Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Porter Okocimski za 7 zł

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piotry
    Oj tam, oj tam !
    • 08-2005
    • 761

    Porter Okocimski za 7 zł

    Witam

    Mam pytanie do was czy kupilibyście Portera z Okocimia za 7 zł ??

    Zakładam że mniej więcej tyle mógłby kosztowac w sklepie w polsce (w sklepach wysyłkowych kosztuje ok 2,50$)


    Z góry dziękuję
    piotr


    ps. nie jestem importerem ani dystrybutorem - po prostu chcę wiedzieć jak dużo można dać za to piwo
    Last edited by piotry; 12-10-2007, 11:04.
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    #2
    Jak dla mnie jest to cena do zaakceptowania, ale oczywiście uczyniłaby ona z tego piwa coś w rodzaju "piwa okazjonalnego", pitego raz na tydzień-dwa. W końcu nie jest to lager, tylko porter, więc nieco wyższą cenę można zrozumieć.
    A ceny w USA raczej nie ma co przekładać na nasz grunt, bo tamtejsze 2,50$ to coś jak nasze 2,50 zł.
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Lany za 0,5 l jak najbardziej ,ale za butelkowego, to za dużo-choć to był najlepszy porter jakiego piłem do tej pory


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #4
        Oczywiście 7 złotych to sporo, jeżeli by go traktować jako piwo krajowe (oczywiście takim jest) ale np. porter Fortuny kosztuje w Warszawie 6 złotych (tu znów cena jest nieco "spaczona" przez sklep U Joli). Natomiast cena 7 złotych za ciężko dostępne piwo jak dla mnie jest ok. Poza tym porter cieszyński w butelce 0,5 z kaucją kosztuje około 4,30 - ja tam chętnie bym dorzucił te 3 złote na okocimskiego.
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          #5
          7 zł z butelkę 0,5l to zdecydowanie za dużo. Skoro inne portery moga kosztować ok. 4 zł to dlaczego ten miałby kosztować aż 7 ?
          Raz bym kupił dla spróbowania, ale podejrzewam że nie różniłby się smakowo od innych na tyle, aby uzasadnić to taką różnicę ceny.

          Comment

          • franekf
            Senior
            • 06-2004
            • 944

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
            Skoro inne portery moga kosztować ok. 4 zł to dlaczego ten miałby kosztować aż 7 ?
            Na takiej samej zasadzie można powiedzieć - czemu Żywe kosztuje 3,50 a Ciechan 2 złote?
            Fakt - 7 złotych za krajowe piwo to byłaby lekka przesada, ale już gdyby kosztowało około 6 i browar odpowiednio poprowadził marketing, to chętni na nie na pewno by się znaleźli, i to nie tylko w celu spróbowania.
            Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
            http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
            Piwny Janusz bez Teku

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #7
              7 złotych to zdecydowanie za dużo, by wypić go więcej niż raz w życiu.

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                Na takiej samej zasadzie można powiedzieć - czemu Żywe kosztuje 3,50 a Ciechan 2 złote?
                Trudno porównać Zywe do lagera z Ciechanowa ( pomimo że obydwa mi smakują). Porównywałem ceny porterów, a nie wszystkich piw obecnych na naszym runku.
                Nie rozumiem więc dlaczego inne portery (i to całkiem dobre) z naszych browarów mogą kosztować ok 4zł , a okocimski miałby kosztować prawie dwa razy więcej ?
                No , ale jest to moja subiektywna opinia , więc nie wszyscy muszą sie z nią zgadzać

                Comment

                • kiszot
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 8081

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                  Fakt - 7 złotych za krajowe piwo to byłaby lekka przesada, ale już gdyby kosztowało około 6 i browar odpowiednio poprowadził marketing, to chętni na nie na pewno by się znaleźli, i to nie tylko w celu spróbowania.
                  Rozumiem różnicę 7 a 4 ale 7 a 6 ? Co to za różnica 1 złoty przy tak wysokiej kwocie?
                  Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                  1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                  Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                  Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                  So von Natur, Natur in alter Weise,
                  Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                  Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Jedno/dwa ale żeby kupować na stałe nie mógłby kosztować więcej niż 4,50. Cieszyński kosztuje w sklepach ok 4,20 i dlaczego cena miałaby byc drastycznie inna?
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      Różnica między 7 a 6 to jakieś 15 %, więc w sumie sporo. Ale jeżeli złotówka to niewiele, to tak samo można powiedzieć o różnicy między 6 i 5 złotymi.
                      Chodzi mi o to, że ludzie przyzwyczaili się już trochę do piw kosztujących około 5-6 złotych (guinnesy, franciszki czy paulanery), więc mając świadomość, że nabywają piwo wyjątkowe, mogli by zapłacić 6 złotych i za polskiego portera. A dlaczego nie 7? Może źle myślę, ale ta kwota wydaje mi się już jakąś nieprzekraczalną granicą, kosztując tyle, w wielu sklepach piwo mogło by stać się najdroższym na półce.
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Bez przesady, to nie jest aż tak wyjątkowe piwo, żeby przepłacać. W ogóle po co Ci taka sonda, Piotry?
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • piotry
                          Oj tam, oj tam !
                          • 08-2005
                          • 761

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Bez przesady, to nie jest aż tak wyjątkowe piwo, żeby przepłacać. W ogóle po co Ci taka sonda, Piotry?
                          Napisałem do okocimia w sprawie tego piwa z zapytaniem dlaczegoż nie ma go na polskim rynku - w odpowiedzi napisali że jest zbyt drogie i że ludzie by gonie kupowali. DLateog pytam czy standardowy piwosz kupiłby to piwo w takiej cenie jak jest ona w hameryce

                          zasadniczo chciałbym aby browar wystawiał to piwo w jednym miejscu w polsce - koło browaru - po 1 nie kosztowałoby to browaru dużo kasy - najwyżej naklejka w j. polskim na temat zawartości/ daty do spożycia - coś jak robią importerzy.
                          2. kto naprawdę chciałby się go napić mógłby - co jak co ale dostęp do tego piwa byłby w takim przypadku lepszy niż teraz - przesyłany z zagramanicy ehh.

                          no i mam nadzieję że piwo kosztowałoby jednak troche mniej - ok 5 zł
                          w końcu odpadają cła i inne takie tam

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #14
                            Kupiłbym trzy sztuki, jeżeli to byłaby jedyna okazja.
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • zythum
                              Kot Makawity
                              • 08-2001
                              • 8305

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
                              Napisałem do okocimia w sprawie tego piwa z zapytaniem dlaczegoż nie ma go na polskim rynku - w odpowiedzi napisali że jest zbyt drogie i że ludzie by gonie kupowali. DLateog pytam czy standardowy piwosz kupiłby to piwo w takiej cenie jak jest ona w hameryce

                              zasadniczo chciałbym aby browar wystawiał to piwo w jednym miejscu w polsce - koło browaru - po 1 nie kosztowałoby to browaru dużo kasy - najwyżej naklejka w j. polskim na temat zawartości/ daty do spożycia - coś jak robią importerzy.
                              2. kto naprawdę chciałby się go napić mógłby - co jak co ale dostęp do tego piwa byłby w takim przypadku lepszy niż teraz - przesyłany z zagramanicy ehh.

                              no i mam nadzieję że piwo kosztowałoby jednak troche mniej - ok 5 zł
                              w końcu odpadają cła i inne takie tam
                              Cena na rynku USA a na naszym to dwie różne nieporównywalne sprawy.
                              Porter z Cieszyna kosztuje w sklepach 4,20 i do tej ceny należałoby porównywać wolumen sprzedaży. Skoro cieszyński się sprzedaje (choć trzeba by mieć dane) to i Okocimski by sie sprzedawał. Skoro opłaca się Żywcowi (trzeba by mieć dane) to opłacałoby się Okocimowi.
                              To inaczej miało być, przyjaciele,
                              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                              Rządzący światem samowładnie
                              Królowie banków, fabryk, hut
                              Tym mocni są, że każdy kradnie
                              Bogactwa, które stwarza lud.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎