Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Olbracht – Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jan Olbracht, Olbracht – Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Żółty, pilsowy. Piwo całkiem mętne. [4.5]
    Piana: Biała, drobnoziarnista ale nietrwała. Przy podaniu na około 2 cm, szybko opadła pozostawiając cieniutką obrączkę na powierzchni i sporo nieregularnych plam na ściankach. [2.5]
    Zapach: Przyjemny, rześki, piwniczno - drożdżowy. [4.5]
    Smak: Piękna, bardzo wyraźna chmielowa goryczka z solidną słodową podbudową i nutką chlebową, w tle ciut owocowości a wszystko idealnie zbalansowane. Bardzo smaczne. [5]
    Wysycenie: Jak dla mnie idealne, nie za wysokie i nie przeszkadzające. [5]
    Opakowanie: Gruby, wysoki kufel z firmowym logo dobrze leżący w dłoni. Nie ma podkładek, zastępują je serwety z szarego papieru także firmowe. [4]
    Uwagi: Pyszny pils jakiego by się chciało pić ciągle. Dla wielbicieli mocnego chmielenia. Nawet pan piwowar stwierdził, że dla niego trochę za gorzkie. Leżakował aż 55 dni, 12,5° Blg, 5,2% alk. Pite w browarze, 8 zł.

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4552

      #3
      Piwo:
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, minimalnie mętny. Tak powinien wyglądać rzemieślniczy pils . [4.5]
        Piana: Ups! W zasadzie nie stwierdzono... Może to wina dość lekko osadzonego kapsla, ale jednak... [1.5]
        Zapach: Brzeczkowo-słodowo-chlebowy, znowu bardzo rzemieślniczo . [4.5]
        Smak: Zaskoczenie: zdecydowana goryczka, zmierzająca smakowo w kierunku IPA. W tle ślady słodowe, jak na pilsa, to chyba jednak ZA goryczkowe... [3.5]
        Wysycenie: Mimo wspomnianego wyżej słabego kapsla - całkiem wysokie. [4]
        Opakowanie: Bąk z nalepką, generalnie niebrzydkie, jest info, goły kapsel. [4]
        Uwagi: Dla mnie ten pils buduje zbyt intensywną goryczkę, ale na tym forum z pewnością znajdzie fanów wśród "hops victims" .
        Kupiłem swego czasu w Rodzince Bis.

        Moja ocena: [3.75]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemno-złocisty wpadający w bursztyn, mętne [5]
          Piana: obfita po nalaniu, biala, lekka czapowata, opada powoli ale zauważalnie [3.5]
          Zapach: bardzo miły choć zbyt słaby, czuć chmielowo-słodową świeżość [4.5]
          Smak: dość pełne, treściwe, w smaku dominuje fajna goryczka na chmielowym podkładzie przez co piwo sprawia rześkiego, w kącikach ust nieznaczne słodkawe usta [4.5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: butelka 0.33 z etykietą namalowaną na szkle, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
          Uwagi: Bardzo smaczne piwo, zakupione na jarmarku na starym mieście za 8 zł

          Moja ocena: [4.45]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klasyczny dla pilsów jasno żółty i jak to w nie filtrze - nie klarowny. [5]
            Piana: Gęsta, śnieżnobiała jak śmietanka i trwała do końca picia oblepiając szklaneczkę. [5]
            Zapach: Słodowość, trochę brakło mi aromatów chmielu. [3.5]
            Smak: Klasyczny pils z mocną podbudową słodową i wyraźną goryczką na finiszu. Niestety ta goryczka trochę ściągająca. [4]
            Wysycenie: Ładnie się układa w żołądku a jednocześnie czuć wysycenie na języku. [5]
            Opakowanie: Minus za brak ekstraktu, plus za moje ulubione opakowanie - bączka. [4]
            Uwagi: Zakupione na Jarmarku w Warszawie. Ciekawy, klasyczny pils. Chętnie spróbowałbym go świeżego bo ten zdradzał już oznaki utlenienia i trochę starości (termin do 31 grudnia).

            Moja ocena: [4.025]
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Aromat raczej delikatny, słodowo-chmielowy. Natomiast w smaku: chmiel, chmiel i goryczka, słodowość nikła. Przy tym piwie mógłbym posiedzieć dłuższą chwilę.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Wczoraj po przegonieniu roweru degustowałem z bączka bezpośrednio (żona jednak dowiozła ). Piwo smaczne, ale po otwarciu butelki wyfrunęły warzywa gotowane na parze...

                Comment

                • Derbeth
                  Senior
                  • 04-2013
                  • 337

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złoto przechodzące w bursztyn [5]
                  Piana: po nalaniu ładna, ale szybko opada; na plus, że zostawia trwałą warstewkę [4]
                  Zapach: drożdżowy, słabsze nuty ziołowego chmielu, z czasem pojawiają się aromaty piwniczne; wydaje mi się, że na początku wyczułem cytrusy [4]
                  Smak: bardzo pełne, świeżo-słodkie, na finiszu dość konkretna, ziołowa goryczka z ciężkimi, piwnicznymi akcentami (kojarzą mi się z Märzenem); szkoda, że finisz jest dość krótki [5]
                  Wysycenie: bez przesady, dla mnie akurat w sam raz [5]
                  Opakowanie: bardzo ładna etykieta, jednak brakuje informacji o składzie i ekstrakcie [4]
                  Uwagi: dobry pils w niezłej cenie (koło 5,50), może to nie moje ulubione jasne, ale nie miałbym nic przeciwko kupieniu go znowu

                  Moja ocena: [4.5]

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złota, mętne. [5]
                    Piana: Piana średnio obfita i średnio trwała. Oblepia szkło. [4]
                    Zapach: Słodowy o lekko kwaskowym zabarwieniu, chmiel słabo wyczuwalny. [4]
                    Smak: Słodowy, z dość wyraźną chmielową, przyjemną goryczką. W tle lekka piwniczność. Treściwe. [5]
                    Wysycenie: Wysycenie ciut za wysokie. [4]
                    Opakowanie: Etykieta średnio czytelna (przez zlewanie się tła z kolorem czcionek), brak szczegółowego składu, poziomu ekstraktu i propozycji serwowania. Kapsel goły. [3]
                    Uwagi: Piwo smaczne, orzeźwiające - bardzo dobre na ostatnie szczecińskie upały. Warka z datą przydatności do spożycia: 01.09.2013 r.

                    Moja ocena: [4.4]
                    Last edited by von_scheisse; 23-07-2013, 17:43.
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • ender140
                      Senior
                      • 11-2010
                      • 107

                      #11
                      Przyłączam się do poprzedników, piwo bardzo dobre

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #12
                        chyba jednak srednio stabilne bo u mnie gorycki brak, smakuje dobrze ale raczej nie w kategorii pils.

                        Sporo nutek słodowych, lekko miodowych oraz karmelowo-kwiatowych. Pije się sympatycznie, smakuje jak lekki bock a nie pils
                        LP

                        Comment

                        • howser
                          Senior
                          • 03-2013
                          • 103

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor złoty/ciemno złoty, piwo zupełnie zmętnione. [3]
                          Piana: Ładna piana, średnio trwała, utrzymująca się do końca. Ładny lacing. [4.5]
                          Zapach: Aromat koncentratu pomidorowego. [1.5]
                          Smak: W smaku przewijają się słodkie nuty miodu i słodu, jednak wszystko ginie przykryte koncentratem pomidorowym. [2]
                          Wysycenie: W normie. [4]
                          Opakowanie: Podoba mi się etykieta - skromna, bez wodotrysków, dwukolorowa. Obiecuje solidne piwo warte wydanych pieniędzy. Szkoda, że to tylko czcze przechwałki. [4.5]
                          Uwagi: Już dawno nie żałowałem wydanych pieniędzy na tak słabe piwo. Nieopatrznie kupiłem jeszcze jedno piwo od Olbrachta i już teraz boję się go otworzyć.

                          Moja ocena: [2.35]

                          Comment

                          • x57
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 247

                            #14
                            Kolor ciemnozłoty.
                            Piana niska, dość trwała.
                            Aromat mocno wadliwy, taki metaliczno-warzywny, przypominający koncentrat pomidorowy, pod nim karmel, lekka słodowość.
                            Smak słodowość, chmiel, lekkie warzywa, goryczka średnia, dość czysta.

                            Szkoda że nie przeczytałem recenzji poprzednika przed zakupem

                            Comment

                            • Rogerson
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 421

                              #15
                              Za to dobrze że ja przeczytałem, bo dziś miałem skoczyć do sklepu po tego Pilsa, bo pojawił się w jednym ze sklepów we Wrocławiu

                              W takim wypadku niestety zrezygnuję.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎