Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pociągiem po kolejowo-piwnych szlakach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika holycrap Wyświetlenie odpowiedzi
    Napiszcie proszę czy można kupić bilet Silesia Weekend w polskim Cieszynie ?

    U konduktora KŚ.
    mb WOS

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      Tak, tylko to musi być bilet kupiony z jakiejkolwiek stacji Kolei Śląskich do stacji granicznej czyli do Chałupek lub Cieszyna.
      To oczywiście dobra wola kierownika - nam sprzedał dla 5 osób z Olzy do Chałupek gdy podszedłem do niego w czasie postoju pociągu z Katowic na stacji w Bohumíně. Dzięki temu całą niedzielę mogliśmy za 16,15 zł w piątkę podróżować ČD po całym Moravsko-Slezským kraju.

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
        Bilet obowiązuje od 18-tej dnia poprzedzającego dzień wolny do 6 rano po dniu wolnym.
        Czyli np. o 17:50 nie da się go kupić w pociągu?
        Taki sprytny plan sobie wymyśliłem, a dokładniej ktoś mi podsunął pomysł ze stacją początkową.
        Będąc w Cieszynie podjeżdżam sobie do najbliższej stacji którą jest Cieszyn Marklowice. Tam wsiadam do pociągu jadącego do Cieszyna. Kupuję bilet u kierpocia do Cieszyna.
        Taki bilet kosztuje 3,80. To co, na nim mogę przejeździć cały moravskoslezky kraj aż do poniedziałku 6 rano?
        Jedyny problem to taki, że pociąg z Marklowic odjeżdża o 17:48. Następny jest natomiast o 20:00. I nawet nie ruszając w Czechy w piątek warto by było do tych Marklowic się przejechać.
        W powyższym przykładzie zakładam brak woli do numeru, o którym pisał dadek.
        Last edited by Pendragon; 30-05-2016, 13:19.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          Jak kupisz bilet powrotny do Marklowic to powinien być ważny do poniedziałku.
          Koleje Śląskie – przewoźnik kolejowy, założony 8 kwietnia 2010 przez samorząd województwa śląskiego.
          mb WOS

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            A ile ten Silesia Weekend kosztuje, bo z tego zapisu nic nie rozumiem:
            Cena: 20% zniżki na przejazd „tam i z powrotem” lub 15% zniżki na przejazd w jedną stronę."

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • woosaa
              Senior
              • 07-2005
              • 1548

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              A ile ten Silesia Weekend kosztuje, bo z tego zapisu nic nie rozumiem:
              Cena: 20% zniżki na przejazd „tam i z powrotem” lub 15% zniżki na przejazd w jedną stronę."
              Wychodzi że 7,60(Marklowice-Cieszyn-Marklowice) -20%=6,08?.Coś tanio na cały weekend.
              mb WOS

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Jizdenka na leto:
                W tegoroczne wakacje po raz kolejny koleje czeskie przygotowały ofertę Jízdenka na léto, dzięki której można bardzo tanio zwiedzać Republikę Czeską. W 2016 roku wprowadzono jedną istotną zmianę – bilet można kupić w dwóch wariantach: ważny siedem następujących dni po…

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja na to liczę, że w końcu się dogadają
                  No to się dogadali. Pociągi do Kowna ruszają od 17 czerwca.
                  Rozkład jest następujący:
                  Z Białegostoku odjazd 7:43 (w soboty i niedziele) i 15:19 (w piątki, soboty i niedziele).
                  Po drodze zatrzymywać się będzie na stacjach Czarna Białostocka, Sokółka, Dąbrowa Białostocka, Augustów, Suwałki i Trakiszki, Mariampol i Kozłowa Ruda (Kazlų Rūda).
                  Przyjazd do Kowna na godzinę 13:35 i 21:35.

                  W drogę powrotną pociągi będą wyjeżdżały o godz. 9:00 (w poniedziałki, soboty i niedziele) i 16:55 (w soboty i niedziele), a do Białegostoku będą docierały o 13:00 i 21:08.

                  Koszt biletu na trasę Białystok - Kowno to 11 euro (oferta "Polska – Litwa Regio-Specjal").

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • colkurtz
                    Member
                    • 05-2007
                    • 65

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                    Skorzystałem, świetna oferta!
                    Niestety, pokłosiem jest smutek, że w samym Trójmieście musimy mieć pierdylion różnych biletów (protezy MZKZG nie liczę)...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      Nie pierdylion lecz 1012, jak ktoś policzył

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Raciborz
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 594

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czyli np. o 17:50 nie da się go kupić w pociągu?
                        Taki sprytny plan sobie wymyśliłem, a dokładniej ktoś mi podsunął pomysł ze stacją początkową.
                        Będąc w Cieszynie podjeżdżam sobie do najbliższej stacji którą jest Cieszyn Marklowice. Tam wsiadam do pociągu jadącego do Cieszyna. Kupuję bilet u kierpocia do Cieszyna.
                        Taki bilet kosztuje 3,80. To co, na nim mogę przejeździć cały moravskoslezky kraj aż do poniedziałku 6 rano?
                        Jedyny problem to taki, że pociąg z Marklowic odjeżdża o 17:48. Następny jest natomiast o 20:00. I nawet nie ruszając w Czechy w piątek warto by było do tych Marklowic się przejechać.
                        W powyższym przykładzie zakładam brak woli do numeru, o którym pisał dadek.
                        Szczerze mówiąc to nie wiem,ale starczy zadzwonić do Kolei Śląskich.Jeszcze jedno aby jeżdzić do poniedziałku,musisz mieć bilet powrotny.W jedną stronę ważny tylko do 100 km na jeden dzień

                        Comment

                        • Raciborz
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 594

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wychodzi że 7,60(Marklowice-Cieszyn-Marklowice) -20%=6,08?.Coś tanio na cały weekend.
                          Ja Racibórz-Chałupki-Racibórz 9,50 zł

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13949

                            Nie ma tematu o autobusach na piwnym szlaku, więc podaję tuta...
                            Jeszcze w tym roku 4 kursy wałbrzyskiej linii podmiejskiej numer 15 mają być przedłużone do czeskiego Meziměstí

                            Na dzień dzisiejszy do granicy w Golińsku dojeżdżają tylko 2 kursy, a 4 inne kończą w Mieroszowie.

                            Przypomnę, że inną linią numer 5 można dojechać (w cenie biletu miejskiego) do browaru w Jedlince.
                            Last edited by Pendragon; 14-10-2016, 11:51.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              Kontynuuję dobre wieści autobusowe.
                              Bezpłatny autobus Świeradów - Nove Mesto ma ruszyć na początku listopada, albo nawet szybciej.
                              Last edited by Pendragon; 24-10-2016, 20:12.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • dadek
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 4568

                                Od nowego rozkładu jazdy 11.12.2016 dobra wiadomość dla jeżdżących do Czech z Wawy i Śląska. 3 drogie jak cholera pociągi EC będą jeździć jak IC czyli w normalnej taryfie TLK. Dotyczy to pociągów PRAHA i PORTA MORAVICA do Pragi oraz VARSOVIA przez Ostravę, Přerov, Břeclav do Budapesztu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎