Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Argus Naturalnie Mętny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Argus Naturalnie Mętny

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Alk. 5,7%, w zasypie 40% słodu pszenicznego.
    W aromacie dziwny słód, ale nie pszeniczny
    Barwa miodowa, mętna, ale na dnie raczej nic nie zalega
    Piana - dość ładna i gęsta, w miarę trwała
    Wysycenie - średnie, w kierunku niewysokiego
    Smak - lekko słodkawe, minimalny kwasek, długi finisz pozostawiający jakby lekkie wapno na języku i w ogóle jakiś taki posmak przejrzałych papierówek.
    Treściwość - ok, pełne.

    Jakiś zmętniaczony dziwoląg, ale da się raz wypić bez uszczerbku na samopoczuciu, jeśli akurat dobre

    Produkt dla Lidla

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      W aromacie trochę chmielu, słód i to coś, co wydaje mi się mieszanką leciutkiego skunksa i takiegoż DMSu. W kolejnych niuchach skojarzyło mi się to z którymś polskim bezalkoholowym, które to na odległość czuć kukurydzą.
      Smak siakiś takiś... Niby bez wad ale i przyjemności w piciu mało. Mała słodowość, trochę kwaskowate, lekki popiół, znikoma goryczka ale nieprzyjemna w odbiorze.

      Grodzkie (mętny odpowiednik z Biedronki) o niebo lepsze. Dotąd nie próbowałem premiumowo i relewentnie spozycjonowanej Łomży Niefiltrowanej ale po tym nie zamierzam.

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        #4
        Spróbuj, Łomża n/f to jednak inna liga.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Gaz słabiutki. Aromat istotnie jakiś spaprany, coś w nim nie gra już przy otwieraniu butelki. Potem jakby mniejszy ten smrodek, ale nie czuć tam ani chmielu, ani tym bardziej bukietu pszenicznego. Jeśli wziąść pod uwagę, że to podobna liga co Okocim Pszeniczny to jednak wolę Okocim. Jeśli zaś mętność uzyskano przy pomocy pszenicznego słodu/pszenicy tylko po to by zamulić bylejakie piwo to mnie to nie bierze... Wypić wypiłem, ale jakiś doznań, które chciałbym powtórzyć nie odnotowałem.

          Comment

          • Tomi45
            Senior
            • 07-2011
            • 165

            #6
            Pisałem w wątku o zgłoszeniu nowego piwa (a wiec nie do końca tam gdzie trzeba) że zrobiłem test porównawczy tego piwa z Łomżą Niefiltrowaną. Mimo identycznych warunków (temperatura, szkło) piwo smakowało inaczej - Argus był kwaśniejszy i posiadał nieprzyjemną, koncernową goryczkę. To nie tak że między tymi piwami była jakaś wielka różnica - ale jednak była. Biorąc pod uwagę identyczne parametry otwartą pozostaje kwestie czy te piwa (oba z Łomży) z założenia się czyms różnią czy w przypadku Argusa po prostu trafiłem na gorszą warkę tego samego piwa.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: żółty, mętność całkowita [5]
              Piana: obfita, drobna, długo sie utrzymuje, nawet bardzo długo, opada powolutku osadzając się drobnymi krzaczkami na szkle [4]
              Zapach: dobrze wyczuwalny, słodowo-zbożowy [3.5]
              Smak: na pierwszy rzut idą jakieś owocowo-kwiatowe nuty, które przechodzą w lekka goryczką, lekki słodowy posmak, przypominający nieco piwa pszeniczne [4]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: przezroczysta butelka przy piwie mętnym to moim zdaniem lekki niewypał, wygląda ...bardzo niesmacznie, gładki kapsel [2.5]
              Uwagi: ogólnie naprawdę niezły produkt, mi smakuje

              Moja ocena: [3.85]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnopomarańczowy, lekko mętny (kij z tym czy sztucznie, czy nie) [4]
                Piana: Wysoka, ładna, ale niezbyt trwała. Opadła dość szybko, pozostawiła jednak całkiem gruby kożuszek i spore zacieki na szkle. [3]
                Zapach: Słodowo-chmielowy z domieszką delikatnego skunksika. Ogólnie jednak przyjemny. [3.5]
                Smak: Niezły, słodowy, lekko kwaskowy z fajną goryczką na końcu. Orzeźwia i gasi pragnienie, nie przysparza jednak żadnych górnolotnych odczuć. [4]
                Wysycenie: Drobne, całkiem w porządku. Nie przeszkadza. [4]
                Opakowanie: Przezroczysta butelka bez etykiety, jedynie z krawatką i wytłoczonym w szkle napisem Argus. Kapsel goły. [3.5]
                Uwagi: Bardzo przyjemne zaskoczenie - niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości. Nie jest to oczywiście jakieś górnolotne piwo, ale całkiem przyzwoite w dobrej cenie do picia na co dzień. Oby gościło na półkach Lidla jak najdłużej.

                Moja ocena: [3.7]
                Last edited by wrednyhawran; 03-07-2012, 21:54.
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                  Uwagi: Bardzo przyjemne zaskoczenie - niezwykle korzystny stosunek ceny do jakości. Nie jest to oczywiście jakieś górnolotne piwo, ale całkiem przyzwoite w dobrej cenie do picia na co dzień. Oby gościło na półkach Lidla jak najdłużej.

                  Moja ocena: [3.7]
                  Oby w Łomży nie spartolili piwa
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oby w Łomży nie spartolili piwa
                    No fakt, to również jest bardzo prawdopodobne.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • ran64
                      Junior
                      • 09-2007
                      • 1

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: taki sobie wygląda na sztuczny [2.5]
                      Piana: Trzyma się, nawet mnie zaskoczyła [3.5]
                      Zapach: Dobry, pierwsze wrażenia bardzo pozytywne [4.5]
                      Smak: Dobry [4]
                      Wysycenie: Może być [3.5]
                      Opakowanie: Takie sobie [3]
                      Uwagi: Zaskoczeniem był zapach. Butelka ,zapakowanie, kapsel takie sobie. Zapach i smak niezły ,za tą cenę jak najbardziej polecam.

                      Moja ocena: [3.975]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 04-07-2012, 18:46.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        Nie jest takie złe...

                        Piana raczej słaba, po chwili cienka warstwa... gaz średni...
                        Kolor jasny, mętny...
                        Smak w przewadze słodowy, jest wrażenie lepkości....

                        Spokojnie do wypicia.... byle nie skwaśniało
                        Attached Files

                        Comment

                        • lukex
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 262

                          #13
                          Zapach:kwaskowy plus jakieś cytryny w tle
                          Smak:uderzenie mega wielkiej kwasowości wzmożone ogromnym wysyceniem gorycz stłumiona prze parę łyków i potem wyczuwalna coraz bardziej, strasznie niedobra prawie aptekarska - posmak tak jak w niefiltrowanych specyficzny ale gorszy niż w normalnych piwach.
                          WERDYKT: Można wypić tylko jak chcę się pić i to zmuszając się do tego mocno. Okrutny produkt piwopodobny - który niby nazywa się piwem. Omijać z daleka.

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przed włożeniem butelki do lodówki zmętnienie było lekkie i jakieś takie naturalniejsze.
                            Po schłodzeniu zmętnienie jest większe i kojarzy się ze sztucznym zmętniaczem.
                            Całość wygląda trochę jak weizen, ale nienaturalny, w typie Okocimia Pszenicznego. [3.5]
                            Piana: Średnio wysoka, ale i średnio trwała. [3.5]
                            Zapach: Słodowo-chmielowo-stęchły. Nic ciekawego. [2.5]
                            Smak: Wodnisty i stęchły, z leciutką goryczką. Piwo nie jest jakoś szczególnie niedobre, po prostu nijakie. [3]
                            Wysycenie: Wysokie jak w lemoniadzie. [3]
                            Opakowanie: Sama butelka niezła, bo z tłoczeniami, ale takie przezroczyste szkło znacznie lepiej pasowałoby do wyspiarskich ejli. Pełniąca rolę etykiety krawatka jest prosta, bo i miejsca na fantazję tu nie wiele. Dodatkowy minus za goły kapsel. [2.5]
                            Uwagi: Pite 22 lipca 2012 r.

                            Moja ocena: [2.875]

                            Comment

                            • NaturalArti
                              Member
                              • 09-2009
                              • 86

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mętny; jasnozłoty. Taki jakiego oczekiwałbym od piwa niefiltrowanego. Na dnie wyraźny drożdżowy osad. [4.5]
                              Piana: Po nalaniu jak najbardziej istnieje, chociaż mniejsza niż w przypadku piw pszenicznych. Opada, zostawiając mały korzuszek [4]
                              Zapach: Trochę mało intensywny jak na piwo niefiltrowane. Jednak przyjemny, bez niepokojących dziwnych akcentów [3.5]
                              Smak: Jak najbardziej ok; choć z drugiej strony nie powala na kolana. Całkiem wypijalne piwo, bez dziwnych akcentów, chociaż mogłoby być bardziej treściwe w smaku. Ciekawa goryczka. Piwo może nieco wodniste, jednak na ciepłe dni (tak jak ten w któym je spożywałem) w sam raz. Ogólnie nie ma może wodotrysków, ale piwo daje radę. [3.5]
                              Wysycenie: Nie za duże. Chociaż w sumie jest ok. [4]
                              Opakowanie: Biała butelka do tego typu piw to dla mnie kompletna pomyłka. Kapsel goły. Brak informacji o tym gdzie piwo jest warzone. Bardzo skąpe informacje na etykiecie. Chociaż sam design butelki (kolorystyka etykiety + rzeźbiona butelka) nawet mi się podoba. [2.5]
                              Uwagi: Kupiłem spodziewając się porażki na miarę piw głubczyckich (tak jak było np. w przypadku Grodzkiego z biedronki), tymczasem otrzymałem całkiem wypijalne piwo. Nie jest to może szczyt marzeń piwosza, ale biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, to wypada bardzo pozytywnie. W segmencie piw low-costowych można polecić!

                              Moja ocena: [3.575]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎