Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Gentleman Jack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Shepherd Neame, Gentleman Jack

    Piwo warzone przez Shepherd Neame dla sieci supermarketów ASDA.

    Kolor nasyconej herbaty wpadający w miedziany. Klarowny.
    Piana naprawdę przyjemna - gęsta, czapiasta, drobnoteksturowa, o konsystencji bitej śmietany. Mocno oblepia szkło.
    Ciepły, słodowy aromat, z lekką orzechową nutą. O tą aksamitność podejrzewam po części diacetyl. Mimo wszystko wącha się a przyjemnością
    Smak całkiem złożony, wyraźne owocowe estry, silna nuta słodowa. W tle lekki karmel. Goryczka chmielowa zrazu niezbyt wyczuwalna, w posmakach pozostaje wraz z łupiną orzecha włoskiego silnie na podniebieniu, choć jest nieco cierpka. Również w smaku obecne są maślane diacetylowe smaki. Finisz zbyt płaski. Jak na ESB/EPA piwo mimo wszystko zbyt mało wyraziste smakowo.
    Nasycenie gazem jest na stosunkowo wysokim poziomie, co nadaje witalności, ale i lekko podszczypuje w język.
    Opakowanie jak na zdjęciu. Według mnie na bardzo przeciętnym poziomie. W czarnej konwencji, z jegomościem Jackiem, który ma zamiar komuś przyfasolić. Oczywiście po dżentelmeńsku. Kapsel producenta. Na kontrze mnóstwo, cytując klasyka: ważnych informacji dla ludzi żyjących zgodnie z naturą
    Ekstraktu brak, alkohol 5,0%

    Nie jestem zaskoczony. Za odpowiednio niższą cenę otrzymujemy produkt supermarketowy, który, pomimo pewnych braków, w szczególnych okolicznościach przyrody może dać sporo radości. 6,5 w skali 1-10.

    Podziękowania dla Lagrimy
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 11-09-2012, 18:21.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #2
    Moje wyglądało tak: http://i1.ytimg.com/vi/2hQRKcc4Rs0/0.jpg

    Kolor: Herbaciany, klarowny.
    Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
    Zapach: Słodowość, karmel, bardzo mocna suszona śliwka. Dosyć czysty, taki koźlakowy.
    Smak: Średnio treściwe. Słodowość, karmel, orzechy, suszona śliwka. Goryczka średnia, lekko ziemista, minimalnie pozostająca.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: Bardzo dobre.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Piana - start duża, tworzy się czop. Na dłużej warstwa paru milimetrów.
      Lacing - dość ładny.
      Barwa - ciemny bursztyn o rubinowym szlifie.
      Gaz - średni.
      Aromat - orzechowy, ejl podpiekany.
      Smak - słodkawe, mało goryczkowe, podpiekane, orzechowe w typowym ejlu.

      Standard angielskiego ejla dla mas z "Wysp".
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎