Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Purity, Pure Ubu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Purity, Pure Ubu

    Amber Ale z browaru Purity w Spernall w hrabstwie Warwickshire (http://www.puritybrewing.com). Browar istnieje najprawdopodobniej od 2007 roku. Pure Ubu to najmocniejszy z ich ejli.

    Barwa bursztynowa. Klarowna.
    Piana jasnobeżowa, drobnoteksturowa. Niemal do końca zostaje w postaci cienkiej pierzynki. Do tego ma wyraźną tendencję do oblepiania ścianek szklanki.
    Przyjemny i wyraźny aromat słodowo-chmielowy, na który składają się estry owocowe i lekka skórka orzecha włoskiego oraz nieznaczna karmelowość.
    Smak złożony z typowych dla bittera elementów, aczkolwiek brakuje mu nieco wyrazistości. Nuty smakowe są schowane, przytłumione. Przez to finisz jest mocno wodnisty. W posmakach dominuje nieco kwaśna goryczka.
    Nagazowanie prawidłowe, nadaje piwu rześkości.
    Interesująco opakowane, w brązowej butelce o ciekawym kształcie. Wzornictwo etykiety na wskroś nowoczesne, minimum kolorystyki: czarny-biały-czerwony. Ogląda się naprawdę przyjemnie. Czarny kapsel z nieregularną czerwoną gwiazdą-plamą. Na kontrze podane, że użyto chmieli Challenger i Cascade i angielskiej dwurzędowej odmiany jęczmienia Maris Otter. Ekstraktu brak, alkohol 4,5%

    Piwo, które doskonale się prezentuje zarówno w butelce jak i w szklance. Jeśli chodzi o profil smakowy to już jest gorzej. Pure Ubu jest dość przeciętne, płaskie i brakuje mu nieco "jajec". 6,5 w skali 1-10.

    Lagrima - dziękuję
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 06-09-2012, 18:26.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    #2
    Miałem okazję i ja spróbować tego piwka...

    Piana - średnia potem tylko warstwa ochronna.
    Lacing - dość ładny i duży.
    Barwa - ciemny bursztyn.
    Gaz - średni.
    Aromat - śliwka na gorzkim ejlowym słodzie.
    Smak - słód słodkawy z dodatkiem nut śliwkowych, goryczka lekka. Gorzkawość z kierunku ziołowego.

    Piwo nie jest złe. Jest mniej słodkawe a "wygrywa" raczej gorzkawa goryczka.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎