Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzysp
    Member
    • 12-2002
    • 44

    ... najlepsza strona produktu to oczywiście etykietka...

    no właśnie etykieta. Mnie się nie podoba. Podobne etykiety na szarym papierze, mało rozpoznawalne ma Kormoran. Dla mnie zbyt daleko to odeszło od tradycji. Pytanie czy cel zamierzony, czy niedbalstwo? Co o tym sądzicie?

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      A o jakiej tradycji piszesz?

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
        Z Raciborskim też bywa różnie, ale to które właśnie wypiłem czyli z ważnością do 3.07.2012. było całkiem pozytywnie szczególnie co do smaku - bardzo intensywnie słodowo- maślany.

        Jako deser po svijanskim Rycerzu w sam raz
        Piję tę samą warkę i wrażenia smakowe mam podobne z tą różnicą, że dla mnie to nie jest pozytyw O ile jeszcze zapach próbuje obiecywać jakieś resztki schowanego głęboko chmielu to smak jest po prostu mdły. Podziękuję za takie desery.
        Last edited by Tapir; 05-02-2012, 17:33.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • kamilstasek
          Junior
          • 04-2012
          • 14

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor bursztynowy, dość ciemny. [4]
          Piana: Słaba, szybko opada. Szybko znika również ze ścianek kufla. [3]
          Zapach: Zapach dziwny wydaję się dość ciężki, dosyć mocno słodowy. [2.5]
          Smak: Smak ciekawy, piwo słodkie, gorycz lekka nie uderzająca w podniebienie, dobrze wkomponowana w cały aromat i smak. Jednak ta słodycz jak dla mnie trochę za mocna. [4]
          Wysycenie: Jak dla mnie nasycenie bardzo dobre, biorę łuk [4.5]
          Opakowanie: Etykieta w porządku bardzo przyzwoita, fajnie się komponuje z brązową butelką. Ma się wrażenie, że pije się piwo z dawnych lat. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • mrmario
            Member
            • 03-2012
            • 40

            Fajne piweczko w smaku gorzkawo słodkawe, stawiam je w piwnicy na półce z Lubuskim Jasnym.
            Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

            Comment

            • wagon
              Junior
              • 05-2012
              • 1

              piłem je po 4-ech "dobrych" piwach jako piąte i było koszmarnie słodkie ,po dwóch miesiącach znowu kupiłem i pomyślałem że pójdzie jako pierwsze,jak dla mnie brak zapachu i smaku po za słodkim ,masakra,coś dla zwolenników warki strong

              Comment

              • Browar-Besko
                Senior
                • 06-2011
                • 317

                Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
                Smak przyjemny chmielowo-mandarynkowy. Piana bardzo gęsta i dość trwała. Ładny słomkowo-cytrynowy kolor, jak widać na zdjęciu.
                Cena 3,69 zł.
                Attached Files

                Comment

                • Browar-Besko
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 317

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ładny słomkowo-cytrynowy [4]
                  Piana: bardzo gęsta i dość trwała [4]
                  Zapach: przyjemny chmielowo-mandarynkowy [4]
                  Smak: chmielowo-herbaciany z nutą miodu, trochę za słodkie [4]
                  Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                  Opakowanie: dość ładne, goły kapsel - śmiechu warte by taki browar nie dbał o taki szczegół, mogę zaprojektować im za dwie skrzynki piwa, albo niech zrobią konkurs, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie [3.5]
                  Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  • piwoszka123
                    Junior
                    • 06-2012
                    • 21

                    Raciborskie

                    Naprawdę dobre piwo. Dla mnie nieco za słodkie ale wybaczam, bo reszta jest OK. Zapachu nie ma jak wszystkie polskie piwa. Natomiast zrównoważenie, łagodność przy pełni smaku... Polecam.

                    Comment

                    • robert2
                      Member
                      • 08-2011
                      • 87

                      Faktycznie troszkę za słodkie piwo jak większość je oceniła ale to nie skreśla go jak dla mnie żeby zaliczyć go do powtórnego spróbowania jak napisał przedmówca reszta ok-ja na pewno po nie sięgnę ponieważ oprócz dominującej słodowości jest łagodne z nutami owocowymi lekką goryczką jasny złoty kolor wysycenie w sam piana szybko opada po nalaniu...na pewno po nie sięgnę mnie podeszło

                      Comment

                      • Browar_Jezyce
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 131

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn, nieco ciemniejszy niż można by się spodziewać. Barwą przypomina stronga. [4]
                        Piana: Niska i wzburzona z trudem. Bardzo szybko opadła do dziurawego kożuszka, a potem zredukowała się do skromniej obwódki. Słabo... [2]
                        Zapach: Pachnie przyjemnie słodem, karmelem i landrynkami. Znowu strongowe cechy, ale woń jest miła dla nosa i zachęca do skosztowania. [4]
                        Smak: Bardzo słodowy, słodki. Gdzieś dalej nuty zbożowo-chlebowe i wyraźny posmak karmelowy. Smakuje jak dobry strong, ale z mniejszym woltażem. Goryczka znikoma, wyczuwalna na samym finiszu. Ogólnie smaczne, treściwe, lecz niezbyt orzeźwiające. [4]
                        Wysycenie: Intensywne i drobne, kojarzy się z szampanem. Na początku trochę się odbija gazem, ale potem jest spokojniej. Jest coś, co mi się w wysyceniu Raciborskiego podoba - dobrze współgra z jego słodkim smakiem. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta i krawatka oldskulowe. Brąz, beż i nieco czerwieni. Przywodzi na myśl stare piwa ze zbiorów kolekcjonerskich, a może po prostu browar ma wylane na szatę graficzną. Przaśnie, ale sympatycznie. Kapsel firmowy, tylna etykieta ma tendencję do odklejania się. [3.5]
                        Uwagi: Słodki lager, czyli dobra propozycja dla miłośników delikatnego smaku. Na dłuższą metę trochę brakuje Raciborskiemu lekkości, ale taka już uroda tego piwa. Momentami pije się go jak napój słodowy. Wrażenia pozytywne, czasami do niego wrócę.

                        Moja ocena: [3.8]
                        Birofile - vlog o piwie
                        Birofile na Facebooku

                        Comment

                        • ALEK
                          Junior
                          • 03-2004
                          • 3

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: piwo jest klarowne, złoty kolor [4]
                          Piana: trochę za szybko opada [3.5]
                          Zapach: tu jest duży problem, słodkość, masło - wygląda na dwuacetyl [1.5]
                          Smak: podobnie jak zapach, dominuje wszeogarniająca słodkość, która przykrywa inne smaki, nie wiem czy to piwo ma tak smakować? ale jeśli nie, to może to oznaczać kilka problemów technologicznych: zbyt krótki okres fermentacji, zbyt wysokie temperatury albo nawet zakażenie fermentorów [1.5]
                          Wysycenie: neutralne [3.5]
                          Opakowanie: podoba mi się, w stylu piw regionalnych, ciekawa czcionka, zachęca do spróbowania [4]
                          Uwagi: niestety nie dało się wypić do końca, słodki smak to ostatnia rzecz jakiej oczekuję od jasnego piwa

                          Moja ocena: [2.05]

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Tak, to piwo ma tak smakować, inaczej nie da się wyjaśnić faktu, że taki profil utrzymuje się już od jakiś 2 lat. Niestety ale w naszym kraju nawet jasne lagery zaczymają być upodabniane do słodkich piw aromatyzowanych.

                            Comment

                            • Agnieszka79
                              Junior
                              • 10-2012
                              • 5

                              Raciborskie

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piwo gotowe do oceny

                              Moim zdaniem jest bardzo dobre!

                              Comment

                              • chechaouen
                                Senior
                                • 01-2011
                                • 1180

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złocisty, klarowne, klasyka [4]
                                Piana: Na początku bardzo obfita, gęsta, drobnoziarnista. Tyle, że bardzo szybko opada [3.5]
                                Zapach: Słodowy, wręcz cukierkowy i niestety zapowiadający przesadną słodkawość w smaku [3.5]
                                Smak: Smak jest bardzo bogaty i wyrazisty, ale to nie mój klimat, bo słodowość jest mocno przesadzona i wpada w ulepkowatą słodycz. Goryczkę też czuć, ale jednak jest ona zdominowana. Chmiel w wyraźnej defensywie. Posmak miodopodobny i taki jak po wypiciu mocno posłodzonej herbaty. Piwo nie jest złe, czuć, że jakościowo jest dopieszczone, bogata kompozycja smakowa, treściwość itp. Ale nie mój klimat [3.5]
                                Wysycenie: W normie [4]
                                Opakowanie: Szału nie ma, ale całkiem przyjemna etykieta [3.5]
                                Uwagi: Data na etykiecie: 11.02.2013

                                Moja ocena: [3.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎