Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Wschowskie Jasne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    EDI, Wschowskie Jasne Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłocisty, mi sie podoba [5]
    Piana: biała, drobna, standardowo opada do lekkiej mgiełki na powierzchni [3]
    Zapach: dominuje słodowość i lekki metaliczny zapach [3]
    Smak: bardzo mocna goryczka, to uderza po pierwszym łyku, mocna tak, e gasi pozostałe smaki, w tle mozna jeszcze wyczuć cierpkość oraz delikatne słodowe akcenty [4]
    Wysycenie: minimalnie za dużę [4]
    Opakowanie: podobnie jak w wersji ciemnej brak mi firmowego kapsla [4.5]
    Uwagi: Normalnie szok, drugie piwo z Ediego jakie wypiłem, dziwne ale można je spróbować

    Moja ocena: [3.625]
    Attached Files
    Last edited by becik; 01-07-2012, 19:43.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • przemo70
      † 1970-2019 Piwosz w Raju
      • 05-2007
      • 1501

      #3
      Dałem kolejną szansę piwu od Ediego, ale się kolejny raz zawiodłem. Była to wersja beczkowa, po nalaniu, piany zero, pani nalewająca twierdziła, że "nie ma piany bo zimne", w zapachu i smaku totalne "masło", choć na plus muszę zaliczyć chmielenie, jak dla mnie jest ciut wyższe od przeciętnego. Wypiłem i cieszyłem się że zakupiłem tylko 0,3
      Last edited by przemo70; 26-09-2012, 17:24.
      Save water, drink beer ...

      http://www.parowozy.com.pl/
      http://www.kamery.wolsztyn.pl/
      https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

      Comment

      • boksiak
        Junior
        • 05-2011
        • 20

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty kolor, dokładnie taki jakiego oczekuję od piwa [5]
        Piana: długo utrzymuje się [5]
        Zapach: prawdziwy zapach piwa niepasteryzowanego, pobudza do jego konsumpcji [5]
        Smak: hmmm, gdyby byłaby ocena większa niż 5 to wystawił bym ją. Wschowskie Niepasteryzowane całkowicie wywróciło do góry nogami mój zmysł smaku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że aromat i smak chmielu pozostaje jeszcze na długo po tym jak skosztuje się ostatni łyk tego złocistego napoju! [5]
        Wysycenie: ja piłem to piwo zarówno lane jak i z butelki , za każdym razem piwo było doskonale nagazowane [5]
        Opakowanie: Wiem, że niektórzy oceniający są zdegustowani wyglądem opakowania, ale mnie się ono podoba. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to jest to na prawdę bardzo mały browar, właściciele sami kapslują butelki (ręcznie) oraz naklejają etykiety. W mojej ocenie jest to prawdziwe rzemieślniczy browar i stąd taki a nie inny wygląd opakowania. [5]
        Uwagi: Piwo jak najbardziej godne polecenia. Jego smak na długo pozostaje w pamięci. Zresztą dzięki temu jest to moje ulubione piwo, stąd też te wysokie noty, które wystawiłem. Towar trudno dostępny, ale polecam wysilić się i go zakupić- smak jest tego wart!

        Moja ocena: [5]

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boksiak Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: Złocisty kolor, dokładnie taki jakiego oczekuję od piwa [5]
          Piana: długo utrzymuje się [5]
          Zapach: prawdziwy zapach piwa niepasteryzowanego, pobudza do jego konsumpcji [5]
          Smak: hmmm, gdyby byłaby ocena większa niż 5 to wystawił bym ją. Wschowskie Niepasteryzowane całkowicie wywróciło do góry nogami mój zmysł smaku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że aromat i smak chmielu pozostaje jeszcze na długo po tym jak skosztuje się ostatni łyk tego złocistego napoju! [5]
          Wysycenie: ja piłem to piwo zarówno lane jak i z butelki , za każdym razem piwo było doskonale nagazowane [5]
          Opakowanie: Wiem, że niektórzy oceniający są zdegustowani wyglądem opakowania, ale mnie się ono podoba. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, to jest to na prawdę bardzo mały browar, właściciele sami kapslują butelki (ręcznie) oraz naklejają etykiety. W mojej ocenie jest to prawdziwe rzemieślniczy browar i stąd taki a nie inny wygląd opakowania. [5]
          Uwagi: Piwo jak najbardziej godne polecenia. Jego smak na długo pozostaje w pamięci. Zresztą dzięki temu jest to moje ulubione piwo, stąd też te wysokie noty, które wystawiłem. Towar trudno dostępny, ale polecam wysilić się i go zakupić- smak jest tego wart!

          Moja ocena: [5]
          Znaczy się ideał, tak?
          Last edited by wpadzio; 04-10-2012, 14:51.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • biker200
            Senior
            • 10-2003
            • 152

            #6
            Warka pewnie warce nie równa, ale dwa razy trafiłem na naprawdę bardzo dobrze uwarzonego pilsa.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika boksiak Wyświetlenie odpowiedzi
              Wschowskie Niepasteryzowane całkowicie wywróciło do góry nogami mój zmysł smaku.
              Taaaaa..., piwa z EDI-ego to potrafią...

              Comment

              • stepwolf
                Junior
                • 09-2012
                • 26

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika biker200 Wyświetlenie odpowiedzi
                Warka pewnie warce nie równa, ale dwa razy trafiłem na naprawdę bardzo dobrze uwarzonego pilsa.
                Miałem okazję spróbować to piwo jesienią zeszłego roku i muszę przyznać, że spotkanie nie wypadło wcale tak źle. Naczytałem się sporo negatywnych opnii w blogosferze na temat tego piwa. To co uderza w smaku to intensywna goryczka. Prawda jest taka, że poza nią niewiele można powiedzieć o smaku tego piwa, bo aromat chmielowy zdominował go w zupełności. Kupiłem kilka butelek tego piwa i bardzo szybko zniknęły. Majstersztyk to nie jest, ale wolę Wschowskie Jasne niż wyroby koncernowe.
                http://notopopiwku.blogspot.com

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, lagerowy. Klarowny. [4]
                  Piana: Praktycznie od drugiej minuty po nalaniu nie istnieje. Jedynie obrączka wokół szkła i resztki szumowiny na powierzchni. Po pięciu minutach nie ma już nawet po tym śladu. [1.5]
                  Zapach: Dość nieznaczna słodowość z nieco landrynkowym, sztucznym odcieniem w tle. [2.5]
                  Smak: Zbudowany na nieco tępej goryczce i słodach. Choć te ostatnie jakby podkiśnięte. Piwo ma lekko chlebowe posmaki, a goryczka stosunkowo długo wygasa, jednak ogólnie brakuje mu wyrazistości. [3]
                  Wysycenie: Nagazowanie początkowo na średnim poziomie, w trakcie degustacji szybko spada do bardzo niskiego. W pewnym momencie przestaje się je w ogóle odczuwać. [2]
                  Opakowanie: Jak u becika na zdjęciu. Spłodzone dłonią grafika amatora to widać, choć nawet nie jest wizualnie najgorzej (ale ten złocisty wieniec wokół zdjęcia już nieco dziwaczny). W porównaniu z wersją etykiety, która nadal widnieje na stronie browaru to jednak krok milowy w przód. Kapsel jednak też do poprawy, bo nadal goły. Dlatego dla zachęty: [3.5]
                  Uwagi: Szału nie ma. Piwo słabe. Szczery podziw dla właścicieli za to, że płyną tyle lat na byle czym i nadal nie toną.

                  Moja ocena: [2.7]
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Sekator
                    • 06-2013
                    • 269

                    #10
                    Oczekiwałem czegoś o piekło gorszego. Piana rekordowa, jeżeli chodzi o ten browar. Zapach słodki, szpitalno-aptekarski. Najsilniejszym i pewnie jedynym atutem tego piwa jest smak. Solidna goryczka. Właściwie, gdyby nie aromat, piwo byłoby całkiem znośne. W porównaniu z innymi "edimi", piwo jest co najmniej dobre.
                    Attached Files
                    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      Jestem pozytywnie zaskoczony piwem.Bardzo mocna goryczka a z drugiej strony słabiutka piana.Przy otwarciu butelki bardzo słaby apteczny zapach,jednak nie wyczuwalny podczas picia.Spokojnie na 3+.
                      mb WOS

                      Comment

                      • przemo70
                        † 1970-2019 Piwosz w Raju
                        • 05-2007
                        • 1501

                        #12
                        Dziś kolejne podejście do piwa od Ediego, a że "darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy" zasiadłem do degustacji. Liczyłem po cichu, że piwo będzie choć pijalne, ale niestety kolejne rozczarowanie. Po nalaniu piana szybko opada niczym w rasowym koncerniaku, w zapachu i smaku dominuje aromat apteczny, który właściwie przykrywa wszystkie inne zapachy czy smaki. Goryczka znikoma u mnie ledwo wyczuwalna, ale ja mam dużą tolerancję na goryczkę. Podsumowując, właściciel E.Wilk trzyma jak zawsze dziadowski poziom wytwarzanych przez siebie piw. Na koniec kilka fotek z degustacji i przepraszam jeśli komuś obrzydziłem wieczór
                        Attached Files
                        Save water, drink beer ...

                        http://www.parowozy.com.pl/
                        http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                        https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          #13
                          Po gęstwę byłeś na nowy sezon warzelniczy?
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • VanGruby
                            • 07-2011
                            • 1

                            #14
                            Edi

                            Kupuje to piwo czasami od bardzo dawna Edi zaczynał kiedy był moze jedynie Czarnków i to jest dla mnie coś. Nikomu sie wtedy nie śniło o piwnej rewolucji i wierzcie mi przy koncerniakach to było bardzo smaczne. Gościu nie ma instalacji za gruba kasę i nie żyłuje strasznie ceny. Pokażcie mi jakikolwiek kraftowy browar z lagerem na poziomie ceny Ediego
                            Zgadzam sie ze Edi przegina i czasem sprzedaje piwo którego juz nie powinno sie pic ale nieraz podobne kupiłem w sklepie z jakiegoś rzemieślnika
                            Generalnie brakuje u nas pijanego lagera w rozsądnej cenie i w tym temacie Edi jest godny zainteresowania

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanGruby Wyświetlenie odpowiedzi
                              Generalnie brakuje u nas pijanego lagera w rozsądnej cenie i w tym temacie Edi jest godny zainteresowania
                              "Generalnie" to brakuje Ci przecinków.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎