Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Argus Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Łomża, Argus Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny

    UWAGA - to jest wersja puszkowa, z ...e na końcu, która ma 5,7% alkoholu. Wersja butelkowa nazywa się Argus Niepasteryzowany i ma 6,0%
    Last edited by Pendragon; 01-07-2012, 18:51.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny, ładny. [4]
    Piana: Niewysoka i szybko znikająca do zera. Gruboziarnista, rzadka. [2]
    Zapach: Słodowo-zbożowy, koncernowy. [3]
    Smak: Słodowy, lekki z nieco cierpką goryczką na finiszu. Przeciętny. [3]
    Wysycenie: Nieco za wysokie. Nie utrzymuje piany i szczypie w język. [3]
    Opakowanie: Puszka z aluminium, całkiem ładna, choć z trochę słabą grafiką. Dołączę fotkę. Skład lakoniczny, ekstraktu nie podano. Alk. 5,7%. Wyprodukowano dla Lidla. [3]
    Uwagi: Piwo idealnie przeciętne. Daję idealną tróję, bo to piwo nie jest ani złe, ani dobre. Jest dosyć tanie i pijalne, co może (tu drobny offtop) uczynić z niego trunek wiodący podczas tegorocznego Przystanku Woodstock (do tej pory królowały tam Argusy Jasne i Mocne z Lidla nieopodal centrum Kostrzyna, więc myślę, że w tym roku część osób przerzuci się na niepastera). Ja sam już planuję się w niego zaopatrzyć, bo jak wyżej wspomniałem jest tani i pijalny, w przeciwieństwie do sików serwowanych w wiosce piwnej.

    Moja ocena: [2.95]
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #3
      Obiecana fotka:
      Attached Files
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłocisty, klarowne [4.5]
        Piana: mierna już po nalaniu, po chwili oprócz kilku babelków dookoła szkła nic nie ma [2]
        Zapach: słaby, słód plus gotowane warzywa [2.5]
        Smak: woda o smaku lekkiego slodu z marna goryczką, próbuję doszukać się czegoś więcej ale bez skutku [3]
        Wysycenie: zbyt duże, piwo kluje w usta i podniebienie [3]
        Opakowanie: z całości najbardziej podoba mi sie opakowanie, puszka rzucająca się w oczy, charaktersytyczna [4.5]
        Uwagi: jednak Łomża w oryginalnej wersji jest o niebo lepsza

        Moja ocena: [2.875]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ładne, nasycone złoto. [5]
          Piana: Z początku dość wysoka, ale w oczach opada do zera. [2]
          Zapach: Słodkawo-owocowo-alkoholowo-ścierowaty. Pasuje bardziej do piwa mocnego i to kiepskiej jakości. [2]
          Smak: Spora słodowość, która jednak zaraz przechodzi w słodkawą ścierę niemal pozbawioną goryczki. Całość ciężka i trudna do wypicia. [2]
          Wysycenie: Dobre. [4.5]
          Opakowanie: Puszka o bardzo zachowawczej stylistyce (nieśmiertelna wstęga) i z tandetnym wzornictwem (beczki, przy nich facet z kuflem). Dobrze chociaż, że nie ma tandetnych sloganów o jakości piwa niepasteryzowanego... [2.5]
          Uwagi: Pite 15 lipca 2012 r.

          Piwo niedobre, podobnie jak i wersja butelkowa. "Regularna" niepasteryzowana Łomża nadaje się do picia, ale to piwo nie za bardzo.

          Moja ocena: [2.3]

          Comment

          • QQlak
            Junior
            • 06-2008
            • 21

            #6
            Niechaj będzie przeklęte za lipne "papierowe" puszki. Piwa zawsze w aucie wrzucam na podłogę za fotel i pierwszy raz mi się zdarzyło, że opakowanie nie wytrzymało. Efekt - dwie rozcięte puszki i zapaskudzona podłoga.
            Piwo w smaku nijakie, nadające się najwyżej jako zapchajdziura na jakiegoś grilla czy ognisko, bo dla przyjemności to pić tego się nie da

            Comment

            • celtyk87
              Senior
              • 11-2008
              • 208

              #7
              Kupiłem wczoraj puszkę z datą do 17 listopada która smakuje jak pszeniczniak. Czyżby popsuta?

              Comment

              • miczda
                Member
                • 08-2011
                • 81

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                Kupiłem wczoraj puszkę z datą do 17 listopada która smakuje jak pszeniczniak. Czyżby popsuta?
                Mam dokładnie tą samą warkę, ale mi ten posmak pszeniczniakowy, który ewidentnie jest, bardzo mi podchodzi, zwłaszcza za 1,49zł
                Czy zepsute, to nie wiem, 4 wypiłem i nic mi nie było.

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty, klarowny, ładny. [4]
                  Piana: Piana o obfitości i trwałości piany na coca-coli - obficie buzuje i szybko znika. [2]
                  Zapach: Niezbyt intensywny - lekko słodkawe nuty słodu plus starawy chmiel. [3]
                  Smak: Nijaki - niby wszystko jest: chmielenie, goryczka, ale wszystko jakieś niedorobione i lekko rozwodnione. [3]
                  Wysycenie: Jedna z mocniejszych stron piwa - dość długo i drobno. [4.5]
                  Opakowanie: Niezbyt wydumana puszka, lekko stylizowana. Ujdzie. [3.5]
                  Uwagi: Kupione za 1,99 zł w jednym z sosnowieckich LIDLi. Jak na tą cenę - nie odstręczyło, ale i nie zachwyciło. Kupiłem dwie puszki, trza będzie wypić.

                  Moja ocena: [3.05]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎