Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Złote Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lucifuge
    Senior
    • 11-2009
    • 309

    #61
    To piwo jest fatalne, nie zamierzam mu dawać żadnych punktów za pianę czy kolor. Jeśli na opakowaniu pisze pszeniczne to oczekuje takiego produktu w środku a to piwo nie jest pszenicą. Smakuje to tak jakby ktoś zostawił niedopite 1/3 kufla pszenicy, dolał gazowanej mineralnej i posłodził to łyżeczką cukru. Nie chciało mi się wierzyć, że jest tak złe ale potwierdzam - jest złe. Nie czynię tego zbyt często ale tym razem musiałem - trafiło do zlewu po 4 łykach. O 4 za dużo.

    Comment

    • Rzeszowiak
      Piwny Radykał
      • 04-2009
      • 1596

      #62
      Sprzedawane jako pszeniczne, ale posmaków pszenicznych w nim niewiele. Piana śladowa, zapach dla mnie bliżej nieokreślony. Brak goździków, bananów, cytrusów. Lekki posmak drożdży. Piwo jest łagodne w smaku i da się wypić, ale nie gdy ma się ochotę na pszeniczne. I jeszcze ta proponowana temperatura spożycia.

      Moja ocena: 2 (jako pszeniczne), -3 jeśli nie uwzględniać stylu.
      Last edited by Rzeszowiak; 20-09-2012, 21:03.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Właściwie wzorcowy - głębokie złoto, odpowiednia mętność, ładne bąbelki. [5]
        Piana: Po napełnieniu szkła jest ładnie - piana bielutka i drobna. Ale szybko dziurawieje i jeszcze szybciej zanika do obwódki. Na pszenicy to rzecz karygodna! [3]
        Zapach: Jest delikatny banan ale ten aromat jest jakiś niewyraźny i rozmyty. I niestety sztucznawy... [3.5]
        Smak: Brak głębi, brak orzeźwiającej kwaskowatości. Zamiast tego muląca, postprzemysłowa słodycz i guma arabska w tle. [3.5]
        Wysycenie: Przyzwoite. [4.5]
        Opakowanie: Co ja widzę na krawatce?? Pełny (no może nie do końca) skład surowcowy w tym "syrop cukrowy". I już wszystko jasne skąd słodycz w tym piwie i bardzo mi się to podoba - widząc taką informację, na pewno bym go nie kupił :P A ten dziadu na etykiecie to kto? [4.5]
        Uwagi: Pszenica "ostatniego wyboru" w sklepie. Przyznaję się, że zakupiłem w drodze na Zlot. Zimne, pite prosto z butelki dawało radę i taki styl spożywania tego piwa jest adekwatny do jego jakości

        Moja ocena: [3.625]
        Last edited by docent; 21-09-2012, 17:58.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #64
          Zmiażdżył piwo i dał mu 3,5... Zawsze podejrzewałem, że twoje 5 trzeba dzielić przez, no, może nie 2, ale tak z 1,5.

          Piłeś to też ze szklanki, czy tylko prosto z gwinta?

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi

            Piłeś to też ze szklanki, czy tylko prosto z gwinta?
            Z gwinta na tylnym siedzeniu

            Comment

            • Ciupaga
              Member
              • 10-2008
              • 79

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
              To piwo poza wyglądem w ogóle nie przypomina pszenicy. Zastanawiam się czy to przpadkiem nie jest piwo dolnej fermentacji....
              A to Kolega krztynę przesadził
              Ale ubawiłem się za to

              Choć siła zacniejszych pszenic piłem, nie będę aż tak surowy w ocenach.
              No może dlatego, że wypiłem to "Złote Pszeniczne" po wyczerpującej turze w Tatrach wielce spragniony będąc.
              Bywajcie Piwożłopy!

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                Z gwinta na tylnym siedzeniu
                Uuu, jak na tylnym, to już w ogóle "fo pa". Ale właśnie zauważyłem, że ocena dotyczy pitego w szkle, więc zwracam honor, jednak punktacja smaku mimo wszystko wydaje mi się dziwnie wysoka w kontekście opisu.

                Comment

                • tomolek
                  Hophead
                  • 05-2006
                  • 1752

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ciupaga Wyświetlenie odpowiedzi
                  A to Kolega krztynę przesadził
                  Ale ubawiłem się za to
                  Dlaczego?
                  www.ohbeautifulbeer.com

                  www.mateuszdrozdowski.pl

                  „Kwaśny Edi herbu Koreb

                  Comment

                  • Ciupaga
                    Member
                    • 10-2008
                    • 79

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dlaczego?
                    A z powodu tej dolnej fermentacji
                    Bywajcie Piwożłopy!

                    Comment

                    • Ciupaga
                      Member
                      • 10-2008
                      • 79

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dlaczego?
                      A pszenicę według mnie przypomina, choć do ideału faktycznie daleko.
                      Bywajcie Piwożłopy!

                      Comment

                      • volodos
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 717

                        #71
                        Bardzo zły wybór. Pite mocno schłodzone, nie przypomina w niczym piwa pszenicznego. Przemysłowy, słodkawy smak, za dużo gazu. Piana znika w oczach. Chyba w temperaturze kilka stopni wyższej byłoby nie do przejścia. Zdecydowanie odradzam.

                        Comment

                        • tomolek
                          Hophead
                          • 05-2006
                          • 1752

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ciupaga Wyświetlenie odpowiedzi
                          A z powodu tej dolnej fermentacji
                          To zrozumiałem, ale dlaczego przesadziłem?
                          www.ohbeautifulbeer.com

                          www.mateuszdrozdowski.pl

                          „Kwaśny Edi herbu Koreb

                          Comment

                          • Ciupaga
                            Member
                            • 10-2008
                            • 79

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                            To zrozumiałem, ale dlaczego przesadziłem?
                            Myślałem, że specjalnie przesadziłeś z tą fermentacją aby podkreślić jak to "Złote Pszeniczne" daleko odbiega od stylu.
                            Ale jeśli to było na serio, to nie wydaje mi się aby KP posunęła się tak daleko, poza tym mnie smakuje to jak pszeniczniak.
                            Bywajcie Piwożłopy!

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ciupaga Wyświetlenie odpowiedzi
                              Myślałem, że specjalnie przesadziłeś z tą fermentacją aby podkreślić jak to "Złote Pszeniczne" daleko odbiega od stylu.
                              Ale jeśli to było na serio, to nie wydaje mi się aby KP posunęła się tak daleko, poza tym mnie smakuje to jak pszeniczniak.
                              A dlaczego nie mieli się to tego posunąć? nigdzie chyba nie jest napisane jaka to fermentacja. Wystarczy zrobić niefiltrowanego lagera z dodatkiem słodu pszenicznego i już...
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              • Czapayew
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 1966

                                #75
                                Właśnie jestem po drugim podejściu do tyskiej pszenicy. Cóż - piwo z datą przydatności do spożycia 22.01.2013 okazało się mieć w sobie bonus w postaci jakiś pływających farfocli. Skończyło tedy w WC. Wcześniej zakonotowałem jedynie "pszeniczną" mętność i barwę. Poza tym - lager.
                                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                                www.zamkoszlaki.com
                                www.piwnekapsle.net

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎