Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kowal, Kołobrzeskie Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Kowal, Kołobrzeskie Jasne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • jaro-w
    Senior
    • 10-2006
    • 127

    #2
    To jedno z najlepszych piw jasnych jakie miałem okazję próbować.Moim zdaniem nie różni się niczym od jasnego Kowala podawanego w browarze w Koszalinie(podobnie wygląda sytuacja z ciemnym i miodowym)a tym piwem byłem naprawdę bardzo miło zaskoczony.Biorąc pod uwagę,że kołobrzeskie kosztowało 5,40 w sklepie w Kołobrzegu a Kowal 8 zł w browarze,widzę w tej sytuacji same plusy

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Piwo smaczne, wypite w upalny dzień nieźle orzeźwiło i ugasiło pragnienie, na pewno do powtórzenia .
      Poniżej fotka :
      Attached Files
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 526

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty, słomkowy, przygaszone, opalizujące [4.5]
        Piana: Białą, obfita, drobnopęcherzykowa (bezpośrednio po nalaniu wręcz kremowa) trwała [5]
        Zapach: Słodowy - zbożowy, diacetyl, drożdże, lekko kwaśny, w tle chmiel [3.5]
        Smak: Bardzo przyjemna goryczka, słodowość, chmiel, diacetyl, [3.5]
        Wysycenie: Wysokie [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna (reprodukcja dawnej latarni morskiej w Kołobrzegu) etykieta + krawatka, zgodna z serią "Piwo Kołobrzeskie". Chciałem obciąć pół punkta za brak kontry, ale jeśli miałoby na niej być "Degustując wyczują Państwo goryczkę tego piwa przeplatającą się ze smakiem słodu jęczmiennego. Lekkie szczypanie w język powoduje wysycenie piwa naturalnym dwutlenkiem węgla, podczas kilku tygodniowego leżakowania. Piękna jasna barwa tego piwa przepięknie komponuje się z piękną "czapą" długo utrzymującej białej, gęstej piany." to lepiej, że jej nie ma. Odjąłem za kapsel miekki złoty oraz za niestarannie przyklejoną etykietę (oba niedociągnięcia charakterystyczne dla wszystkich piw Kowala) [4]
        Uwagi: Zakupione w Leclercu w Kołobrzegu w cenie PLN 4,99, a więc o PLN 1,01 taniej niż Kowal / Koszalińskie w browarze.

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • patyczek
          Senior
          • 01-2013
          • 220

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno złoty, mętny. [4]
          Piana: Wysoka, zwarta, o drobnej teksturze, długo się utrzymuje, zostawiając na szkle kilka kropek. [4]
          Zapach: Mało wyrazisty, słodowo zbożowy z razowym chlebkiem. Mimo wyczuwalnego diacetylu, przyjemny. [4]
          Smak: Słodowo chmielowy. Jest chleb razowy, słaby diacetyl, goryczka delikatna, raczej kwaskowa, cytrynowa, lekko podszczypująca język. I taki też jest finisz - kwaskowo wytrawny. [4]
          Wysycenie: Z początku wysokie, niestety pod koniec słabnie. [3.5]
          Opakowanie: Jak na mini browar całkiem przyzwoite, przejrzyste, jakkolwiek dobór barw nieco ograniczony i mdły Wszystkie niezbędne informacje są, kapsel goły. [4]
          Uwagi: Warka do 06.05.2013. Lekkie, dobrze wyważone, orzeźwiające piwo, niezbyt może skomplikowane, ale za to idealne na letni skwar. Degustację zawdzięczam kumplowi, który przywiózł mi je z Pomorza, bowiem u nas na Mazowszu produkty tego mini browaru praktycznie są nieosiągalne.

          Moja ocena: [3.975]

          Comment

          • lucifuge
            Senior
            • 11-2009
            • 309

            #6
            Prezent znad morza. Bałem się, że to jakiś klon łebskiego a to całkiem dobre piwo , trochę przeszkadza lekka kwaskowatość i delikatne warzywka ale i tak całościowo in plus. Jesienią wybieram się do Kołobrzegu i jeśli będzie osiągalne to chętnie powtórzę.

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Złoty, opalizujący.
              Piana: Biała, obfita, gęsta, trwała, oblepia szkło.
              Zapach: Słodowość, przyjemna ziołowa chmielowość, minimalne masełko.
              Smak: Średnio treściwe. Słodowość, wyraźna chlebowość, skromna nutka chmielowa, leciutki diacetyl. Goryczka średnio niska, przyjemna.
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Jestem z Kołobrzegu, ale starałem się zachować jak największą obiektywność Piwo przyzwoite. Są nutki diacetylu ale są to ilości, które mi osobiście nie przeszkadzają, a nawet urozmaicają trochę bukiet smakowy, jest trochę chlebka, jest trochę chmielu, jest bardzo dobra piana, goryczka mogłaby być większa, ale ogólnie na plus.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klarowny złoty. [4]
                Piana: Biała, drobna, średniowysoka i dość trwała. [3.5]
                Zapach: Chmiel, słód i dość dziwny dla minibrowaru powiew kukurydzy, typowy dla marketówek... [3]
                Smak: Słodowy z akcentem owocowym, ślad chmielu, sympatyczny, taki trochę hellesowy. [4]
                Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                Opakowanie: Owalna eta, budzi sympatyczne skojarzenie z Kołobrzegiem . [4]
                Uwagi: Bezstresowy lager na wakacje nad Bałtykiem.

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎