Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litwa, Kowno, Muitinės gatvė 1, Gyvas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Litwa, Kowno, Muitinės gatvė 1, Gyvas

    Lokal niemal przy placu ratuszowym ale wejście od Muitinės g.
    Skrzyżowanie piwiarni z "naliwajką" w stylu dotąd znanym mi z Ukrainy. W środku pięć kolumn, każda ma jeden kran tradycyjny i jeden przystosowany do napełniania butelek PET, lodówka zapełniona licznymi cenówkami ale butelek tylko kilka.
    Barman twierdził, że rotacyjnie dostępne są piwa z całej Litwy, z browarów spoza głównego nurtu. Nie dopytałem czy zgodnie z nazwą serwują wyłącznie piwa niepasteryzowane.

    Pół litrowy kufel kosztuje 5-6 litów, litr w butelce PET - 7 litów, asortyment z lodówki od 3,5 lita do 9 (ale to za litrowe, chyba Butautu).
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    #2
    Bardzo miły i mały lokal. Tak jak pisał leona, rotacyjnie piwa litewskie niekoncernowe. Mi najbardziej do gustu przypadł Vamiuku Alus z beczki. W lodówce wybór też całkiem przyzwoity, w tym eksperymentalna warka gruit ale z Panevezys(opis ze zdjęciem wkrótce na forum).
    Poza piwem dostępny jest szeroki asortyment paczkowanych zakąsek do piwa.
    Ta "naliwajka" to całkiem fajny pomysł, widziałem taki sam patent w Siaulai. Ludzie wpadają na jedno piwo i jadą autem do domu (u nich to legalne) zaopatrzeni w dodatkowe 2l w plastiku.
    Muza też była całkiem fajna, bo leciał Dub FX
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4305

      #3
      Lokal całkiem w porządku, do tego niemal przy rynku. Z nalewaków osiem piw z małych litewskich browarów, ale akurat nie z tych najciekawszych. Varniuku nadal jest, niestety kiepskawe. Byłoby to świetne miejsce przy nieco innym zestawie oferowanych piw.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎