Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bielitzer, Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Bielitzer, Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn, lekko zmętnione [5]
    Piana: To Ale, więc nie oczekiwałem wielkiej piany, więc przynajmniej się nie zawiodłem. 3 - milimetrowy dywanik zniknął w 30 sekund bez śladu. Niby przy Ale nie powinna być to wada, ale kłóci się z moim poczuciem estetyki, według którego KAŻDE piwo powinno być zwieńczone dużą, kremową czapą piany. [3]
    Zapach: Niestety mało intensywny, ale bardzo przyjemny: zdecydowanie świeży chmiel, leciutka nutka drożdżowa. [4]
    Smak: Bardzo dobre, chciało by się pić szklanka za szklanką. Na pierwszym planie kwiatowo - żywiczny chmiel, bardzo intensywny w smaku ale (niestety) nie poparty zbyt silną goryczką. Po przełknięciu wyraźny posmak słodowy, przywodzący na myśl lekko czerstwy biały chleb. Piwo jest lekkie, ale nie puste, długo pozostawia przyjemny posmak w ustach. Pycha! [5]
    Wysycenie: Niskie, w końcu to Ale. Dobrze się takie pije, choć odrobina więcej CO2 też w niczym by nie przeszkadzała. [4]
    Opakowanie: Butelka 0,75l z porcelanką, bardzo ładna niebieska etykieta o wymyślnym krztałcie (chyba uniwersalna do piw browaru, nie mówi nic o stylu). Kontrę miałem z piwa Bielitzer Jasne, jedynie naklejka na niej mówiła, że to Pale Ale 12% (ani słowa o alkoholu). Ładne opakowanie dla dobrego piwa. Otrzymane w firmowej torebce Browaru razem z podstawką. [4.5]
    Uwagi: Bardzo dobre, otrzymane w prezencie. Na prawdę polecam. Może jutro wrzucę fotkę.

    Powtarzam, bo to chyba istotne, wg. naklejki na butelce ma 12% ekstraktu.

    Moja ocena: [4.375]
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • TomX
      Senior
      • 09-2004
      • 1035

      #3
      Obiecane foto:
      Attached Files
      Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

      I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

      Comment

      • fuliano
        Senior
        • 07-2010
        • 1825

        #4
        No i ja mam dylemat. Kupując, na tablicy pisało "Jasne Ale". W domu widzę na kontrze Jasne i parametry od Jasnego czyli A:4,6%, E:11,2%. Czyli to jest w końcu Jasne czy Pale Ale?

        Comment

        • TomX
          Senior
          • 09-2004
          • 1035

          #5
          U mnie było to samo. W środku było zdecydowanie PA. Mają chyba 1 uniwersalny zestaw etykiet, niezależnie co leją
          Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

          I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

          Comment

          • fuliano
            Senior
            • 07-2010
            • 1825

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TomX Wyświetlenie odpowiedzi
            Mają chyba 1 uniwersalny zestaw etykiet, niezależnie co leją
            Brałem jeszcze Ciemnego Koźlaka i na kontrze miałem Koźlak. No i trzecim był Pszeniczny a na kontrze było Pszeniczne. Etykiety wszystkie takie same
            Last edited by fuliano; 22-01-2013, 23:14.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎