Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja dwóch kapsli

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiwoToMojePaliwo90
    Junior
    • 06-2012
    • 15

    Identyfikacja dwóch kapsli

    Proszę o identyfikację dwóch poniższych kapsli:

    kapsel1
    kapsel2
    Kolekcjonerstwo / Recenzje / Filmy / Oceny / Degustacje / Ciekawostki / Kapsle / Szkło / Podstawki / Otwieracze
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #2
    Kapsel drugi to Browar Kormoran, jeden z serii z bieżącego roku.
    Kapsel pierwszy jak wskazuje napis bułgarski, niepiwny.

    Comment

    • PiwoToMojePaliwo90
      Junior
      • 06-2012
      • 15

      #3
      Udało mi się znaleźć stronę internetową tej bułgarskiej firmy. Produkują konserwy mięsne i sery ale skąd mają kapsel? Bardzo interesuje mnie od czego ten kapsel był. Został znaleziony podczas remontu i wychodzi na to że ma ponad 30 lat. jest coś wart?
      Kolekcjonerstwo / Recenzje / Filmy / Oceny / Degustacje / Ciekawostki / Kapsle / Szkło / Podstawki / Otwieracze

      Comment

      • Micho441
        • 04-2008
        • 812

        #4
        Firma której przedstawiłeś kapsel to chyba:http://www.bulgarconserv07.com/
        Ale to firma przetworów warzywno-owocowych.Chyba w 1967 roku będąc w Bułgarii piłem soki zamykane kapslami ale na kapsle nie zwracałem większej uwagi.

        Comment

        • PiwoToMojePaliwo90
          Junior
          • 06-2012
          • 15

          #5
          chyba bardziej jednak to http://www.bulgarkonserv.com/ nawet na początku logo jest takie jak na kapslu.
          Kolekcjonerstwo / Recenzje / Filmy / Oceny / Degustacje / Ciekawostki / Kapsle / Szkło / Podstawki / Otwieracze

          Comment

          • kibi
            Senior
            • 07-2004
            • 1875

            #6
            W latach 70 czy 80 ubiegłego wieku w Polsce dostępne były bułgarskie soki morelowe czy brzoskwiniowe w butelkach podobnych do ówczesnych butelek od piwa, ale przezroczystych.
            Podejrzewam, że były one zamykane kapslami, ale wtedy mnie to nie interesowało.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎