Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, Piernik Toruński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jan Olbracht, Piernik Toruński

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, pasujący do piernika, całkowicie mętne [5]
    Piana: Beżowa, drobnoziarnista ale nietrwała, po chwili pozostała z niej tylko obrączka na powierzchni i nieliczne plamy na ściankach. [2.5]
    Zapach: Wyraźny, bardzo bogaty, słodowy lekko palony z drożdżami, nutą karmelu, cynamonu, kolendry i innych korzennych przypraw których nie potrafię nazwać. [5]
    Smak: W bogactwie podobny zapachowi, wyrazisty choć przy tym łagodny. Piwo nie jest przesadnie słodkie choć występuje czekoladowa słodowość, nuty palone i bukiet korzennych przypraw co rzeczywiście przywodzi na myśl słynne toruńskie pierniki. Pomijając inną barwę, z polskich piw można porównać do Kormorana Świątecznego. [5]
    Wysycenie: Idealne, nie absorbujące, nie przeszkadzające kubkom smakowym w pracy [5]
    Opakowanie: Kufel firmowy, podstawek brak. Zamiast nich serweta z szarego papieru z firmowym logo. [4]
    Uwagi: Smaczne piwo idealnie się komponujące z miejscem, w którym zostało uwarzone i z czego Toruń słynie, czyli pierników. Sądząc po efektach pracy piwowara już niedługo będzie słynął też z piwa.
    Pite w browarze, 9 zł.

    Moja ocena: [4.7]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Piwo:
      Attached Files

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy, być może budzący skojarzenia z piernikiem. [4]
        Piana: Szalooona!!! Beżowa, bardzo drobna, sztywna i wysoka. [5]
        Zapach: Nuty piernikowe, słodowe, karmelowe - adekwatny do nazwy. [4]
        Smak: Lekko korzenny, piernikowy właśnie. Tło słodowo-karmelowe. [4]
        Wysycenie: Średniowysokie, dla ciemniaka smakowego to górna granica akceptacji. [4]
        Opakowanie: Bączek, niebrzydka eta, informacje są, goły kapsel. Doceniam małolitrażowe pojemniki na wynos . [4]
        Uwagi: Starałem się ocenić piwo pod kątem jego nazwy. Ciekawy pomysł, biorąc pod uwagę toruńskie skojarzenia.
        Nie jest to mój smak, poza tym boje się, co będzie, jak na fali regionalnych skojarzeń ktoś uwarzy piwo w Białymstoku...

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładny, brąz z rubinowymi refleksami, nieklarowny, [5]
          Piana: Obfita, długo się utrzymująca, drobna brązowawa. [4.5]
          Zapach: Delikatny piernik plus słodowe nuty. Zero chemii i sztuczności. [4.5]
          Smak: Co najważniejsze - piwo nie jest słodkie. Raczej kwaskowo-gorzkawe ze schowanym w tle piernikowo-ziołowym posmakiem. [4.5]
          Wysycenie: Bardzo dobre - bąbelkuje długo i drobno. [5]
          Opakowanie: No cóż - wersja butelkowa przytrafiła mi się w bączku 0,33 bez etykiety i gołym kapslem. Nie będę się pastwił. [3]
          Uwagi: Dostałem w prezencie od szwagra jako pamiątka z Torunia. Żeby wszystkie smakowe piwa były takie, nasz piwny świat byłby lepszy...

          Moja ocena: [4.475]
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: brudno-ciemno-bursztynowy [4.5]
            Piana: drobna, obfita, lekki beż, jest bardzo wysoka i mocna, opada powoli [4.5]
            Zapach: dośc intensywny, słód, lekkie palone akcenty, owoce oraz piernik [4]
            Smak: dośc treściwe i pełne, dominuje lekko goryczkowy posmak piernikowy, po za tym podobnie jak z zapchu, palone kacenty i owoce [3.5]
            Wysycenie: troszke za duże [4]
            Opakowanie: fajne logo, brak mi tylko na butelce firmowego kapsla [4.5]
            Uwagi: ogólnie nie jest złe ale piernikowe piwo to nie moja bajka

            Moja ocena: [3.9]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Nie oceniam w Artomacie bo piłem na Rynku Starego Miasta, w plenerze i z plastikowego kubka. Piwo bardzo mi smakowało (posmak piernikowo - słodkawy jest ale delikatny jak w piwach ciemnych delikatnie słodkawych), miało trwała pianę.
              Dla mnie najciekawsze piwo "piernikowe".
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Dość ciemny brąz, opalizujący. Ładny. [5]
                Piana: Bardzo dużo jej, beżowej, z ładnymi pęcherzykami. Ma ochotę szybko wychodzić z butelki. Bardzo trwała, do końca utrzymuje się gruba warstwą, sporo osiada na ściankach. [5]
                Zapach: Silny, wyraźnie czuć owoce, orzechy, ciemne słody i oczywiście przyprawy piernikowe. Ciekawy. [4.5]
                Smak: Potężna, bardzo potężna słodowość, nie spodziewałbym się takiej po domniemanym ekstrakcie. Spora chlebowość, dużo owoców, orzechy, słabiutka goryczka i nuty piernikowe, które nie dominują. Piwo nie jest słodkie. Przepyszne, wzór dla aromatyzowanych ciemniaków! [5]
                Wysycenie: Niewysokie, w miarę w porządku. [4]
                Opakowanie: Ciekawa firmowa butelka, goły kapsel. [4]
                Uwagi: Pite 14 września 2012 r.

                Moja ocena: [4.725]

                Comment

                • patyczek
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 220

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązowy, mętny. [4]
                  Piana: Niewysoka, koloru kawy late, bardzo drobna i zwarta. Stosunkowo trwała, oblepia szkło małymi kłaczkami. [4.5]
                  Zapach: Niezwykle bogaty. Na wstępie nozdrza atakuje aromat piernia i przypraw korzennych z cynamonem i goździkami na czele, także palony słód, karmel. [4.5]
                  Smak: Złożony. Znów na pierwszym planie pierniki i przyprawy korzenne, tym razem z przewagą goździków. Ale nie brak i jałowca. Są nadto, ale w minimalnych ilościach: kawa, orzechy i śliwki. Ogólnie kwaskowo wytrawne, z goryczką o gorzko piernikowej zawartości. I taki też jest finisz. [4]
                  Wysycenie: Pod koniec niestety wyraźnie spada, przez co piwo dużo traci. [3.5]
                  Opakowanie: Gustowne, eleganckie, kojarzące się z Toruniem i piernikami, z piwem mniej... Informacji niewiele (nawet ekstraktu nie podano), kapsel czarny. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 26.05.2013. Interesująca propozycja, w dodatku udana, rzeczywiście czuć piernik i to na pierwszym planie. Piwo treściwe o różnorodnym smaku i zapachu, dobrze zbalansowane. Nieco, jak dla mnie, za kwaskowe.

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Idealny grzaniec na zimno. Niezbyt słodkie, mocno cynamonowe i goździkowe. Faktycznie jest to piernik! Na dodatek z goryczką a nie wyłącznie słodyczą.
                    Idealne piwo w kategorii - przyprawowe

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Dla mnie było za słodkie. Pewnie ta piernikowość tego piwa tego wymagała. Jest rzeczywiście piękny aromat przypraw, w smaku również. Jest dość "gęste" mocno 'niefiltrowane', aż mętne. Niestety bardzo nagazowane. Bardziej smakował mi dunkel.

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemnobrązowy przechodzący w czarny, pod światło jasnobrązowy [5]
                        Piana: po nalaniu dobrze się prezentuje - gęsta i beżowa, jednak dość szybko opada nie zostawiając wiele po sobie [4]
                        Zapach: niezbyt wyraźny; czuć karmel i korzenne przyprawy, trochę gorzkiej czekolady, odrobinę chmielu [4]
                        Smak: dominuje imbir, przewijają się też inne przyprawy korzenne i ciemne słody, faktycznie piwo kojarzy się z piernikiem, nie jest przesadnie słodkie, ale ogólnie w charakterze przede wszystkim mocno korzenne i raczej słodkie; całość ciekawa, chociaż pewnie nie da się go pić w dużej ilości [4.5]
                        Wysycenie: idealne - nie zapycha i nie przeszkadza w piciu [5]
                        Opakowanie: elegancka i efektowna etykieta, na minus brak składu i ekstraktu [4.5]
                        Uwagi: partia 01.09.13; ciekawe piwo, pewnie do niego wrócę

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Rubinowo-brązowy, nieprzejrzyste.
                          Piana: Beżowa, niespecjalnie obfita i mało trwała. Opada do zera.
                          Zapach: Głównie drożdże i paloność. Lekki karmel i owoce.
                          Smak: Treściwe. Mocna słodowość i czekolada. Dalej lżejszy karmel, paloność, rodzynki, orzechy, posmaki korzenne. Goryczka średnio niska. Na szczęście nie ma mocnego smaku drożdży, który zapowiadał zapach.
                          Wysycenie: Średnio niskie.
                          Ogółem: Piwo raczej niespecjalnie trafia w mój gust, ale obiektywnie jest całkiem udane. Mimo tego, że pierwsze skrzypce grają smaki kojarzące się ze słodyczą, nie można powiedzieć, że piwo jest słodkie. Fani goryczki tutaj nic dla siebie raczej nie znajdą, ale nie jest to słodki ulepek jakiego się spodziewałem, za co ogromny plus. Trzeba też przyznać, że smak faktycznie przywodzi na myśl piernik, czego również się nie spodziewałem
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • x57
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 247

                            #14
                            Kolor ciemnoczerwony/brązowy.
                            Piana niska i nietrwała.
                            Aromat przyprawowy, dość złożony i trudny do zidentyfikowania, na pewno cynamon, goździki, może gałka muszkatołowa i ziele angielskie, lekki słód.
                            Smak przyprawy, słodowość, karmel, goryczka niska, nie ściągająca, co często się zdarza w piwach z przyprawami, wysycenie średnio-niskie.
                            Piwo naprawdę smakuję jak piernik.
                            Dobre, może na zimę jakby zwiększyć ekstrakt o jakieś 2 Blg to byłoby idealnie.

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny rubin, brunatny. Opalizuje. [3.5]
                              Piana: Szybko znikła do zera. [2.5]
                              Zapach: Wanilia, pierniki, mleczna czekolada, słodkość. Zbyt jednoznaczny. [3.5]
                              Smak: Słodkość, zakończoną pikantną przyprawą. Wanilia w finiszu. Za słodkie, za ciężkie... Mały balans. [3]
                              Wysycenie: Nieco za niskie. Piwo robi się miśkowate. [3.5]
                              Opakowanie: Ładne. Ciężko znaleźć informacje. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.225]
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎