Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie jabłko z miętą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Browar na Jurze, Jurajskie jabłko z miętą

    Zakupione w Siewierzu w "Świecie alkoholi" za 4 PLN/0,5 l
    Alkohol 3%, ekstrakt ???

    Kolor: jasnożółty. lekko mętnawy
    Piana: jasna, dość obfita i gęsta, średniotrwała.
    Zapach: dominująca mięta, niestety dość sztuczna.
    Smak: tu również mięta przebija się na pierwszy plan, jabłko lekko wycofane, za to przebijają się nuty słodowe. Jak dla mnie - nieco za mdłe.
    Wysycenie: w normie
    Opakowanie: Drzewo jabłoni w miejsce "Karczmy u Stacha". Kapsel goły.

    W sumie nie zachwyciło. Solidne, ale bez rewelacji. Może zawierciańscy piwowarzy nie powinni ulegać modom?
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    Przecież na kontrze jest ekstrakt podany - 11,5. A piwo jak dla mnie tragedia. W zapachu i smaku jak Ludwik. Choć Ludwika nie piłem.

    Comment

    • tom38
      Member
      • 11-2008
      • 70

      #3
      Ja miałem okazję ludwika skosztować....w takim razie za piwko dziękuję
      FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Ekstrakt po prostu przegapiłem.
        Ja również kiedyś próbowałem ludwika (strasznie mnie wpienił ), więc mam porównanie. Ludwikiem bym tego nie nazwał, nie mniej wybitne piwo to to nie jest.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bladopomarańczowy, mocno mętny. [4.5]
          Piana: Bardzo niska, praktycznie zerowa. Pozostaje jedynie otoczka. [2]
          Zapach: Głównie miętowy, w tle jabłko i piwo. Sprawia w miarę naturalne wrażenie. [3.5]
          Smak: Kwaskowo-miętowy, orzeźwiający z lekką, ale nienachalną słodyczą. Czuć w miarę naturalny sok jabłkowy oraz akcenty piwne. [3.5]
          Wysycenie: Niewysokie, ale dość ostre, lekko podszczypujące. Jednak jak na napój orzeźwiający mogłoby być wyższe. [4]
          Opakowanie: Zielona, smukła i wysoka butelka 0,5l. Etykieta nieco odmienna od serii - zamiast karczmy pojawiła się jabłoń. Na kontrze komplet informacji. Kapsel goły. [4]
          Uwagi: Kupione w Karczmie u Stacha za 4,50zł. Niby fajne połączenie, ale jakoś nie rzuca na kolana.
          P.S. Na pewno lepsze od Perły Summer.

          Moja ocena: [3.45]
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bladożółty, mętne [3]
            Piana: 3 cm zaraz po nalaniu, 2 cm chwilę, dalej nie obserwuje bo piję, biała, drobna, nie osadza się na szkle [2]
            Zapach: typowy zapach dla soku jabłkowego z tymbarku, albo jabłkowo-miętowego? [2.5]
            Smak: sok jabłkowo-miętowy na dość treściwej i pełnej bazie, która jak się domyślam jest piwna, nic więcej nie czuć [2]
            Wysycenie: nasycenie jak dla mnie jest bez zarzutu [5]
            Opakowanie: pała za zielona butelkę, etykieta z drzewem jabłoni i liśćmi mięty....może i ładna [2]
            Uwagi: Zdecydowanie wolę soki Tymbarku nawet bez tego niby piwnego podkładu

            Moja ocena: [2.375]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Żółto-złoty, mętny. [4.5]
              Piana: Biała, drobna, średniowysoka. Szybko opada do cienkiej warstwy, zostawiając firanki i tak niemal do końca. [4]
              Zapach: Pierwsze skojarzenie napój jabłkowo-miętowy z delikatnym chmielowo-drożdżowym tłem. Po jakimś czasie staje się bardziej miętowy, ale sztuczny sztuczny i niezbyt przyjemny, bardziej przypomina ludwika. [2.5]
              Smak: Początek nieco słodki, jabłkowo-miętowy, po chwili trochę kwaskowaty. W tle majaczy delikatna goryczka, a w finiszu dochodzą sztuczne posmaki. Trochę wodniste, ogólnie słabo, nawet do gaszenia pragnienia. [3]
              Wysycenie: Średnie, ku nieco wyższemu. Mogłoby być wyższe. [4]
              Opakowanie: Etykieta nieco inna niż w zawierciańsko-jurajskich wyrobach. Tu z drzewem jabłoni i listkami mięty. Na kontrze podane parametry i skład. [3.5]
              Uwagi: Z datą 11.04.12.

              Moja ocena: [3.075]
              Last edited by Kwadri; 09-11-2012, 21:29.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, mętny zgodnie z informacją z etykiety, taki trochę weizenowy. Pasuje. [5]
                Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do dziurawej warstwy, trochę zostaje na ściankach. [2.5]
                Zapach: Głównie czuć miętę, do tego trochę jabłka i niewielkiej słodowości. Zapowiadany na kontrze chmiel aromatyczny jest kompletnie niewyczuwalny. Całość wydaje się stosunkowo naturalna, ale nie porywa. [3]
                Smak: Lekka słodowość, lekki kwasek i wreszcie nieprzyjemna stęchłość. Aromaty jabłka słabe, mięty silniejsze, zwłaszcza w posmaku. [2.5]
                Wysycenie: Nieprzesadne, ale pasuje. [4.5]
                Opakowanie: Etykieta znośna, kontra jest obrzydliwe złożona i ma masę błędów stylistycznych w krótkim tekście. [3]
                Uwagi: Pite 17 września 2012 r.

                Pal licho same aromaty, bo nie są takie złe. problem w tym, że piwo bazowe było niezbyt dobre i stąd efekt.

                Moja ocena: [2.925]

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dosyć zachęcający, ciemno złoty i lekko mętny. [4]
                  Piana: Sądziłem, że nie uświadczę piany, a tu niespodzianka. Centymetrowa warstwa utrzymywała się przez dwie minuty, w dodatku była całkiem zwarta. Drobne pęcherzyki i kremowa konsystencja. [3]
                  Zapach: Dominuje miętowy aromat, a w tle przebija się lekka słodowość. Jabłko zupełnie się schowało i w tym miejscu nie chciało dać o sobie znać. [3]
                  Smak: Wrażenia smakowe podobne, jak podczas picia Tymbarku miętowo-jabłkowego. Jeżeli w Zawierciu o to im chodziło, to się udało, gdyż tak zapewne smakowałaby gazowana wersja tego napoju. Wzbogacona o lekką kwaskowość, dającą o sobie znać na samym początku, a następnie oddaje pole łagodnej mięcie. Na dnie osadzają się drożdże, a wręcz kleją do szkła – z późno to zauważyłem. Jeżeli ktoś je lubi, to należy solidnie wstrząsnąć butelką i wtedy wrażenia smakowe na pewno będą wzbogacone. [3]
                  Wysycenie: Średnie na początku, a z każdą upływającą sekundą jest coraz gorzej. [2.5]
                  Opakowanie: Zielona butelka, goły kapsel i etykieta, która bardziej kojarzy się z sokiem niż piwem. [2.5]
                  Uwagi: Średniej klasy „oranżadka”, która może być letnią konkurencją dla radlerów i innych aromatyczno-owocowych wynalazków.

                  Moja ocena: [3]
                  Attached Files
                  Last edited by baklazanek; 07-01-2013, 22:19.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnożółty. Chyba. [5]
                    Piana: Była i się zmyła. Niezbyt wysoka, ale nawet ładna. [3]
                    Zapach: Tymbark jabłko-mięta. [3.5]
                    Smak: Tymbark jabłko-mięta z posmakiem jakiegoś niezbyt wyrazistego, niekoniecznie smacznego piwa. [3]
                    Wysycenie: O dziwo wcale nie za wysokie. [5]
                    Opakowanie: Brzydka etykieta, zielona butelka, kiepska kontra. [3]
                    Uwagi: Długo zastanawiałem się, czy w ogóle warto oceniać piwo tego typu. Bo i jak je oceniać? Smakuje pewnie tak, jak miało smakować, czyli jak napój o smaku jabłko-mięta. Dla mnie trochę za słodki, ale pije się nawet przyjemnie. Ale jeszcze jeden i by mnie zemdliło...

                    Moja ocena: [3.375]

                    Comment

                    • Klatak
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomkowy, biszkoptowy. Średnio mętne. [4]
                      Piana: Niezbyt obfita, grubo oczkowa, szybko się redukuje/ [3]
                      Zapach: Dominuje skunks i mięta. Może odrobina słodu. [3.5]
                      Smak: Dominuje słodycz, później czuć jabłko a na końcu miętę. Całość kontruje delikatna goryczka. Całkiem pijalne. [4]
                      Wysycenie: Dość wysokie, ale pasuje do całokształtu. [4.5]
                      Opakowanie: Nie powala, ale tragiczne nie jest. Dość dokładny skład, poza drożdżami i chmielem (ale chyba to nie jest tu istotne). [4]
                      Uwagi: Warka z datą do 05.12.2014. Piwem tego raczej nazwać nie można, ale w upalny dzień może być ciekawym napojem orzeźwiającym.

                      Moja ocena: [3.75]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎