety Pinty ale nie można odmówić im czytelnosci i dokładnych informacji. [4]
                Uwagi: Kupione w Piwonii za 6zł.

                Delikatne rozczarowanie. Tak jak pisał Mason mając do wyboru Schlenkerlę w niewiele wyższej cenie nie będę się długo zastanawiał.

                Moja ocena: [3.75]
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Wiśniowo-rubinowy, trochę dla mnie zaskakujący, ale ładny. [4]
                  Piana: Beżowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                  Zapach: Mmm..., wędzonka... Taka szynkowo-dymna, w tle słaby karmel i jakiś kolopodobny powiew... [4.5]
                  Smak: Wytrawne, lekko słodowe, mniej wędzonki, niż w zapachu, piwo dość aksamitne. [4]
                  Wysycenie: Na oko niewysokie, ale delikatnie wyczuwalne, OK. [4]
                  Opakowanie: Nowa linia, prosta, elegancka, kapsel browaru. [4]
                  Uwagi: Napaliłem się, jak szczerbaty na suchary - wędzonki baaaardzo lubię, marcowe (jako w marcu urodzony) pijam zdecydowanie chętnie. A tu..., hm... w sumie smaczne, ale po takiej (jak dla mnie) zaskakującej kombinacji stylów spodziewałem się jakichś orgazmicznych wręcz doznań. W sumie... Po co? Nie lepiej machnąć dobrą wędzonkę i dobre marcowe (to tak, jak z ajerkoniakiem - lepsza jajeczniczka plus setka czystej )?

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • canigggia
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 451

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nie lepiej machnąć dobrą wędzonkę i dobre marcowe (to tak, jak z ajerkoniakiem - lepsza jajeczniczka plus setka czystej )?
                    Bardzo ciekawa kwintesencja, ale dość bardzo też trafna
                    Browarnik Tomek
                    TomCani

                    Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                    Comment

                    • Kwadri
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1216

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemny brąz z rubinowymi refleksami pod światło. [5]
                      Piana: Średniowysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa. Nie jest trwała, dość szybko opadła do niepełnej warstwy. Długo utrzymuje się cienki pierścień. [3.5]
                      Zapach: Przyjemny, wędzony, ale delikatnie. W tle również nieznaczne karmelowo-słodowe wstawki. [4.5]
                      Smak: Początek delikatnie wędzony, lekko słodowy. Powoli dociera średnio mocna goryczka i połączeniu z posmakami od ciemnych słodów zostawia lekko wytrawny finisz. Smaczne i całkiem treściwe. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie. Mogłoby być nieco wyższe. [4]
                      Opakowanie: Etykieta w nowym "Pintowym" stylu w ciemnobrązowych barwach. Szczegółowy skład podany, firmowy kapsel. [4.5]
                      Uwagi: Z datą 17 XI 2012.

                      Moja ocena: [4.4]
                      Attached Files
                      Last edited by Kwadri; 10-06-2012, 16:22.
                      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                      Comment

                      • baania
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 317

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązowy, klarowny. Pod światło rubinowy. [4.5]
                        Piana: Wysoka, ale momentalnie opada. [2]
                        Zapach: Pierwsza nuta zapachu to dogasające ognisko. Później zapach robi się wędzony w sposób kojarzący mi się z szynką (ale taką naprawdę mocno wędzoną). [4]
                        Smak: Genialny! Wędzoność wyraźna, niższa niż w Schlenkerli, ale gładsza i przyjemniejsza. Po przełknięciu piwa spod dymionego smaku przebija się całkiem wyraźny posmak chmielu. Na zakończenie w ustach pozostaje smak przypieczonej skórki razowego chleba. [5]
                        Wysycenie: Bardzo niskie, idealne. [5]
                        Opakowanie: Ładna etykieta, ale Pinta ma ładniejsze. [4]
                        Uwagi: Najlepsza wędzonka jaką piłem, smaczniejsza niż Schlenkerla. Piwo pije się dużymi łykami, a każdy zachęca do następnego. Podejrzewam, że sprawdziłoby się jako piwo sesyjne. Obok Imperium Atakuje jest to najlepsze piwo, jakie zrobiła Pinta.

                        Moja ocena: [4.275]
                        Podcast o piwie
                        Podcast o piwie | Facebook

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #13
                          Piwo bardzo smaczne, niejedna frankońska wędzonka zostaje w tyle. Powinno nazywać się Dymy Ciemne .

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: brązowo-mahoniowy, prawie nieprzejrzyste, mi sie podoba [5]
                            Piana: obecna zaraz po nalaniu, po minucie cienka warstwa, po dwóch - nic, nie osadza się na szkle [2.5]
                            Zapach: lekką wędzonka lub zapach starej palenizny, nie za bardzo mnie przekonuje [3.5]
                            Smak: lekki wędzony posmak, dość dobrze wyczuwana bardziej owocowa niż chmielowa goryczka, poza tym myślałem, że będzie to piwo pełne i treściwe, nic bardziej mylnego, wodniste, rzadkie, jak dla mnie puste i wyjałowione [2.5]
                            Wysycenie: zbyt dużo, gaz zbyt mocno daje po języku i podniebieniu [3]
                            Opakowanie: etykiety nowej Pinty podobają mi się, firmowy kapsel [5]
                            Uwagi: To piwo to dla mnie nieporozumienie, gryzie się samo ze sobą, nic w nim do siebie nie pasuje. Mam nadzieję, że kolejne warki będą lepsze bo o tej to warto zapomnieć

                            Moja ocena: [3.125]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny brąz, pod światło czerwony. [5]
                              Piana: Beżowa, średnio wysoka. Opada do dziurawej warstwy, słabo osadza się na ściankach. [2.5]
                              Zapach: Wyraźnie wędzony, ale towarzyszy temu spora słodowa podbudowa. W tle trochę nut "ciemnych" - karmelowych i orzechowych. [4.5]
                              Smak: Z początku solidna słodowość, potem lekkie akcenty owocowe i wreszcie solidna wędzonka, świetnie uzupełniona lekką palonością. [4.5]
                              Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                              Opakowanie: Nowe wzornictwo wciąż nie do końca mnie przekonuje, ale brązowa tonacja pasuje do charakteru piwa. [4]
                              Uwagi: Pite 14 czerwca 2012 r.
                              Udana, rasowa wędzonka. Nie aż taka jak Schlenkerla, bardziej "codzienna", ale i tak pyszna.

                              Moja ocena: [4.275]
                              Last edited by Twilight_Alehouse; 16-07-2012, 11:04.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎