Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary rzemieślnicze w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    O, przegapiłem ten fakt.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Łańcut wystartował? Wczoraj miała być premiera. Ktoś pił i potrafi powiedzieć, czy to polska średnia, czy też warto zauważyć ich piwa?
      Wystartował, mają na razie 4 piwa: AIPA, APA, owsiany stout i ryżowe IPA.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Wystartował w sobotę o równej 20:00
        Nie chcieli w "moim" specjalistyku" nawet sprzedawać wcześniej o dwie godziny, za co plus

        Obecnie tylko lane.
        Butelki za miesiąc
        Nie piłem. Cen nie znam. Etykiety ciekawe.
        Planowali (przynajmniej na początku) ukierunkować rynek zbyty na tylko nasz rejon, bez pchania w kraj, ale zapewne im nie wyjdzie :] (lub już im nie wyszło)
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Browar Czarna Owca z Semlina dziś o 9:56 zaczął warzyć swoje pierwsze piwo, którym będzie Bitter. W kolejce APA. Warzelnia 10 hl, 4 tanki po 20 hl i 1 (pośredniczący) 10 hl.
          Wymiary faktycznie nieco większe - miejsce na pianę jest.
          Piwo będzie rozlewane do butelek oraz w mniejszym zakresie (wszystko zależy od zainteresowania) do beczek.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            Ostatnio wstąpiłem do monopolowego, który mam po drodze i który miał wywieszoną kartkę "browar Osowa Góra". Sprzedawca skarżył się, że dostaje tylko po 4 piwa z każdego rodzaju od Osowej, poza nimi ma tylko Zduńską Wolę z regionalnych.
            Wygląda na to, że powstał browar, który realizuje strategię sprzedaży wokół komina.Duża ofensywa w detalu w Bydgoszczy. Fajnie, że nadeszły czasy, kiedy jest to możliwe.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Nie wiem czy w dzisiejszych realiach jest w ogóle mozliwe funkcjonowanie ze sprzedażą wyłącznie "wokół komina".
              Nie chodzi mi już o to że obecnie sieć i możliwości dystrybucji lokalnych piw po całym kraju są szybsze i sprawniejsze niż np w okresie PRLu gdy takowe browary istniały ale chodzi też o kwestie nazwijmy to możliwości nabywczych klienteli. Wiadomo że piwa z takich małych, rzemieślniczych browarów są drogie powiedzmy od 5 pln w górę a to za dużo ażeby takich piw sprzedać sporo, zwłaszcza gdy browar nie znajduje się w dużym mieście. Lokalsi w prawie 100 procentach przypadków i tak kupią tani, koncernowy browar w cenie 2,50-3 pln a nie 2 x droższego lokalnego crafta. Browar lokalny z kolei musi sprzedać piw sporo żeby produkcja opłacała mu się.
              Nie wiem czy jest w Polsce jakikolwiek browar rzemieślniczy (nie restauracyjny) który utrzymuje się jedynie ze sprzedaży piwa w swojej najbliższej okolicy i poza nią praktycznie nie jest dostępny
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie wiem czy w dzisiejszych realiach jest w ogóle mozliwe funkcjonowanie ze sprzedażą wyłącznie "wokół komina".
                Nie chodzi mi już o to że obecnie sieć i możliwości dystrybucji lokalnych piw po całym kraju są szybsze i sprawniejsze niż np w okresie PRLu gdy takowe browary istniały ale chodzi też o kwestie nazwijmy to możliwości nabywczych klienteli. Wiadomo że piwa z takich małych, rzemieślniczych browarów są drogie powiedzmy od 5 pln w górę a to za dużo ażeby takich piw sprzedać sporo, zwłaszcza gdy browar nie znajduje się w dużym mieście. Lokalsi w prawie 100 procentach przypadków i tak kupią tani, koncernowy browar w cenie 2,50-3 pln a nie 2 x droższego lokalnego crafta. Browar lokalny z kolei musi sprzedać piw sporo żeby produkcja opłacała mu się.
                Nie wiem czy jest w Polsce jakikolwiek browar rzemieślniczy (nie restauracyjny) który utrzymuje się jedynie ze sprzedaży piwa w swojej najbliższej okolicy i poza nią praktycznie nie jest dostępny
                Powiedz mi, widziałeś Osową Górę w Warszawie?
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • kibi
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 1875

                  Ja widziałem.
                  Piwomaniak, Jana Pawła róg Anielewicza

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    W Warce jest w trakcie uruchamiania browar rzemieślniczy.
                    Powstaje z inicjatywy piwowara domowego Huberta Kurzepy.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      Szkoda, że nie mają ani strony ani fgłupa.
                      Natomiast wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu będzie można dopisać do oficjalnej listy browar Eureka.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Piszesz chyba o Warce? Bo Eureka ma fb.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Ta Warka to rozumiem bardzo jeszcze świeży temat i pewnie dalsza przyszłość ?
                          Chyba póki co nie ma sensu tam jechać.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ponoć buduje pod firmą Craft Brewery Podlasie Sp. z o.o..
                            To aktualnie już zwie się "Grande Groupe Sp. z o.o."

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              Piekarnia Piwa z Niezdary już ruszyła.Na kranach jest Witek,Belgian Pale Ale i AIPA.Fermentuje już pszenica.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23794

                                Śmigając po Bieszczadach mignął nam przy zjeździe na Muczne za Stuposianami banner Siedliska Carpathia że powstaje tam browar. Po telefonie okazało się że mają ambicje na otwarcie w tym roku.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎