Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rakovnik, Černovar Světlé

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Rakovnik, Černovar Světlé

    Kolejne piwo warzone w Rakovniku dla rosyjskiej firmy Русская традиция (http://www.superbeer.ru/). Tym razem dwunastka (dokładnie 11,6°)

    Barwa nasycona, złocista. Klarowna.
    Piana zdecydowanie za szybko się zredukowała do mikrowysepek.
    Aromat raczej mało wyrazisty. Przeważająca słodowość, z dodatkiem lekkiej chmielowości.
    W smaku te proporcje zostają zachowane. Przyjemne miękkie słody. Niezbyt duża goryczka. Finisz łagodny. W posmakach pozostaje przez jakiś czas ta lekka goryczka a nieco dłużej nuty chlebowe.
    Nagazowanie jest sporo za niskie.
    Opakowanie jak na zdjęciu. Rakovnik na eksport do Rosji robi nieco większą "cepelię" niż na swoich Bakalarzach. Ogólnie jednak wzbudza zaufanie swą przaśną prostotą. Kapsel pod złotkiem goły. Ekstrakt jak wyżej, alkohol 4,9% Na kontrze wszystko pa ruski

    Przyzwoite, pijalne piwo, choć szału nie ma. Brakuje mi jednak mocniejszego nachmielenia i lepszego nagazowania. Ode mnie 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A dla mnie słabe piwo, niewiele odstaje od koncernówki (czeskiej). Nie polecam. Najlepsza w tym piwie jest etykieta...

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #3
      Piłem wersję puszkową i było kiepsko

      barwa: ładna, złota
      piana: drobne-średnie pęcherze, przy nalewaniu wysoka, opada do pierścienia i wysepek, lekko brudzi szkło.
      zapach: wyraźnie słodowy, lekkie owoce i alkohol
      smak: silnie słodowy z delikatnym karmelem, pełny, z delikatną goryczką. Trochę za słodkie i niestety czuć alkohol.
      gaz: ok
      Attached Files
      LP

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Lekkie i przyjemne piwo, w sam raz na koniec długiego dnia. Weszło szybko, dała o sobie znać trochę mocniejsza goryczka, ale za to nagazowanie kulało, co prowadziło do odczucia, że piwo jest trochę mdłe. Moim zdaniem, lekko ponad średnią polskich koncernowych lagerów.
        Last edited by michael50; 13-03-2015, 10:49.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎