Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Lost Weekend

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #16
    Jeden z najlepszych owoców polskiego kraftu. Jestem absolutnie zachwycony. Naked City i Nosferatu jeszcze nie piłem, ale czapki z głów przed pracą Radugi.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: czarny [5]
      Piana: brązowa, gęsta, zwarta, opada powoli ale zauważalnie, osiada na szkle spora pajęczyną [4]
      Zapach: paloność, odrobina wiśni i biszkoptu [4]
      Smak: pełne, treściwe, dominuje fajna treściwa paloność, mocna kawa oraz drobinki gorzkiej czekolady, bardzo wyraźnie czuć goryczkę chmielową, w tle dobra gęsta zbożowa podstawa [4]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: komiksowa etykieta, gładki kapsel [4]
      Uwagi: Raduga jest coraz lepsza

      Moja ocena: [4.1]
      Attached Files
      Last edited by becik; 19-03-2015, 20:26.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, z delikatnym rubinowym refleksem. [4.5]
        Piana: Beżowa, drobna, zwarta, puszysta i trwała. Ładnie krążkuje. [4.5]
        Zapach: Grejpfrut i żywica plus delikatne muśnięcie kawy i czekolady. Bardzo przyjemny aromat, niestety z mokrą szmatą w tle. [4]
        Smak: Subtelna mieszanka kawy i czekolady doprawiona porządną grejpfrutową goryczką. Penia odpowiednia, piwo jest gęste i przyjemnie gładkie. Finisz odświeżający, grejpfrutowy. Brak nut palonych. [4]
        Wysycenie: Średnie, dla mnie odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Dobra grafika plus słabiutki papier i brak podania ekstraktu. [4]
        Uwagi: W ciemno jasne piwo. A dokładniej porządnie grejpfrutowe IPA z subtelnymi nutami kawy i czekolady. Dodatek żyta w sam raz, nie za dużo, nie za mało.

        Moja ocena: [4.1]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Black. [4]
          Piana: Średnia, na dłużej niepełna warstewka i lejsing. [3.5]
          Zapach: Aromat amerykański - żywice z grapefruitami. Coś tam w tle się pałętało ale na zachętę przemilczmy to. [3.5]
          Smak: Gęste, żywice z grapefruitami coraz bardziej słodkie. Może być. [4]
          Wysycenie: Średnie. [3.5]
          Opakowanie: Mało kontrastowe ale grafik to pewnie może poprawić Plus za oryginalną serię. [3.5]
          Uwagi: Porządne piwo to konkretnego, powolnego smakowania.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Wysoka, trwała, drobnopęcherzykowa, beżowa. Robi wrażenie, oblepia mocno szkło, zostaje do końca spory kożuch. [5]
            Zapach: Niezbyt silny, żywiczny. [4]
            Smak: Lekko palony, czekoladowy, cytrusowa chmielowość, goryczka średnia/wysoka, długa. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Ładne, stylowe. [4]
            Uwagi: Dobre, aksamitne, gęste piwo. Goryczka nie jest przesadna, ale jest długa. Zbalansowane, pijalność wysoka. Polecam.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #21
              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
              Piana: Bujna, gęsta i trwała. Oblepia szkło.
              Zapach: Raczej słodki. Wyraźny amerykański chmiel - cytrusy, iglaki, żywica. Na drugim planie czekolada i biszkopt.
              Smak: Dobrze zbalansowane akcenty chmielowe i palone, kawowe z gorzką czekoladą oblepiającą podniebienie. Podczas przełykania lekkie przyprawowe muśnięcie. Długa chmielowa, łodygowa goryczka pojawia się zaraz po pierwszym łyku i zostaje długo po przełknięciu.
              Wysycenie: Średnie w stronę niskiego.
              Opakowanie: Etykiety bardzo klimatyczne, dokładny skład.
              Uwagi: Warka 15.08.15 Super. Może nie do końca oferuje to do czego przyzwyczaił mnie styl ale jest bardzo smaczne.
              Attached Files

              Comment

              • jerzdna
                Senior
                • 07-2014
                • 240

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatne. Pod światło brązowe refleksy [5]
                Piana: Brązowa. Różnej wielkości pęcherze. Podziurawiona. Szybko zredukowana do obwódki. Krzaczki b.ładne [3.5]
                Zapach: Piękny. Żywica i las, cytrusy, czerwone owoce, kawa, na granicy uchwytności karmel [4.5]
                Smak: Gęste. Oleiste. Aksamitne i wyklejające prawie jak kisiel. Skórka razowca. Kawa. Prażone pestki słonecznika. Odrobina cytrusów. [5]
                Wysycenie: Niskie. Idealne [5]
                Opakowanie: Piękny eta jak zwykle w stylu starego kina. Info porządne. Historyjka bez wielkiego zadęcia. [4.5]
                Uwagi: Geeenialne żytnie CDA Jedno z lepszych piw AD 2015 dotąd pitych. Mimo że wydawałoby się do długiego popijania to "skończyłem" z nim może w 10 min. Nie mogłem się oderwać...

                Moja ocena: [4.65]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #23
                  Czwarte piwo z kontraktowego browaru Raduga, którego tytuły nawiązują do filmów. Lost Weekend to amerykański dramat z 1945 r. nagrodzony czterema Oscarami.
                  Piwo uwarzono w stylu Rye India Black Ale, gdzie obok słodów jęczmiennego, karmelowego zapodano jeszcze żytni i pszeniczny. Do tego sypnięto całą szufle amerykańskich chmieli.
                  Barwa brązu, przechodzącego w czarny, mocno zmętniona. Piana beżowa z drobnymi i średnimi pęcherzami, dziurawiącymi przy opadaniu.
                  Aromat typowy dla stylu, dość intensywna goryczka w nucie cytrusów, owoców leśnych i kawy. W smaku podobnie. Żyto wygładza piwo, nadając jej aksamitność, treściwość. Lekka słodycz karmelowa miesza się z nutami kawowymi. Na tym wszystkim dominuje goryczka żywiczna, niezalegająca, ale utrzymująca się na podniebieniu i języku z każdym, kolejnym łykiem. Niezbyt duże wysycenie pasuje, choć mogło być trochę wyższe. Wówczas piwo byłoby idealne. Z drugiej strony wysycenie poprawia pijalność, a pamiętać trzeba, że piwo ma 6,5 volta.

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Niemal czarny, zmętniony [4.5]
                    Piana: Trwała, ale dziurawi przy opadaniu [4.5]
                    Zapach: Głównie goryczka - cytrusowa, żywiczna plus "podkład' z żyta, obecna nuta kawowa [4.5]
                    Smak: Zbalansowana goryczka ze słodami. Piwo nie jest za słodkie ani zbyt wytrawne. Goryczka nie zalega na języku ale jest mocno zaakcentowana. [4.5]
                    Wysycenie: Nieco zbyt niskie, przez co jest jeszcze b. pijalne. [4]
                    Opakowanie: Nie wiem na ile nawiązuje do plakatów, ale idealnie pasuje do klimatów z czasu produkcji tytułowego filmu. [5]
                    Uwagi: Najlepsze w stylu piwo, jakie piłem!

                    Moja ocena: [4.5]

                    Comment

                    • yassmen
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 288

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Nieprzejrzyste, niemal czarne. Pod światło naturalne nic się nie przebija. [4.5]
                      Piana: Żółtawo-brązowa, trochę jak na kawie. Po nalaniu bardzo obfita. Redukuje się, ale jest obecna do końca. [4.5]
                      Zapach: Żytni ciemny chleb, żywica, cytrusy, pumpernikiel, świeżo zmielona kawa i świeżo skarmelizowana słodycz. [5]
                      Smak: Pyszne. Oleiste, gładkie - po prostu samopij. Charakterystyczna dla ciemnych piw kawowość. Poza tym ciemna czekolada, masa żywicy, pumpernikiel, prażone pestki słonecznika. Ciut zbyt karmelowe. Gdyby nie to byłby max. Ale może zbyt łapczywie piłem. [4.5]
                      Wysycenie: Średnio-niskie, bardzo OK. [4.5]
                      Opakowanie: Fajne - kino noir. Na kontretykiecie info o składzie i krótka, nieprzegięta notka. [4.5]
                      Uwagi: Warka do 6.1.2016

                      Moja ocena: [4.675]

                      Comment

                      • Pess09
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 284

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno brunatny. [4.5]
                        Piana: Ciężko się tworzy ale jest nawet zbita, szybko opada. [3]
                        Zapach: Słodko, czekolada, karmel, herbatniki i mocno żywiczna chmielowość, bardzo przyjemny. [4.5]
                        Smak: Solidna słodowość na odpowiednim poziomie, dają o sobie znać słody żytnie, skontrowane wyrazistą lekko popiołową palonością zmieszaną z gorzką czekoladą oraz intensywną, bardzo żywiczną goryczką. [4.5]
                        Wysycenie: Niskie, dobre. [5]
                        Opakowanie: Fajny motyw na etykiecie, czarny kapsel. [4.5]
                        Uwagi: Słodki zapach, i palony i gorzki smak. Fajna kompozycja, pije się bardzo przyjemnie, jedno z lepszych piw z tych które ostatnio piłem.

                        Moja ocena: [4.375]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarne, przy tafli ciemny bursztyn, [4.5]
                          Piana: Średnio-niska obfitość, drobnopęcherzykowa, ciemno beżowa, dość trwała, ładnie firankuje. [4]
                          Zapach: Żytnia słodowość, żywiczno-iglasty, cytrusy, delikatny prażony słonecznik, średnia intensywność, przyjemny. [4]
                          Smak: Sporo czekolady, dość słodkie, oleiste, treściwe, gładkie, prażony słonecznik, wysoka grejpfrutowo-żywiczna goryczka przechodzi do średnio-długiego ziołowo-czekoladowego finiszu. [4.5]
                          Wysycenie: Niskie - pasuje do piwa, choć mogłoby być odrobinę wyższe. [3.5]
                          Opakowanie: Jak większość od Radugi, ładna etykieta, pełny skład, w tym przypadku etykieta była krzywo naklejona za to mały minus. [4]
                          Uwagi: Dobre i zrównoważone piwo, wyraźnie żytnie - co nie zawsze czuć w innych "żytnich" piwach. Warka 30.08.2016/B1.

                          Moja ocena: [4.2]

                          Comment

                          • GSE
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 424

                            #28
                            potwierdzam, że warto czarne, oleiste z porządną, długo utrzymującą się brązową pianą. przed napiciem się, aromat amerykańskich chmieli czułem z odległości ponad metra. w smaku przyjemnie aksamitne i kawowe. podeszło mi bardziej niż Birbant DR IPA o zbliżonych parametrach (w dodatku nie oszukują z IBU ). z podobnych gatunkowo, większe wrażenie zrobił na mnie The Lumberjack z Brokreacji (ale trudno bezpośrednio porównywać, bo to żytni amerykański stout a nie czarna ipa).
                            Last edited by GSE; 23-04-2016, 18:41.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brunatny, pod światło widać, że jest klarowne. [4]
                              Piana: Beżowa, wysoka i trwała, drobnopęcherzykowa, zostawia ładne ślady na szkle. [4.5]
                              Zapach: Czekolada i to słodka, biszkopt, świerk, lekki grejpfrut. Przyjemne to, ale za słabo wyczuwalne. [3.5]
                              Smak: Intrygujące połączenie czekolady z cytrusowo-iglastą goryczką. Piwo jest treściwe i gęste, ale nie ciężkie w odbiorze, a wręcz aksamitne. Po jakimś czasie pojawiają się palone i lekko kwaskowate nuty niczym w stoucie. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. [3.5]
                              Opakowanie: Typowa Raduga: pełny skład, filmowa etykieta i słabej jakości papier. [4]
                              Uwagi: Piłem już kiedyś to piwo i wydawało mi się gorsze. Dziś mimo krótkiego terminu ( 30.08.2016) bardziej mi smakowało, choć aromaty chyba gdzieś powoli odleciały...

                              Moja ocena: [4.05]

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #30
                                Styl Rye India Black Ale
                                6.5 % alk.
                                70 IBU
                                16 % BLG
                                Warka: 30/08/2016 pite 24/10/2016 czyli dwa miesiące po dacie.

                                Niefiltrowane, pasteryzowane.

                                "Zgubiło" się w lodówce.
                                Pięknie ułożone. Alkohol w postaci leciutkiego likieru. Goryczka niby spora, ale od razu jest kontrowana złożoną słodowością. Lekko oleiste, gładkie, wlewa się bez problemu w gardło.

                                Bardzo dobra robota. Świetnie się ugładziło.
                                Attached Files
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎