Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sauer, Rossdorfer Braunbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Sauer, Rossdorfer Braunbier

    Zacne piwo w stylu monachijskim. Kolor ładnie ciemno-bursztynowy. Na początku urzeka ładna i trwała piana oraz intensywny zapach, w którym w tle pobrzmiewają chlebowe nuty słodowe i delikatna chmielowa świeżość. W smaku czuć trochę słodowej słodyczy i wyraźne nuty ze słodów monachijskich. Jest też lekka goryczka. W sumie bardzo aromatyczne i smaczne piwo. Nie jest ani trochę mdłe, co w "monachach", które do tej pory piłem, zdarzało wcale nierzadko. Alk. 4,9%.
    Last edited by delvish; 07-07-2010, 22:20.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • przemo70
    † 1970-2019 Piwosz w Raju
    • 05-2007
    • 1501

    #2
    Po przelaniu do pokala, piana na "dwa palce", niestabilna, szybko się redukuje. Kolor bursztynowy, mętne. W zapachu słodowo-chlebowe, smak słodowy, słodkie, goryczka nie nachalna, w finiszu wyczuwalna, słaba, zrównoważona. Wysycenie słabe, pojedyncze bąble podrywają się do końca.Jak dla mnie bardzo smaczne piwo.
    Save water, drink beer ...

    http://www.parowozy.com.pl/
    http://www.kamery.wolsztyn.pl/
    https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

    Comment

    • darekd
      Senior
      • 02-2003
      • 12238

      #3
      Barwa - miodowo-herbaciana, mętna
      Aromat - przyjemny, nuty chlebowe, leciutki chmiel
      Piana - znika dość szybko, zanim zniknie lekko oblepia szkło
      wysycenie - niewysokie, ale przyjemnie szczypie
      smak - ciekawy słód - taki miodowy, przyjemna goryczka, podkreślona przez lekkie wysycenie nieco szczypiące w język. Treściwość średnia
      Bardzo dobre

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9741

        #4
        Ładne piwo, herbaciane, mętne. Obfita, kremowa, drobna piana, osuwa się po ściankach do postaci jednocentymetrowego kożuszka.
        Pachnie słodowo i karmelowo, lekkie winne akcenty. W smaku lekko palone, znowu klimaty winne, trochę, jak rozwodniony koźlak .
        Gaz niewysoki, odpowiedni. Butelka euro, goły kapsel, etykieta w beżach, ładniejsza, niż ichni pils.
        Dość smaczne, ale jakoś mnie nie urzekło...
        Też z Piotrkowa .

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10385

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Tapir
            Senior
            • 10-2009
            • 730

            #6
            Kolor - ciemny bursztyn, mętny.
            Piana - Wysoka, dość gęsta ale niezbyt trwała, koloru beżowego.
            Zapach - średnio intensywny, słodowo karmelowy, z leciutką chmielową nutą.
            Smak - słodowe tło z lekkimi nutami karmelowymi i jakby leciutkim drożdżowym posmakiem, goryczka dość lekka. Całość dość lekka, zbalansowana, bardzo pijalna.
            Wysycenie - niskie do średniego.
            Opakowanie - jak na zdjęciu sibarha.

            Kupione za 6,50zł w Rodzince Bis.
            Smaczne piwo, myślę że sprawdziłoby się jako sesyjne (gdyby nie cena oczywiście).
            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)(gdyby nie cena oczywiście).
              Bez przesady, 70 eurocentów da się przeżyć
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12238

                #8


                Coś takiego przydarzyło mi się pierwszy raz w życiu!
                Otóż kupiłem kilka butelek tego piwa. Podkreślam Braunbiera. Pierwsze to było to, a drugie...
                całkiem inne piwo. Początkowo określiłem go jako pils, ale szukając tu i na ich stronie skłaniam się do tego, że na w butelce tej jest ich Urbräu (jest ewidentnie niefiltrowane).
                Nie oceniam tego w osobnym wątku, bo nie mam na 100% jakie to konkretnie piwo, ale nie Braunbier. Dodam, że prawdopodobny Rossdorfer Urbräu też wypiłem z przyjemnością

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Kupione w Rodzince-Bis za 6,00 zł.

                  Kolor: Ciemny bursztyn, piwo mocno opalizujące. Wygląda dokładnie jak dunkel z Bierhalle.
                  Piana: Średniej wysokości, dość szybko opada niemal do zera.
                  Zapach: Silny, czuć głównie karmel i toffi. Bardzo przyjemny i świetnie pasuje do takiego średniociemnego lagera. Po lekkim ogrzaniu pojawia się bardzo fajny chmielowy bukiet, kojarzący się z piwami belgijskimi.
                  Smak: Bardzo fajna słodowa głębia, do tego mnóstwo karmelowych (choć wytrawnych), owocowych i orzechowych smaczków oraz wyraźna goryczka. Wyraźnie wyczuwalne drożdże sprawiają, że to piwo bardzo kojarzy się z produktami domowymi
                  Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Etykieta trochę zbyt blada. Nazwa piwa kiczowata, zapisana oklepanym celtyckim krojem. Kapsel goły.
                  Uwagi: Pyszne piwo.

                  Comment

                  • sliwka1
                    Junior
                    • 07-2011
                    • 14

                    #10
                    Rossdorfer Braunbier – Głęboki kolor, piwo mętne, gęste o słodkawym zapachu. W smaku można wyczuć słodycz, ale jest ona gdzieś w tle, nie przeszkadza, natomiast dobrze wyczuwalna goryczka jest bardzo stonowana. Dobry, bogaty smak.
                    "Chcesz być bogaty, super, a może duchem?"

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎