Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Czerwony Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Tyskie, Książęce Czerwony Lager

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4.5]
    Piana: Przy sugerowanej temperaturze serwowania poniżej 5°C trudno uzyskać jakąkolwiek pianę. Niezła różnica pomiędzy okazałą czapą z ulotki i marną kołderką w realu. [2]
    Zapach: Nie stwierdzono. [3]
    Smak: Zero smaku. Płaskie, nudne, szkoda czasu. [2]
    Wysycenie: Trochę przegazowane. [3]
    Opakowanie: Stylistyka podszywającą się pod browar regionalny. Szkło w lokalu tylko w rozmiarze 500 ml, mniejszych brak. [4]
    Uwagi: Nie spodziewałem się wiele po tym piwie i nie zaskoczyło mnie pod tym względem.

    Moja ocena: [2.625]
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #3
      A według mnie to krok Kompanii Piwowarskiej w dobrą stronę. Piwo jest o niebo lepsze niż np. Tyskie Klasyczne. Co prawda nierówny aromat i nieco tępa goryczka zdradzają pochodzenie piwa, ale i tak jest bardziej pijalne niż inne produkty KP. Myślę, że sugerowana temperatura 2-5 st. C jest za niska, ja w każdym razie piłem je cieplejsze.

      Comment

      • acjon
        Member
        • 03-2011
        • 61

        #4
        Wizualnie całkiem fajne, ładna etykieta, szkło też mi się bardzo podoba (choć na żywo nie widziałem), kolor piwa jasno bursztynowy, piana z początku okazała, jednak po chwili znika. W smaku natomiast wielkie rozczarowanie, miałem nadzieje na coś znacznie lepszego, a przynajmniej nowego jeśli chodzi o piwa z koncernów. Niestety smak bardzo płytki, zapach też ubogi. Piwo zdecydowanie rozczarowało, w porównaniu do innych piw koncernowych wypadło nieznacznie lepiej, plus za barwę się należy. Ciemne natomiast mi smakowało, piłem je jednak jako któreś z kolei, więc próba do powtórzenia

        Comment

        • cap-n-go
          Senior
          • 05-2005
          • 273

          #5
          Ja podpiszę się pod wypowiedzią kolegi skitofa, jest to piwo z pewnością lepsze niż cała koncernówka. Smakowo płaskie ale goryczka, choć płaska i prosta, jest w stosunku do innych koncernówek nieco wyraźniejsza i sprawia, że piwo da się wypić. Na wielki plus bardzo ładna butelka.

          Comment

          • Rzeszowiak
            Piwny Radykał
            • 04-2009
            • 1596

            #6
            Wszystko pięknie, ale poziom wyżej od koncernówek, to chyba zbyt mało aby chwalić to piwo ?

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #7
              Po cichu liczyłem na zastępstwo po nieodżałowanym Złotym Smoku jako fan piw 'czerwonych' ale smak jest zbyt płaski i nijaki. Pierwsze wrażenie Żubr Złotowłosy w wersji light. Niemniej przy alternatywie Grolsh'a i Żywica w poznańskim Dragonie, było całkiem pijalne. Zdecydowanie najlepszy wypust z nowej Tyskiej trójki ale o specjalnych doznaniach smakowych można zapomnieć.
              Last edited by Mikko; 04-08-2012, 19:13.

              Comment

              • Psychomanteum
                Senior
                • 06-2004
                • 207

                #8
                I zdjęcie tego piwa.
                Attached Files
                http://picasaweb.google.pl/psychomanteum1/
                2011 kapsli - 44 państwa... w tym 222 Polska

                Comment

                • beaviso
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 215

                  #9
                  Po degustacyjnej kompromitacji nowego "pszenicznego" produktu KP, moje nastawienie do Czerwonego Lagera było z góry negatywne. A jednak wrażenia okazały się lepsze. Uczciwie mówiąc, piwo nie odbiega w odbiorze od wielu wcale nie tak udanych wynalazków z małych browarów. Piłem w temp. 6-7 st.C, kolor ładny bursztynowo-rubinowy, piana kremowa, niestety mało trwała, nagazowanie bardzo słabe w stylu piw angielskich, mogłoby być ciut wyższe.
                  Zapach jak najbardziej był, słodowy, przyjemny. Goryczka stłumiona. Nachalnych nut brak. Smak dużo lepszy niż typowy złocisty "lager" z masowej produkcji. Ku mojemu zaskoczeniu piło się całkiem przyjemnie, tylko że wymagało to wyłączenia myślenia co do pochodzenia produktu...

                  M.
                  Last edited by beaviso; 08-08-2012, 13:11.

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #10
                    Degustowanie każdego piwa wymaga wyłączenia myślenia skąd ono pochodzi. Dlaczego zawęrzasz to tylko do KP?
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • beaviso
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 215

                      #11
                      Nie tylko. Szczególnie surowy jestem w ponownej ocenie piw, które dotąd uznawałem za bez zarzutu. Za każdym razem, podnosząc szklankę do ust, zastanawiam się "Czy tym razem również będzie dobre?". W przypadku ulubionych produktów rozczarowania potrafią być czasem srogie. Pijąc piwo po raz pierwszy powinno być "na zero" - tylko czyste, niezakłócone oczekiwanie nowych doznań. Jednak 2 dni przed Czerwonym Lagerem wypiłem dwa Złote Pszeniczne z tej samej serii "premium"... I po tak traumatycznym przeżyciu nie sposób było spotkać się z Czerwonym Lagerem bez negatywnego balastu. No, ale dość już off-topowania.

                      M.
                      Last edited by beaviso; 09-08-2012, 01:07.

                      Comment

                      • KobiNalewka
                        Senior
                        • 05-2012
                        • 286

                        #12
                        Wersja lana. Barmanka nie popisała się umiejętnością tworzenia piany, ale coś tam było Pite do obiadu smakowało ok, jednak ostatnie łyki, wlewane już bez zagrychy troszkę rozczarowały płaskością. Mimo wszystko chętnie bym powtórzył degustację, wieczorową porą, we własnym "M". Jaka sieć sklepów ma to to piwo w ofercie?
                        Attached Files

                        Comment

                        • qlpin
                          Senior
                          • 09-2011
                          • 105

                          #13
                          w L'eclerc'u widziałem po 3,60

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko palony, klarowny. [4.5]
                            Piana: Średnia krajowa - duża i gęsta na początku, szybko jednak znika [3]
                            Zapach: Zachęcający - nuty chmielowe z lekkimi akcentami drożdżowymi. [4]
                            Smak: Byłoby nieźle, gdyby poza dość intensywną goryczką wyczuwalne było coś jeszcze. Jak dla mnie - dość "płaskie" w smaku. [3]
                            Wysycenie: Niezłe, aczkolwiek dość szybko się wygazowało. [3.5]
                            Opakowanie: Mnie się podoba, dość stylowe, plus za dedykowany kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Zakupione w REALu w dąbrowskiej "Pogorii" za 3,19 zł. Nie zraziło do siebie, ale i specjalnie nie zachęciło.

                            Moja ocena: [3.525]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czapayew Wyświetlenie odpowiedzi
                              Byłoby nieźle, gdyby poza dość intensywną goryczką wyczuwalne było coś jeszcze. Jak dla mnie - dość "płaskie" w smaku.
                              Zgadzam się, z tych trzech nowości wydaje mi się najlepszym.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎