Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Guinness Draught Arth Guinness

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kemad
    Junior
    • 04-2014
    • 2

    Guinness Draught Arth Guinness

    data przydatności do spożycia: styczeń 1997 - Guinness Draught Arth Guinness


    analiza na podstawie "Craft Beer World" M. Dredge, kwiecień 2013

    CHMIEL - ANGIELSKI - PRAKTYCZNIE NIEWYCZUWALNY, DELIKATNE NUTY ŻYWOPŁOTU
    GORYCZKA - NIEWYCZUWALNA
    SŁODY - JASNY (BRĄZOWY CHLEB, PUMPERNIKIEL), SPECJALNY (WHYSKY), CIEMNY (PALONY, MLECZNA CZEKOLADA)
    ALKOHOL - GŁADKI
    DROŻDŻE - BRAK ESTRÓW, CZYSTY PROFIL DROŻDŻOWY
    WADY - INFEKCJE - DZIWNE, KWASKOWY FINISZ
    ODCZUCIA W USTACH - DELIKATNE, AKSAMITNE, KREMOWE, PŁASKIE, CIENKIE, LEKKO WYTRAWNE


    Wyraźny wpływ czasu, piwo stało się bardzo gładkie - wręcz śmietankowe, wszystkie charakterystyczne nuty smakowe dla Stouta zostały wyparte przez pumpernikiel i whysky. Zaraz po otwarciu atakował mnie zapach suszonej śliwki który ulotnił się wraz z przelaniem piwa do szkła. Rewelacyjna kremowa piana

    Chyba nie mam odpowiednich kompetencji żeby dobrze ocenić taki rarytas, zrobiłem to najlepiej jak potrafiłem.


    Mam czteropak, jak widać jedno wypiłem i chętnie pozbędę się puszki - wiem, że są tu tacy kolekcjonerzy
    Więcej info na PW
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kemad Wyświetlenie odpowiedzi
    data przydatności do spożycia: styczeń 1997 - Guinness Draught Arth Guinness. Analiza na podstawie "Craft Beer World" M. Dredge, kwiecień 2013
    Wypiłeś i oceniłeś piwo z 1996 czy 2013 roku ? Jesli tak to niezaleznie z którego roku było piwa opisujemy w dziale Piwo-Konkretnie.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kemad Wyświetlenie odpowiedzi
    CHMIEL - ANGIELSKI - PRAKTYCZNIE NIEWYCZUWALNY, DELIKATNE NUTY ŻYWOPŁOTU
    Przycinam zywopłoty. Czasami zdaży się że jakiś jego kawałek porwany trymerem wpadnie mi do paszczy ale trudno mi powiedzieć jaki ma smak a zwłaszcza jak smakowałby w piwie. Możesz coś więcej na ten temat ?
    Sama puszka, jeśli pusta raczej nie wzbudzi zainteresowania kolekcjonerskiego. Przynajmniej nie ta odmiana.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • kemad
      Junior
      • 04-2014
      • 2

      #3
      Jeżeli zakładamy, że piwo piwo w tamtych latach miało 18m-cy ważności to wypiłem piwo wyprodukowane w połowie 1995 roku

      Opisałem w tym dziale właśnie ze względu na puszkę, może akurat ktoś się trafi

      Tak jak pisałem, analiza jest wykonana na pdst. tabeli zamieszczonej w w/w księdze, w zapachu pomiędzy całą słodyczą pojawiała się nutka czegoś innego, liści, łamanych gałązek - najbliżej tego dopasowałem właśnie żywopłot

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎