Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaiser Bräu, Kaiser Weiße

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CarlBerg
    Senior
    • 09-2003
    • 968

    Kaiser Bräu, Kaiser Weiße

    We wrocławskim Selgosie trafiłem na importowane puszkowe czteropaki pszeniczniaka "Kaiser".
    Kaiser Weise, Veldenstein, Kaiser Brau, Neuhaus a.d. Pegnitz

    Cena 2,82 zł / 1 puszka = 11,28 brutto za czteropak.
    Attached Files
    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"
  • CarlBerg
    Senior
    • 09-2003
    • 968

    #2
    Puszkowy pszeniczny Kaiser ... Piana burzliwa, drobna, biała - pozostaje w szklanicy do końca spożycia. Smak jak przystało na piwo pszeniczne, bez specjalnych plusów - ale i bez jaskrawych niedociągnięć. Trochę wodniste, brak w nim też moich ulubionych słodkich nut, znanych z wiodących piw pszenicznych, jednak aromatowi nie mogę nic specjalnie zarzucić. W/g mnie - tradycyjne piwo specjalne ze środkowej półki, niestety lane w puchy i takie właśnie importowane do kraju ... Koszt zakupu ze względu na brak cenowej konkurencji wydaje się być kuszący. Testowane egzemplarze posiadają na pokładzie 5,2 % alc, CAT.I.

    Jerzy, thx.
    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

    Comment

    • piwowar2
      Senior
      • 11-2001
      • 588

      #3
      Od Kaisera duzo spodziewac sie nie mozna. Omijam te piwa, nawet jadac na rowerze wybieram na postoju wode niz piwo Kaisera. Jedynie Bock moze smakowac, poniewaz warzony jest w browarze Lindenhardt.

      Comment

      • CarlBerg
        Senior
        • 09-2003
        • 968

        #4
        Majac taki wybor jaki Ty masz, tez wolalbym piwo zamiast wody
        Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
        Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Piana obfita, drobna i sztywna, opada (zostawiając ślady na szklance) przeciętnie szybko do utrzymującego się do końca niewielkiego kożuszka.
          Kolor ładny żółty, oczywiście mętne. Zapach intensywny, jakby owocowy, przyjemny. Gazu dość dużo.
          W smaku - całkiem dobry pszeniczniak, wcale nie oceniam go jako wodnistego.

          Podsumowując - przy tej cenie to nawet uwzględniając wstrętne konserwowe opakowanie chętnie zakupię większą ilość.

          CarlBerg - dzięki za dostawę!
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            #6
            Podpisując się pod opinią jerzy'ego donoszę, że puszkę ( a nie jestem w kwestii puszek "obrzydliwy" ) kupiłem w warszawskim Leclercu za jedyne 2,29 PLN!
            Wygląda na to, że Jabłonowo ze swoimi pszenicznymi Apfeldorferami cokolwiek się spóźniło.
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              Jak na cene i puszke to dość fajne piwko, jak by za taka kasę było w butelce to by było niezle.
              Co do samego piwa to barwa, odpowiednia lekko pomarańczowa i mętna.
              Smak kwaskowato-cytrusowy, nie za mocny ale w porządku,
              W tej kategorii cenowej bez konkurencji.
              mozna spokojnie kupować i pić, choć Franziskane jest lepszy, tyle że droższy.

              Comment

              • ajos
                Member
                • 09-2004
                • 91

                #8
                Kolor żółty, przyjemnie mętny. Piana słaba, zostawia lekki kożuch za to przy nalewaniu piwo sie wściekle pieni Smak lekko kwaskowaty, wydaje się dość słaby - ale to odczucie może być skutkiem spożywania kilka godzin wcześniej wściekle mocnej pieprzówki

                W sumie całkiem dobre pszeniczne, szczególnie za taką cenę. Myśle ze wrócę to tego piwa. Zakupione w "Chmielnym" we Wrocławiu.

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #9
                  Zakupiłem w Geancie za 2zł (z hakiem). Całkiem fajna pszenica!
                  Piana- przy nalewaniu wielka, potem opada do 1cm warstwy, drobno ziarnista, lepka.
                  Kolor- mętny, jasno-cytrynowy
                  CO2- bez zarzutów.OK.
                  zapach- lekki drożdżowo-owocowy, za słaby jak dla mnie
                  smak- wodnisty, drożdżowo-kwaskowy, troszkę jednak za słaby
                  Jak na tą cenę super. Gdyby jeszcze było w ciągłej sprzedaży w geancie, to już OK. Jak jeszcze będzie bardziej wyraziste i mniej wodniste, to będzie BOMBA.
                  Polecam.
                  Last edited by cielak; 02-10-2005, 21:17.
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #10
                    Moja ocena
                    (bazująca na ocenie "ARTomatowej"): [4.00]
                    Kaiser Weisse, Kaiser Brau, Neuhaus a.d. Legnitz alc. 5,2%
                    Kolor: słomkowy, bardzo jasny, piwo idealnie mętne [4.5]
                    Piana: początkowo baaardzo obfita, ale stosunkowo szybko opada - pozostaje "kożuszek", utrzymujący się do samego końca i ciekawe "wzory" nas szkie [4.5]
                    Zapach: tu mam największy problem z oceną, bo zapach jest ledwie wyczuwalny [3.5]
                    Smak: odrobinę za mało wyrazisty, bez dodatkowych akcentów, ale w sumie pije się całkiem przyjemnie[4.5]
                    Wysycenie: mogłoby być trochę większe [3]
                    Opakowanie: niestety puszka [3]
                    Uwagi: żałuję, że piwo jest niedostępne w wersji butelkowej, w sumie niedrogi i całkiem smaczny "pszeniczniak"

                    Comment

                    • jarek72
                      • 03-2002
                      • 80

                      #11
                      Dostępny w sosnowieckim Auchan - 2,48 zł za puszkę.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Postanowiłem jeszcze raz ocenić to piwo.
                        Zakupione w Lubelskim Tesco za około 2.60 więc cena rewalacyjna inne pszenice mogły by kosztować podobnie i mógłby ich być większy wybór.
                        Zapach przeciętny, mało pszeniczny.
                        Barwa bardzo jasna cytrynowa, ale mętna.
                        Piana potężna drobnoziarnista.
                        W smaku średniopszeniczne, lekko kwaskowate, smak jest mało bogaty czegoś temu piwu brakuje.mozn powiedzieć że ciut wodniste.
                        Ogólnie jest to piwo średnio, z jednym dużym plusem czyli ceną, jak na nasz ubogi pszeniczny rynek jest to rewelacja. spokojnie można to piwo powtórzyć i polecić do spróbowania no chyba że pojawi się Franziskaner za 3 zł
                        ocena to 4-

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Piwo dziwne.

                          Po pierwsze puszka (choć rewelacynie ładna) nie pasuje mi jakoś do pszeniczniaków. Piana jest obfita i sztywna do końca. Zapach lekko bananowy. Smak bardzo rozwodniony, trudno wyczuć coś poza lekkim bananem. Zasadniczo lepiej pachnie niż smakuje. Nie ma też śladów po drożdżach, o których jest napisane na puszce. Dodatkowo piwo jest przegazowane.

                          ergo:
                          2,50 zł to rewelacyjna cena jak na pszeniczniaka w Polsce ale lepiej już dołożyć 50 gr i kupić Obołonia

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • jaro109
                            Member
                            • 11-2004
                            • 71

                            #14
                            Nie często w naszych rynkowych realiach spotyka się pszeniczniaka w takiej cenie (zakupiłem w auchan cz-wa za 2,4-pare). Puszka może nie jest najlepszą skórą dla tego typu trunku ale cena zmiękcza moje estetyczne wymagania i przesuwa punk ciężkości oceny zawartość puszki. Piana więcej niż przyzwoita. Grubą warstwą stara utrzymać się do końca, pozostawiając na kuflu delikatne krążki. W smaku może mniej treściwy od swoich "droższych" braci ale załuguje na uwagę. Wysycenie trochę ponad normę ale to w końcu puszka. Nie udało mi się też zauważyć opadających drożdży po nalaniu do szkła.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #15
                              Kupione w Zofmarze za 5,80 zł.

                              Kolor: Niby ładnie wpada w pomarańcz, ale zbyt klarowny.
                              Piana: Niewysoka, dość szybko opada do niskiej warstwy, mało osadza się na ściankach.
                              Zapach: Dużo bananów, trochę słodu. Brak konkretniejszego charakteru.
                              Smak: Niezbyt dużo treści, trochę kwasku, trochę bananów, a i tak to wszystko szybko znika z podniebienia, zastąpione wrażeniem wodnistości. Do wypicia, ale bez przyjemności.
                              Opakowanie: Fotografii butelki jeszcze nie było. Etykieta dość klasyczna, z bawarskim krajobrazem i motywami.
                              Uwagi: Jak na weizena, to bida straszna. Nie ma to piwo jakichś szczególnych wad, ale na pewno nie ma też zalet.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎