Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Południe [EX: Gab], Krakowiak Miód-Malina

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Południe [EX: Gab], Krakowiak Miód-Malina

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno różowy, wpadający w czerwony, mętny. [4]
    Piana: Biała, na początku pokaźna i zwarta. Dość szybko jednak opada do delikatnego kożuszka ok 1mm i tak się utrzymuje do końca. [3]
    Zapach: Sztuczny aromat malin, miód słabo wyczuwalny, zapach mało intensywny. Nie zachwyca. [2]
    Smak: Słodki, przede wszystkim malinowy, miód czuć ale w tle, trochę chemiczny, goryczki żadnej nie wyczuwam, taki soczek, żadnego przełomu w kategorii piw smakowych. [2.5]
    Wysycenie: W porządku, do końca degustacji. [4]
    Opakowanie: Najmocniejsza strona. Utrzymana w tonacji całej serii. Etykietka ładna, pełna informacja o składzie i parametrach, na szyjce zawieszka z instrukcją serwowania i zalecaną temperaturą spożycia (10stC). Daję 5 pomimo jakichś dziwnych dodatkowych opowieści na kontrze. [5]
    Uwagi: Czekam na wytrawne, dobre, smakowe piwo, chyba długo jeszcze poczekam.

    Moja ocena: [2.65]

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      I jeszcze fotka:
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: neutralna ocena, różowy, mętny [2.5]
        Piana: drobna, gęsta, czapowata, lekko różowa, obfita, utrzymuje się bardzo długo, osadza się na szkle sporymi krzaczkami [4]
        Zapach: syropku malinowego z miodem, zero piwnego zapachu [2.5]
        Smak: slodki soczek malinowy z łyżeczka miodu, dość treściwe i pełne, bazy piwnej w ogóle nie czuć [2.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: butelka z super etykietą, do tego zawieszka, podoba mi się [5]
        Uwagi: Piwa tego jako piwa nie polecam, piwa nie czuć, ale jako napój orzeźwiający, słodki, przygotowany przez babcię dla wnuczka który wrócił z piłki jest niezły i można szybciutko wychylić szklaneczkę lub dwie

        Moja ocena: [2.9]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • robert2
          Member
          • 08-2011
          • 87

          #5
          Piwa smakowe oceniam pod kątem raczej napojów orzeźwiających i porównuje je do siebie taką sobie wprowadziłem skale oceniania i...-wczoraj po 10 godzinach pracy i 30 km na rowerku zaserwowałem sobie Krakowiaka na wieczór i nie mam żadnych uwag-zapach-malinowy z dodatkiem wyczuwalnych nut miodowych piana gęsta obfita smak malinowy wyraźny potem posmak miodowy a na końcu lekka goryczka kolor raczej czerwony z wysyceniem średnim
          Jako napój gaszący pragnienie po całodziennej harówce jak najbardziej-ale kupując takie smaczki tego właśnie oczekuję...

          Comment

          • TraczJanusz
            Member
            • 04-2011
            • 74

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Różowy mętny kolorek, nia mam większych zastrzeżeń. [4.5]
            Piana: Gęsta pianka, powiedziałbym na dwa i pół palca i utrzymała się na tym samym poziomie aż do końca picia!!!! [5]
            Zapach: Delikatny malinowo - miodowo - piwny zapach. Przyjemny, naturalny zapach, ale szału nie ma. [4]
            Smak: O ile zapach zapach zwiastuje w miarę przyjemne piwo, o tyle smak nie pozostawia złudzeń. Najlepsze piwo smakowe jakie piłem od dawna. Idealnie wyważona miodowo-malinowa kompozycja. Każdy łyk to poezja smaku i aromatu. Delikatna goryczka z dominującą miodowo - malinową nutą. Czuć i miód i maliny, i piwko. Po prostu genialne! [5]
            Wysycenie: Idealnie wyważone piwo, wypiłem jedno, potem drugie i wogóle mnie nie napompowało. [5]
            Opakowanie: Ładna klasyczna etykieta, dedykowana karteczka na szyjce z opisem jak pić piwo etc. [5]
            Uwagi: Jeśli zobaczysz ten produkt na sklepowej półce, to bierz w ciemno, nierozumiem tych niskich ocen, bo to jedno z najlepszych smakowych piw jakie kiedykolwiek piłem. Idealnie wyważony smak i aromat, perfekcyjne wysycenie, eleganckie opakowanie. Kupię je jeszcze nieraz.

            Moja ocena: [4.625]

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Dzisiaj mam dobry dzień chyba, większość degustowanych piw w dniu dzisiejszym mi smakowało, tak jest i w tym przypadku, bardzo dobre piwo smakowe, w smaku czuć przede wszystkim maliny i miłą goryczkę, miód gdzieś nie nachalnie w oddali, kolor piękny mętny róż wpadający w czerwień, zapach baaardzo przyjemny malinowy mi smakuje. Dałem się skusić na tą pozycje, zachęcony przez sprzedawce w zaprzyjaźnionym sklepie który zachwalał, że to najlepszy Krakowiak dotychczas.
              Last edited by Mario_Lopez; 09-12-2012, 19:07.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Różowy, mętny. [4]
                Piana: Raczej trudna do utworzenia, niewysoka, ale drobna. W miarę szybko opada do cienkiej warstwy, delikatnie brudząc szkło. [3.5]
                Zapach: Średnio intensywny, miodowo-malinowy. W tle kartonowa nuta. [3.5]
                Smak: Lekka kwaskowość na początku, powoli dochodzą malinowo-miodowe wstawki, ale nie nachalne, przez co piwo nie jest mocno słodkie. Powoli dociera delikatna goryczka, która zostawia lekko ziołowy posmak. [4]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                Opakowanie: Ładne, jak cała seria Krakowiaków. Parametry i skład podane, kapsel firmowy. [4.5]
                Uwagi: Z datą 13.12.12. Ocenianie w kategorii smakowych.

                Moja ocena: [3.825]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • dzemek
                  Senior
                  • 12-2010
                  • 448

                  #9
                  Piwo jak na malinę w połączeniu z miodem bardzo udane, jednak nie trafiło w mój smak, nieco za słodkie, za bardzo nachalne w smaku, bardziej wyczuwalne maliny niż miód.

                  Comment

                  • CyboRKg
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 593

                    #10
                    Kolor rozowo-brzoskwiniowy, metne. Piana nietrwala, szybko opada do cienkiej warstewki. Zapach miodowy z owocowa domieszka. W smaku za to przewaza malina, niestety syntetyczna. Smaku ani slodyczy miodu nie ma. Piwo jest dosc kwaskowe. Troche slodyczy pojawilo sie blizej dna szklanki.
                    Po nazwie spodziewalem sie czegos zupelnie innego. Myslalem, ze bedzie to cos w rodzaju babcinej herbatki z miodem i sokiem malinowym; jakies piwko deserowe w stylu "Magnusa". Niestety to zupelnie nie trafilo w moj gust. Wezme "Ciechana Miodowego", wymieszam ze "Lwowkiem Malinowym" i wyjdzie mi znacznie lepsze piwo "miod-malina"
                    "Jedno pivo ne vadi!"
                    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerwonozłoty. Pomimo obecności miodu oraz zapewnień z zawieszki piwo było zupełnie klarowne, za co powinien należeć się spory minus, ale w butelce na dnie zostało trochę osadu. [4]
                      Piana: Średnio wysoka, szybko opada do cienkiej warstwy. [3]
                      Zapach: Słodowo-miodowy z lekką nuta malinową. Całkiem niezły jak na piwo aromatyzowane. [4]
                      Smak: Słodowy z lekką miodowością. Miodu wszak niewiele, maliny zresztą też. Całość stosunkowo niezła, bo piwo nie jest za słodkie ani za sztuczne. [4]
                      Wysycenie: Trochę za słabe. [3.5]
                      Opakowanie: Etykieta w stylu pozostałych Krakowiaków, dość elegancka. Do tego zawieszka. [4.5]
                      Uwagi: Pite 15 października 2012 r.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎