Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, (Manufaktura) Jeden Chmiel - Fuggles

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Tarczyn, (Manufaktura) Jeden Chmiel - Fuggles

    Piwo gotowe do oceny

    Z powodu ograniczeń technicznych nie mogłem użyć pełnej nazwy, jaką chciałem zastaosować, czyli (Manufaktura Piwna & Marcin Chmielarz) Jeden Chmiel - Fuggles.
    System nie przyjmuje tylu liter, zostały tylko 4 wolne "sloty", więc nawet Piwna się nie zmieściło. Zatem we wszystkich piwach z tej serii zastosuję podobny zapis.
    Last edited by Pendragon; 01-09-2012, 17:25.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Po sobotnich premierach Pilsa i Burego Kocura, które okazały się niezłymi piwami obiecywałem sobie wiele po "Jednym chmielu". Pomyślałem, że skoro Pilsa udało się zrobić z tak wyrazistą goryczką, to co dopiero będzie w angielskim pejl ejlu! No i srodze się zawiodłem. Piwo przypomina mi większość czeskich półciemniaków - zbalansowanych, nie wyróżniających się niczym ciekawym. Nazwa tego piwa nijak ma się do zawartości - dla mnie rozczarowanie...
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
      Z powodu ograniczeń technicznych nie mogłem użyć pełnej nazwy, jaką chciałem zastaosować, czyli [B](Manufaktura Piwna & Marcin Chmielarz)
      Po co? Od kiedy mamy stosować personalia piwowarów czy konsultantów?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Po co? Od kiedy mamy stosować personalia piwowarów czy konsultantów?
        To jest oficjalna nazwa submarki Browaru Jabłonowo.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnomiedziane, z lekką mgiełką. [4]
          Piana: Piana wysoka, średniogęsta, szybko opada do 1 mm kożuszka, zostawia ślady na szkle. [4]
          Zapach: Lekko owocowy, z wyraźnie zaznaczonym chmielem, w tle słodowe akcenty. W tym miejscu muszę napisać o jednym zastrzeżeniu: piwo z pierwszej podłączonej beczki Jednego Chmielu miało nieciekawy zapaszek. Wprawdzie ulatniał się on po dłuższej chwili, ale był! O dziwo, piwo z kolejnej podłączonej beczki już tego nie miało… Wpadka z "aromatem" obniża ocenę, byłoby spokojnie 4. [2]
          Smak: Słodowa podbudowa, posmak skórki chleba. Piwo nie jest słodkie, ale dość treściwe. Wyraźna, acz nienachalna goryczka sprawia, że pije się je lekko. Pierwsze wrażenie delikatnej goryczki może mylić, przy 3-4 łyku staje się ona wyraźniejsza, a samo piwo spokojnie zasługuje na miano bittera. [4]
          Wysycenie: Niskie, ale pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Super etykieta z motywem nawiązującym kreską do najlepszych polskich komiksów (Kajko i Kokosz). Piwo na razie dostępne tylko w beczkach. Oprawa premiery ciekawa (to zasługa Marcina – żeby za bardzo nie miodzić napiszę tylko, że następnym razem prosimy nieco głośniej!), gadżety Manufaktury Piwnej bardzo ładne. [4.5]
          Uwagi: Całkiem niezłe piwo, pokazujące, że nie samym ekstremum człowiek żyje. Coś innego, ale w pobliżu tego, co jest już nam w miarę znane. Dobry materiał na edukowanie i pokazywanie różnic pomiędzy poszczególnymi stylami.

          Moja ocena: [3.35]
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
            Zapach: Lekko owocowy, z wyraźnie zaznaczonym chmielem, w tle słodowe akcenty. W tym miejscu muszę napisać o jednym zastrzeżeniu: piwo z pierwszej podłączonej beczki Jednego Chmielu miało nieciekawy zapaszek. Wprawdzie ulatniał się on po dłuższej chwili, ale był! O dziwo, piwo z kolejnej podłączonej beczki już tego nie miało… Wpadka z "aromatem" obniża ocenę, byłoby spokojnie 4. [2]
            Podobnie napisałeś jeśli chodzi o Pilsa. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że poszczególne beczki raz mają aromat siarczyn a raz nie
            Last edited by docent; 04-09-2012, 10:59.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Piwoteka
              Senior
              • 04-2008
              • 1209

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Podobnie napisałeś jeśli chodzi o Pilsa. Może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest, że poszczególne beczki raz mają aromat siarczyn a raz nie
              O pilsie napisałem, że słyszałem, iż tak było (a właściwie czytałem... u Ciebie). U nas pils miał i ciągle ma aromat ok.
              Piwoteka
              Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
              www.piwoteka.pl
              Sklep Piwoteki na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na Facebooku
              Piwoteka Narodowa na G+
              Дед Мороз (Dziadek Mróz)
              Browar Piwoteka

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
                O pilsie napisałem, że słyszałem, iż tak było (a właściwie czytałem... u Ciebie). U nas pils miał i ciągle ma aromat ok.
                Co nie zmienia faktu, że beczki "Jednego chmielu" miały różny aromat. Przynajmniej według Twojego opisu.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • Piwoteka
                  Senior
                  • 04-2008
                  • 1209

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                  Co nie zmienia faktu, że beczki "Jednego chmielu" miały różny aromat. Przynajmniej według Twojego opisu.
                  Tak. Jedna (pierwsza) miała coś nie tak. Nie mam pojęcia z czego to wynika, tym bardziej, że beczki są jednorazowe, więc raczej nie może być mowy o niedomytym kegu.
                  Piwoteka
                  Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
                  www.piwoteka.pl
                  Sklep Piwoteki na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na Facebooku
                  Piwoteka Narodowa na G+
                  Дед Мороз (Dziadek Mróz)
                  Browar Piwoteka

                  Comment

                  • Cyneq
                    Senior
                    • 12-2011
                    • 181

                    #10
                    Piwo o bardzo ładnym kolorze i zapachu, ale niestety mnie rozczarował smak. Niewyraźne, niechmielowy, troche słodowo-karmelowy, jakby ktoś chciał zrobić dobrego ejla, ale zapomniał w ogóle o chmielu goryczkowym. Szkoda.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedzy złotem a bursztynem. Ciekawy. [5]
                      Piana: Średnio wysoka, opada dość szybko do cienkiej warstwy, lekko osiada na szkle. [3.5]
                      Zapach: Początkowo niezbyt silny, wręcz rozczarowująco słaby. czuć odrobinę chmielu i ciut słodu, ale niewiele tego wszystkiego. gdybym wystawiał ocenę na początku degustacji, dałbym 2,5. Od samego Marcina wiem jednak, że całość aromatu miała się ujawniać w temperaturze pokojowej i faktycznie, zapach jest wtedy znacznie silniejszy, znacznie lepiej czuć ciekawy chmiel, jakim jest Fuggles. [4]
                      Smak: Za to tutaj chmiel czuć już od początku. Dużo chmielowych smaczków, nieprzesadnie silna goryczka (ale nie chodziło o to, żeby zabić potęgą IBU, tutaj kluczem był chmiel aromatyczny), do tego solidna słodowość. Całość pyszna. [4.5]
                      Wysycenie: Niezbyt wysokie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Sporo krytyki posypało się na te etykiety, a ja ich wcale tak nisko nie oceniam. Lubię komiksową estetykę, lubię też motywy słowiańskie, a tutaj mam jedno i drugie. jest dobrze. [4]
                      Uwagi: Pite podczas premiery w Piwotece Narodowej 1 września 2012 r.

                      Moja ocena: [4.225]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎