Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior - browar w Bieszczadach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    #31
    No niestety etykiety z Ursy to jedyny mankament ich działalności. Bardzo nieekologicznie musiałem wywalić ich butelki (które przywiozłem, aż z Browaru), zamiast napełnić je ponownie piwem. Niestety nie udało się nawet ich zdjąć metodami brutalnymi, bo same ety mnie nie interesują. Szkoda, bo takie butelki miło współpracują z gretą.
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
      te z ursy schodzą? albo miałem kiepski wrzątek albo 15minut moczenia w wodzie i później 20 min z wrzątkiem w środku to za krótko :]
      albo teraz zmienili klej, albo po prostu jak pisałem nie mam wprawy, bo nie kolekcjonuję et.
      Ale po co moczysz w wodzie wcześniej? To jest dość sztywny papier, moczenie narusza jego strukturę. Wrzątek od razu i po 3 minutach etykieta sama schodzi po delikatnym podważeniu krawędzi, niczym majtki ekskluzywnej kurtyzanie po okazaniu grubego portfela.
      Last edited by wpadzio; 22-11-2013, 12:29.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #33
        Skąd wiesz? Nie pytam o etykietę.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
          ... Niestety nie udało się nawet ich zdjąć metodami brutalnymi, bo same ety mnie nie interesują...
          Zeskrobuje się ostrym nożem na sucho. Nie ma takiej, żeby nie zeszła.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kazimierz_W Wyświetlenie odpowiedzi
            ... Niestety nie udało się nawet ich zdjąć metodami brutalnymi, bo same ety mnie nie interesują. Szkoda, bo takie butelki miło współpracują z gretą.
            A mógłbyś zdjąć, już wiesz jak , i sprzedać po 2 zyle na allegro
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Kazimierz_W
              Senior
              • 05-2009
              • 689

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Zeskrobuje się ostrym nożem na sucho. Nie ma takiej, żeby nie zeszła.
              Tak, ale ja moczyłem wcześniej i na butelce został niezmiernie wredny klej, nawet mimo drapania. Generalnie, aż tak mi nie brakuje butelek bym jeszcze musiał je skrobać.
              Do listy butelek do kosza obok Pinty dołącza Ursa.
              Browar Bociana smaczny od rana
              Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

              http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Skąd wiesz? Nie pytam o etykietę.
                Nie no stary, co za pytanie... Co za brak, volens nolens, etykiety... Miarka się przebrała...
                Attached Files
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #38
                  Z Agnieszką Łopatą, znaną także jako Piwowarka Aga, szefową nowego nie-tylko-piwnego przedsięwzięcia Ursa Maior i Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa, rozmawia Wojciech Trząski.

                  Zapraszam do przeczytania wywiadu: Royzmarzona Ursa w Uhercach Mineralnych
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    #39
                    Budujące.
                    Ciekawe ile mają tych tanków po 70hl i jak to się ma to do obecnych możliwości innych rzemieślników/kontraktowców.

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      #40
                      Naprawdę tylko pogratulować. Tak powinny właśnie wyglądać inwestycje. Od ścierniska do kompleksu. A nie jak w przypadku koncernów - kupić gotowe, ludzi zwolnić i zamknąć.
                      Naprawdę życzę powodzenia w dalszym rozwoju. Co do piw to mnie najbardziej przypadł do gustu Deszcz, a najmniej Z połoniny.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #41
                        Komentarze cisną się na usta:
                        "Wojciech Trząski (WT): Proszę dokończyć zdanie: "Warzenie piwa to dla mnie...”
                        ...to zarabianie pieniędzy na frajerach, którzy kupują etykiety i kapsle po 4 zł za sztukę.

                        Z tymi komentarzmi do "świetnych" piw to też nie jest tak różowo.

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #42
                          No i pogratulować rozmiaru inwestycji i sposobu jej prowadzenie, gdzie nie nastawia się tylko na piwo ale patrzy się na całość przedsięwzięcia bardzo szeroko.

                          A jak dla mnie najlepszy również Deszcz oraz pszenice, które są bardzo stylowe. Choć w przypadku tego gatunku piw od rzemieślników nie sięga się po nie często, dlatego cieszy mnie fakt, że będziecie z nimi eksperymentować. Bo na nowość z samej ciekawości zawsze się zwróci uwagę.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #43
                            ...to zarabianie pieniędzy na frajerach, którzy kupują etykiety i kapsle po 4 zł za sztukę.
                            wrzuć już na luz
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #44
                              Bo co - powiedziałem jakąś nieprawdę? Kapsel 4 zł, etykeita 4 zł, a cała butelka z piwem 5,70 zł. nie jest to darcie frajerów?

                              Comment

                              • pizmak666
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 1898

                                #45
                                Też gdzieś o tym pisałem co Krzysiu. Rozumiem, że są to koszta ale równie dobrze i zapewne z zyskiem można te etykiety i kapsle sprzedawać po 1PLN a tak albo ustawia się taką cenę żeby ludzie w ogóle tego nie kupowali i nie zawracali dupy albo chce się czesać kasę na frajerach kolekcjonerach i tyle.Innej opcji nie widzę.
                                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎