Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Argus Miodowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Argus Miodowy

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, bez zarzutu [5]
    Piana: kilka cm zaraz po nalaniu, szybko opada do cieniutkiej warstwy na piwie, nie osadza się na szkle, drobna, biła - lekko zakurzona [2.5]
    Zapach: dość intensywny, dominuje miód, żadnych piwnych akcentów [2.5]
    Smak: lekka treściwość, w smaku dominuje posmak miodu spadziowego z lekkim jakimś gorzkawym chemicznym akcentem, leciutka piwna goryczkę da się wyczuć po dłuższym ogrzaniu piwa [2.5]
    Wysycenie: prawie idealne, ciut za dużo babelków [4.5]
    Opakowanie: przezroczysta butelka, etykieta na szyjkę, gładki kapsel, ogólnie ładny design ale brązowa flaszka byłaby lepsza [3.5]
    Uwagi: Jak to mówia Rosjanie - "miedowuha". żadnego piwnego smaku nie czuć tylko miodowy duch, choć amatorom miodowych piw może podejść bo w tej kategorii plasuje się na średniej pozycji, jest zdecydowanie więcej gorszych produktów

    Moja ocena: [2.775]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      samo piwo
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ładne złoto, ale zupełnie klarowne, a to jest według mnie niepożądane w piwie miodowym, wolę lekką mętność. [3]
        Piana: Dość wysoka. Opada raczej szybko do dziurawej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [3.5]
        Zapach: Sztampowa pasieka. Ani to oryginalne, ani naturalne. Poza tym przez sztuczny miodowy aromacik niemal zupełnie nie czuc piwa bazowego. [2.5]
        Smak: Spodziewałem się ulepku, a piwo jest tylko trochę słodkie. Gorzej, że piwo bazowe jest niezbyt smaczne i podchodzi stęchlizną, a smak miodu jest mocno sztuczny. [3]
        Wysycenie: Wysokie jak w lemoniadzie, a więc zdecydowanie za wysokie. [3]
        Opakowanie: Sama butelka niezła, bo z tłoczeniami, ale takie przezroczyste szkło znacznie lepiej pasowałoby do wyspiarskich ejli. Pełniąca rolę etykiety krawatka jest prosta, bo i miejsca na fantazję tu nie wiele. Dodatkowy minus za goły kapsel. [2.5]
        Uwagi: Pite 19 lipca 2012 r.
        Łatwiej to spożyć niż któregoś z argusów niepasteryzowanych, ale to wcale nie znaczy, że jest dobre.

        Moja ocena: [2.85]

        Comment

        • Gringo
          Senior
          • 07-2007
          • 2151

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, jasny, klarowny. [5]
          Piana: Biała, średnioziarnista, długo utrzymująca się 2 cm piana. Oblepia kufel pojedynczymi kleksami. [4.5]
          Zapach: Sztuczny cukrowy miód i kwiaty. Mało intensywny. [3]
          Smak: Miodowy, słodki i kwaskowy, słodycz nie jest ulepkowata, kwiatowe nuty, delikatny alkohol. [2]
          Wysycenie: Na początku średnie a następnie niskie, pojedyncze bąbelki. [3.5]
          Opakowanie: Biała tłoczona butelka, owijka na szyjce, brak firmowego kapsla. Nawet ciekawe. Podoba mi się [4]
          Uwagi: Nie jestem fanem piw smakowych (poza kilkoma wyjątkami). To niezbyt mi smakowało. Kupione z ciekawości i chęci popróbowania wynalazków pojawiających się na naszym rynku piwnym.

          Moja ocena: [2.925]

          Comment

          • TraczJanusz
            Member
            • 04-2011
            • 74

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złocisty, klarowny. [4.5]
            Piana: Dość długo trzyma, średnio gęsta. [4]
            Zapach: Przyjemny miodowy zapach, prawie jak w Ciechanie Miodowym. [4]
            Smak: Nie jest takie złe jak myślałem. Bardzo podobne do Ciechana miodowego aczkolwiek traci dużo smaku pod koniec picia. Czuć delikatną goryczke. [3.5]
            Wysycenie: Dobrze wysycone, nawet bardzo dobrze jak na tą półke cenową. [4.5]
            Opakowanie: Niewiem dlaczego nie ma etykietki żadnej :P, ale butelka ładna . Brak info o producencie i wogóle mało info o składzie itp... [2.5]
            Uwagi: Chyba najlepsze piwo miodowe spośród tych poniżej 4zł. W stosunku cena - jakość bardzo dobre. Dużo lepsze od Łomży miodowej choć niby z tego samego browaru :P

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #7
              Wypite po pracy, wzięte z Lidla z racji braku funduszy na coś z wyższej półki. Cóż, szału na mnie te piwo nie zrobiło, ale też nie musiałem się z nim męczyć. Najzwyczajniejszy na świecie, lekko rozwodniony i lekko przesłodzony chemicznym miodem browar. Jak kogoś przyprze, a nie będzie miał grosiwa - spokojnie może sięgnąć po Argusa.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎