Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lokalizacja browaru restauracyjnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    Lokalizacja browaru restauracyjnego

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
    "Chiński" minibrowar w Rybniku będzie znajdował się w budynku karczmy-dyskoteki na rogu ulic Jastrzębskiej i Węglowej (obok KWK Jankowice).

    adres: Rybnik-Boguszowice
    ul. Jastrzębska 8c
    Gorszego zadupia wybrać nie mogli. Szkoda, bo gdyby było w centrum to byłbym tam pewnie częstszym gościem, a tak to zanosi się że będzie na zasadzie: zaliczyć i więcej nie wrócić. No chyba że zaskoczą jakimiś ciekawymi piwami ze sporą rotacją, no ale
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2768

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
    Gorszego zadupia wybrać nie mogli.
    Gdyby JSK udostępniało swoją infrastrukturę KŚ i zbudowano gdzieś w okolicy przystanek to pewnie zadupie by nie było. Busiarstwo jest to nie jest źle.
    Last edited by Pankracy; 08-07-2012, 18:12.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Nie busiarstwo tylko normalna miejska komunikacja autobusowa.
      Połączeń jest dużo, na stronie jest wyszukiwarka, można sobie sprawdzić. Przystanek przy przyszłym browarze to Boguszowice Kopalnia, ul. Patriotów.
      Last edited by Pendragon; 08-07-2012, 19:18.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • ZKB
        Senior
        • 12-2009
        • 172

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie busiarstwo tylko normalna miejska komunikacja autobusowa.
        Połączeń jest dużo, na stronie jest wyszukiwarka, można sobie sprawdzić. Przystanek przy przyszłym browarze to Boguszowice Kopalnia, ul. Patriotów.
        Czy oprócz wirtualnych podróży byłeś w Rybniku a konkretnie w rejonach KWK Jankowice?

        Miasto jest bardzo specyficzne, składające się z wielu dzielnic - dawnych osiedli górniczych.
        Lokalizacja browaru poza centrum, łączącym w całość to miasto nie wróży wielkiego powodzenia. Poza tym to brzydkie, ponure, opuszczone przez ludzi miejsce ( poza początkiem i końcem szychty na kopalni).
        Bywam tam często, więc wiem co piszę.
        A powrót wieczorem z tego lokalu w inne rejony Rybnika to już duży wyczyn.
        Beer is for life not just for christmas !

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Z drugiej strony czyż to nie chwalebne że ktoś stara się ożywić to "to brzydkie, ponure, opuszczone przez ludzi miejsce"?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ZKB
            Senior
            • 12-2009
            • 172

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
            Z drugiej strony czyż to nie chwalebne że ktoś stara się ożywić to "to brzydkie, ponure, opuszczone przez ludzi miejsce"?
            Chwilowe ożywienie i późniejsza klapa tylko pogłębi to odczucie.
            Przy kopalni lokalem, który się sprawdza to knajpa z piwem po 3,50 - 4 zł a nie browar z wyszukanym piwem.
            Beer is for life not just for christmas !

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pożyjemy zobaczymy.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Byłem tylko wirtualnie. I w taki sposób widzę, że dojazd nie będzie stanowić żadnego problemu. Skoro właściciel tak to sobie wymyślił, to jego broszka. Niech się stara.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Shedao
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 900

                  #9
                  Liczyłem że rybnicki minibrowar będzie w centrum, a jest w... Boguszowicach. Łatwo komuś sprawdzić dojazd pekaesem i stwierdzić "da się, co to za problem?", ale ja jako osoba mieszkająca nieopodal i bardzo dobrze zaznajomiona z tymi rejonami, stwierdzam że ta lokalizacja to porażka. Takie wyprawy "palcem po mapie" to przydatna rzecz, ale rzeczywistej znajomości terenu nie zastąpią. Niestety, kolega ZKB ma rację w swoich postach, 100% racji. Zdecydowanie nie będzie mi się chciało tam tłuc często.

                  Naturalnie życzę właścicielowi powodzenia, lepiej żeby było tam niż żeby nie było w ogóle, no ale z odpowiedniej perspektywy na wszystko można tak popatrzeć.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Z drugiej strony czyż to nie chwalebne że ktoś stara się ożywić to "to brzydkie, ponure, opuszczone przez ludzi miejsce"?
                  A co to ma do rzeczy... dajmy właścicielowi medal z ziemniaka za zasługi dla regionu Boguszowice, ale nie pochodząc z nich - nie interesuje mnie takie podejście.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Trzeba bić na alarm, powiadomić kogo trzeba, by nie otwierali swoich browarów - np tego pod Opolem (autobus raz na godzinę), czy np. Poziomkę z Kujana. Kto nie wie, to niech sobie sprawdzi gdzie to jest i jaki tam jest dojazd. Inne niepokojące przykłady też się znajdą.
                    Widawa tez powinna chyba już upaść

                    PS - a może w centrum otworzą filię?
                    Last edited by Pendragon; 09-07-2012, 15:57.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2835

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Trzeba bić na alarm, powiadomić kogo trzeba, by nie otwierali swoich browarów - np tego pod Opolem (autobus raz na godzinę)
                      No nie jest tak źle - raz na godzinę jedzie 13-tka, ale można dojechać też do CH Karolinka albo do cmentarza - a stamtąd mały spacerek - damy radę
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • crocco
                        Senior
                        • 12-2010
                        • 590

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                        Liczyłem że rybnicki minibrowar będzie w centrum, a jest w... Boguszowicach. Łatwo komuś sprawdzić dojazd pekaesem i stwierdzić "da się, co to za problem?", ale ja jako osoba mieszkająca nieopodal i bardzo dobrze zaznajomiona z tymi rejonami, stwierdzam że ta lokalizacja to porażka. Takie wyprawy "palcem po mapie" to przydatna rzecz, ale rzeczywistej znajomości terenu nie zastąpią. Niestety, kolega ZKB ma rację w swoich postach, 100% racji. Zdecydowanie nie będzie mi się chciało tam tłuc często.
                        A do Piwnicy Zamkowej w Bielsku-Białej wszyscy chodzą piechotą?
                        Wiadomo ,że liczy się smak ale też atmosfera.Jeśli właściciele o nią zadbają wróżę im sukces.


                        Panie ZKB,czyżby dla Ciebie górnicy byli zwykłymi ochlapusami?!A Waćpan co-ętelegęcja?
                        Górnik nie może być smakoszem? Górnikowi tylko szczyny?!
                        Last edited by ART; 09-07-2012, 19:25. Powód: cyt.

                        Comment

                        • ZKB
                          Senior
                          • 12-2009
                          • 172

                          #13
                          crocco- porównanie lokalizacji Piwnicy Zamkowej do tej w Rybniku jest absurdalne. Oczywiście nie każdy mieszka pod knajpą ale centrum do centrum - logistycznie korzystne dla ludzi spoza niego.
                          Co do górników to pozwól mi wyrazić swoje zdanie (nikogo moje nie uraża prócz Ciebie) a że dość uboga dzielnica miasta nie jest dobrą lokalizacją dla mini-browaru, z cenami wyższymi znacznie od lokalnych niewyszukanych knajp to większość pojmie.
                          Beer is for life not just for christmas !

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #14
                            Zasadniczo, to nie spotkałem jeszcze ubogiego górnika. Jeśli dodać do tego tradycję piwną wśród górników, to nie przekreślałbym tej lokalizacji. Poza tym jak dla mnie, to jest właśnie piękne. Lokalny browar dla lokalnych klientów, to taki powrót do korzeni. O to chodzi. Trzymam za nich kciuki.
                            Last edited by delvish; 09-07-2012, 20:08.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • Gringo
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 2151

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZKB Wyświetlenie odpowiedzi
                              Co do górników to pozwól mi wyrazić swoje zdanie (nikogo moje nie uraża prócz Ciebie)
                              Bo jeszcze kiszot nie czytał
                              Last edited by Gringo; 09-07-2012, 20:06.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎