Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jabłonowo, Manufaktura Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, słoneczny. Lekko mętny. Gdyby był klarowny to byłaby klasyka (wiem, czepiam się!). [4]
    Piana: Bardzo gęsta, piwo mocno się pieni. Gruba czapa utrzymuje się bardzo długo, piana oblepia szkło, tworząc "obwarzanki". [4.5]
    Zapach: Delikatny, chmielowy. [4]
    Smak: Dla mnie jedyny, prawdziwy polski pils. Mimo 13% ekstraktu piwo jest lekkie i orzeźwiające. Pełne w smaku, czuć dominujący słód pilzneński. Na finiszu dość długa i wyraźna goryczka. Wspaniale gasi pragnienie! [4.5]
    Wysycenie: Dość wysokie, ale moim zdaniem akurat. [5]
    Opakowanie: Etykieta i nazwa kiepska. Butelek jeszcze nie widziałem - na premierę beczkowego browar zapewnił szklanki (0,3 l.) i kufle (0,5 l.). Kufle kamionkowe, ładne, ale nie widać ile jest piwa w kuflu... [3]
    Uwagi: Bardzo dobry ruch ze strony Jabłonowa. Gratulacje dla Marcina za tak udane piwo, w tak klasycznym wydaniu. To jest jedyny polski pils!

    Moja ocena: [4.25]
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • coder
      Senior
      • 10-2006
      • 1347

      #3
      Aromat: pilsowa słodowość, chmiel. Wyraźna i lekko przeszkadzająca nuta siarki.

      Barwa: ciemnozłota, klarowne

      Piana: wysoka, drobna, dość trwała

      Smak: pilsowa słodowość, ciekawa i rozbudowana, bardzo udany posmak opiekany, chlebowy przywodzacy na myśl najlepsze kellery i marzeny. Wrażenie psuje nadmienie wystająca i panosząca się goryczka, dopiero po pół kufla kubki smakowe zostają spacyfikowane i odbiór smaku staje się lepszy.

      Goryczka: Najsłabsza strona tego piwa, wysoka, panosząca się, niezbyt smaczna: zielona, łodygowa, pozostająca.

      Odczucie w ustach: gładkie, pełne..

      Ogólne wrażenie: Bardzo dobry jasny lager. Słodowość bardzo udana, goryczka do wymiany, sądzę że po zmianie chmielu na szlachetniejszy to piwo osiągnie poziom ekstraklasy.

      Można? Można!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty. Typowy dla pilsa, ale przy takim ekstrakcie mógłby być nawet trochę ciemniejszy. Ale jest ok. [4.5]
        Piana: Ładna, drobniutka, obfita, piwo przy nalewaniu bardzo się pieni. Odpowiednia warstwa pozostaje do końca. [4.5]
        Zapach: Najsłabsza strona tego piwa. Stęchlizna charakterystyczna dla jasnych jabłonowskich. [2]
        Smak: Smak pełny, orzeźwiający. Goryczka umiarkowana ale wskutek absolutnego braku słodkich akcentów piwo ma odpowiedni goryczkowy profil. Na sesyjne piwo nadaje się świetnie! [4.5]
        Wysycenie: W pojemności 0,3 bez zastrzeżeń choć przydałoby się więcej bąbelków w szkle. [4.5]
        Opakowanie: Stylistyka etykiety, a właściwie nadruku na nalewak niezbyt mi się podoba. Przede wszystkim razi ta dziwaczna, "frywolna" czcionka gryząca się z historyczną fotografią. [2.5]
        Uwagi: Gdyby poprawić zapach mielibyśmy w końcu dobrego polskiego pilsa!

        Moja ocena: [3.525]

        ARTomat ostro obciął za zapach i pewnie za opakowanie, ale spokojnie to piwo zasługuje na czwórkę.
        Last edited by docent; 02-09-2012, 16:25.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno herbaciany, zdecydowanie opalizujący. [4]
          Piana: Bardzo trwała, pęcherzyki o różnej ziarnistości. [4]
          Zapach: Słodowy, mniej chmielowy. Dość intensywny. [4]
          Smak: Bardzo pełne w smaku. Wybitnie słodowy w kierunku nawet słodyczy cukrowej. Wrażenie to na szczęście łamane jest wyraźną goryczką, choć nie jest ona bardzo intensywna. W posmaku końcowym wyczuwalna dodatkowo gorzkość a'la spieczona skórka chlebowa. [4]
          Wysycenie: Prawie idealne. [4.5]
          Opakowanie: Z kegu w ZUPie [3]
          Uwagi: Kiedy widzę słowo "pils" to od razu na myśl przychodzą mi pilsy niemieckie, ok. 11,5 blg. No i dałem się zaskoczyć W odpowiedzi na moje zdziwienie zapewniono mnie w ZUPie, że ekstrakt jeszcze trzyma się granic określonych przez BJCP. No faktycznie, trzyma się tej górnej Trzeba zaznaczyć, że to pils czeski.
          Jedyne co mi przeszkadzało w tym piwie to zbyt intensywna, oblepiająca usta słodycz.
          Treściwością przypomina mi łódzkie Sarmackie Mocne, jednak nie ma jego wad, jak czasami zbyt intensywny diacetyl czy permanentne niedobory goryczki i aromatu chmielowego.

          Moja ocena: [3.975]
          Last edited by chemmobile; 07-09-2012, 09:14.
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jak na pilsa zbyt ciemny,bardziej lagerowy jak zresztą inne jego parametry [3]
            Piana: Jasna,grube oczka,zbyt szybko opada [3]
            Zapach: Przede wszystkim chlebowość,lekka trawiastość.Lubię takie zapachy.Dalekie akcenty kellerbiera. [4]
            Smak: Czuć chmiel,bardziej Marynkę niż Sybillę.Słód mniej wyczuwalny,alkohol ukryty. [4]
            Wysycenie: Raczej wysokie.Nie przeszkadza mi. [3.5]
            Opakowanie: Jabłonowo nie ma zbyt ładnych etykiet,to nie to samo co Amber czy Kormoran.Plus za sam napis Pils trochę w oldschoolowym stylu. [3]
            Uwagi: Jestem trochę zawiedziony tym piwem.Nie dlatego,że to nie pils.Być może poprzeczka zawieszona przez Manufakturę jest zbyt wysoka i po chociażby świetnym Altbier trudno ją przekroczyć.Główne zalety tego piwa to zapach i niepożałowanie chmielu.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, wpadający w lekki pomarańcz. Klarowny. Pasujący do ekstraktu. Zachęca do konsumpcji. [5]
              Piana: Całkiem wysoka przy nalewaniu. Posiada dość zwartą, drobnoteksturową konsystencję. Długo utrzymuje się w postaci kilkumilimetrowej pianki. Oblepia ścianki szkła. [4.5]
              Zapach: W zapachu mamy w zasadzie jak to w pilsie mariaż słodowo-chmielowy. Jednak trąci mi jakąś lekko podtęchłą a może i warzywną nutą. Jak dla mnie zbyt dużo też słodkawych aromatów. [3]
              Smak: W smaku całkiem wyraźna goryczka, która dość długo rozkłada się na podniebieniu. Chociaż mam wrażenie, że ma jakiś taki ściągający, piołunowy odcień. Do tego całkiem wyraźna, z lekkim słodkawym posmakiem słodowość. W dalekim tle jakaś trawiasta ziołowość. [3.5]
              Wysycenie: Nasycenie według mnie mogłoby być nieco wyższe. [3.5]
              Opakowanie: Nieco śmieszne liternictwo, niezbyt pasujące do grafiki. Niemniej jednak etykieta oryginalna. Wzorem czeskim na froncie opakowania podpis głównego piwowara. Ładny, stylizowany kapsel manufakturowy. Nie doszukałem się jednak nigdzie podanego ekstraktu. [4]
              Uwagi: Przeciętne piwo, które jednak absoutnie nadaje się do sesyjnej konsumpcji. Zaletą też jest dość niska cena (ja zapłaciłem 2,80) Profil zapachowo-smakowy posiada w odbiorze dość mało szlachetne elementy. Mimo wszystko w stosunku jakoś/cena manufakturowy pils zapewne lokuje się w górnych rejestrach rynku polskich piw.

              Moja ocena: [3.525]
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Po tygodniu picia Pilsa zmieniam opinię ze średniej na dobrą a nawet bardzo dobrą.A cena jest rewelacyjna

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  Aromat - niestety wyczułem warzywa i one dominują. Podobnie jak Docent, uważam że
                  gdyby nie aromat to mielibyśmy dobrego polskiego... ale nie pilsa
                  Barwa - złota,
                  Piana - ładna, gęsta, drobna, umiarkowanie wysoka i trwała, pozostawia kożuszek i klei się do szkła
                  Wysycenie - odpowiednie w kierunku umiarkowanego
                  Smak - no właśnie, jak napisał Coder też nieco czuję opiekanych tostów i i głównie treściwość słodów jak w marcowych i kellerach /które są głównie lagerami niefiltrowanymi/. Podobnie jak Chemmo wydaje mi się nieco cukrowe, podobnie jak Wpadzio czuję "trawiastość", ale w bardzo dalekim tle. Goryczka jest oczywiście wyraźna, ale nie taka ziołowo-trawiasta jak niemieckich pilsach, ale bardziej tępa. W związku z tym finisz jest dość krótki, w ustach nie pozostają chmielowe posmaki, tak typowe w pilsach. Słodowość jest ciężka. Nieprzyjemny aromat wpływa na odbiór smakowy
                  Treściwość - jak na pilsa olbrzymia

                  Mamy praktycznie 14% mocniej nachmieloną, więc nawiązania do pilsów niemieckich kompletnie odpoadają. Do mocnych czeskich "speciali" już bardziej. Tylko to nie są już raczej pilsy, tym bardziej że mam na względzie fakt, ie są tacy, którzy twierdzą (całkiem logicznie), że czeskie pilsy nie istnieją lub prawie nie istnieją
                  To piwo nie jest pilsem i piszę to całkiem obiektywnie. Jest to bardziej nachmielone jasne pełne (nie lubię określania "lager"). Historycznie określane było kiedyś u nas "fullem".
                  Gdyby nie ten zapach (przypomniał mi się Kormoran kiedy spróbowałem go jakieś 1,5 roku temu) ów "full" byłby całkiem ok w w kategorii "polski full" gul gul

                  I jeszcze jedna sprawa - przymiotniki (jaki? jaka? jakie?) piszemy małymi literami. To już nie pierwszy polski producent piwa, który z uporem maniaka popełnia ten sam błąd.
                  Na kontrze jest również IMO błąd logiczny: "świetnie pasuje do potraw z grilla, jak również do pieczonych mięs". No chyba, że mięsa nie piecze się na grillu? Słaby jestem w tej dyscyplinie.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Na kontrze jest również IMO błąd logiczny: "świetnie pasuje do potraw z grilla, jak również do pieczonych mięs". No chyba, że mięsa nie piecze się na grillu? Słaby jestem w tej dyscyplinie.
                    To chyba jest w porządku, bo (nie wchodząc za głęboko w niuanse kulinarne - tu z kolei ja jestem "miętki" ):

                    a) mięso można upiec także np. na patelni albo w piekarniku;
                    b) potrawy z grilla to także ryby, owoce morza, a nawet warzywa (kukurydza czy inna papryka).

                    A Pils się chłodzi w lodóweczce i czeka na spokojną (w odróżnieniu od zlotowej... ) degustację.

                    Comment

                    • Cannabee776i99
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 658

                      #11
                      Zakupione za 2,79 z wliczoną butelką. Jak będzie smakował to mamy lidera w kategorii cena/jakość, no i te... procenty

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        T
                        b) potrawy z grilla to także ryby, owoce morza, a nawet warzywa (kukurydza czy inna papryka).
                        Tak, ale wtedy powinno być np. "pasuje do potraw z grilla, w tym pieczonych mięs", bo jak teraz właśnie wygląda na to, że do potraw z grilla pieczone mięso nie należy.

                        Comment

                        • kloss
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 2526

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak, ale wtedy powinno być np. "pasuje do potraw z grilla, w tym pieczonych mięs", bo jak teraz właśnie wygląda na to, że do potraw z grilla pieczone mięso nie należy.
                          Ale przyjmując Twoją wersję w istocie pominięte zostałyby mięsa pieczone inaczej niż na grillu(vide Pancernik).

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                            ...mięsa pieczone inaczej niż na grillu(vide Pancernik).
                            Stanowczo wypraszam sobie pieczenie Pancernika JAKKOLWIEK!

                            Comment

                            • kloss
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 2526

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Stanowczo wypraszam sobie pieczenie Pancernika JAKKOLWIEK!

                              Pancerniki podobno są smaczne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎