Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Dobra Karma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
    Cholera jasna, właśnie piję Bombina Blues i mam wrażenie, że ktoś dosypał mi do piwa pietruszki i selera. O co tu chodzi?

    Chmielenie na zimno, w za wysokiej temperaturze, jak przystało na saisona
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnopomarańczowy czy wręcz brązowy, piwo całkowicie mętne. [5]
      Piana: Ładna, drobnopęcherzykowa, średniowysoka, opada oblepiając szkło. [4]
      Zapach: Przyjemny, słodkawy banan i chlebowość. Niezbyt intensywny. [4]
      Smak: Lekkie zaskoczenie, z powodu zapachu byłem przekonany, że piwo będzie smakować zupełnie inaczej. Bananowość i słodkość jest prawie niewyczuwalna, raczej dają o sobie znać delikatny kwasek i cytrus. Karmelowe czy palone akcenty nieobecne. Delikatna słodowść i kwiatowość już owszem. Piwo niezbyt treściwe, a wszystkie wymienione przeze mnie smaki nie są mocno wyczuwalne. [3]
      Wysycenie: Za wysokie. [4]
      Opakowanie: Świetna etykieta, naprawdę mi się podoba. [5]
      Uwagi: Rozczarowanie. Miałem nadzieję na niezłego dunkelweizena, a dostałem przeciętne, trochę nijakie piwo. Sądząc po Waszych wcześniejszych wpisach piwo zalicza spore wahania formy - lub źle przechowywano piwa z tego browaru, które dojechały do Katowic, gdyż Robust Porter kupiony tego samego dnia był bardzo kiepski.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnopomarańczowy, lekko wpadający w brąz, mętne. [4]
        Piana: Jak na weizena to niezbyt obfita i trwała. [3.5]
        Zapach: Niezbyt intensywny, nuty goździkowo-bananowe zbyt wycofane. [3.5]
        Smak: Tu podobnie jak z zapachem - goździki zbyt wycofane, przez co piwo jest nieco wodniste. Goryczka dobrze zbalansowana. [3.5]
        Wysycenie: Poprawne. [4]
        Opakowanie: Duży plus za kapsel, pozostałe wrażenia też raczej pozytywne. [4.5]
        Uwagi: Kupione na Mariackie 3 w Katowicach za 7,25 PLN. Nieco mnie zawiodło, szczególnie za tą cenę.

        Moja ocena: [3.6]
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • Oskaliber
          Senior
          • 05-2010
          • 727

          #19
          Kolor: Rubinowy, mętny.
          Piana: Kremowa, obfita, gęsta, niestety mało trwała i opada do zera.
          Zapach: Słodowość, dobrze zrównoważony goździk i banan i lekka nutka karmelowa.
          Smak: Średnio treściwe. Słodowść, goździk i banan równie dobrze zrównoważony jak w zapachu, ale nie tak intensywny. Do tego akcenty dunkelowe: odrobina karmelu, orzechy włoskie. Finisz lekko kwaskowaty. Goryczka średnio niska.
          Wysycenie: Bardzo wysokie.
          Ogółem: Wysycenie dla mnie za wysokie, nawet jak na weizena. Całość jakaś taka mało zgrabna i nieułożona. Dobre, ale nic ponadto.
          BeerFreak.pl

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno miedziany, zmętniony. [4]
            Piana: Niezbyt obfita, drobno i średnio zbudowana, niezbyt trwała redukuje się do zera. [2]
            Zapach: Dość intensywny, typowy dla weizena - banany i goździki. [4.5]
            Smak: Podobnie jak w aromacie tu chyba z większą dominacja goździka. Delikatna kwaskowatość, oraz goryczka praktycznie niewyczuwalna. Słodu karmelowego (jeżeli był użyty) nie czuć, co dla mnie jest dużym plusem. [4]
            Wysycenie: Średnio wysokie, jest ok. [5]
            Opakowanie: Ładne, kolorystycznie pasujące do piwa, dobre jakościowo, szkoda że nie ma kompletu informacji. [4]
            Uwagi: Warka z datą do 30.11.2014. Całkiem przyjemne piwo, przypominające mocno klasycznego weizena.

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #21
              Dunkelweizen czyli ciemne pszeniczne z bieszczadzkiej wytwórni nie zbiera zbyt pochlebnych recenzji. Po degustacji się nie dziwie.
              W aromacie czuć goździki, lekka goryczka. Czuć też banany co jest typowe dla weizenów. Brak mitycznego DMS-u. W smaku kwaskowe, lekko wodniste. Kontrą są słodkawe słody. Fajerwerków nie ma, za to piwo pije się przyjemnie.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎