Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
W pewnej chwili swojego życia zacząłem szukać czegoś więcej poza piwami popularnych marek, pytałem znajomych, przeglądałem bezkresne zasoby internetu. W końcu trafiłem na stronę browar.biz i okazało się, jak dużo mnie omijało w kwestiach piwnych. Od dwóch lat dość często zaglądam na forum, czerpiąc pełnymi garściami z niewyobrażalnej wręcz ilości wiedzy zgromadzonej przez forumowiczów. Aby browar.biz mógł nadal istnieć i się rozwijać, niezbędne jest wsparcie użytkowników - właśnie dlatego zdecydowałem się dołożyć swoją cegiełkę. Ty też wesprzyj browar.biz - zostań Premium Użytkownikiem.
moracz
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Nepomucen: Koźlak Jesienny
Ekstrakt: 15.8% wag. | Alkohol: 6.2% obj. / 4.65% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.066
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 02-10-2015, 01:26
darekd darekd is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Wrocław
Standardowy Nepomucen, Koźlak Jesienny

Zgłaszam tylko.

15,8 % ekstr.
6,2 % alk.

Górnofermentacyjny bock, z których słynie Holandia i ma nawet specjalny festiwal im poświięcony:

http://www.bockbierfestival.nl/

Chmiele: East Kent Goldings, Pilgrim, Hallertau Tradition.

Premiera w weekend w Miliczu.
W końcu
Odpowiedz cytując
Stare 02-10-2015, 13:21
Fotka Użytkownika: Petitpierre
Petitpierre Petitpierre is offline
Senior

Miejscowość: Gród bogaty
Standardowy

Jacer go pod niebiosa wynosił. Ważne, że wreszcie zabrał się za PIWO, a nie za wysłodziny. Do nas i tak nie dojdzie.
Bryzgaj halby ni znasz aptek ni lekarza
Odpowiedz cytując
Stare 13-10-2015, 11:31
binarytree binarytree is offline
Junior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
Do nas i tak nie dojdzie.
Czemu?
Wczoraj kupiłem w Centrali Piwnej w Poznaniu, wiec jesli chodzi o dostępność to jest
Odpowiedz cytując
Stare 16-10-2015, 01:35
darekd darekd is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Foto:
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg DSCN1557.jpg (30,7 KB, liczba wyświetleń: 220 )
Odpowiedz cytując
Stare 04-11-2015, 00:22
Fotka Użytkownika: kenny
kenny kenny is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Bursztynowy, wpadający w brudny pomarańcz. [4]
Piana: Niska, trwała, ładnie koronkuje. [4.5]
Zapach: Niezbyt silny, karmelowy, zbożowy, lekko alkoholowy. [4]
Smak: Chlebowy (ale bardziej skórka od chleba), zbożowy, karmelowy, lekko kwaskowy, goryczka ziołowo-korzenna, średnia, długa, trochę zalega. Rozgrzewające. [4]
Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
Opakowanie: Ładnie rozpisane wszystkie dane, sama etykieta początkowo lekko mnie zdziwiła - co mają ryby do koźlaka? Ale jak napisano, piwo powstało z okazji odłowów karpi w Stawach Milickich. Ciekawa inicjatywa. [4.5]
Uwagi: Gęste, treściwe piwo, o dość wyczuwalnym alkoholu. Raczej bym nie odgadł, że jest górnofermentacyjne, ale w niczym to nie przeszkadza. Jako koźlak jest ok, trochę może zbyt alkoholowy i goryczka zalega zbyt długo. Smaczne piwo, mimo sporego ciała pije się je łatwo.

Moja ocena: [4.075]
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2017, 10:23
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków

Kolor: Bursztynowo-brunatny [4]
Piana: Jasnokremowa, drobniutka, niska, dość krótka, szybko redukuje się do obrączki [3.5]
Zapach: Słód z przewagą akcentów chlebowych, tostowych, wręcz palonych a precyzyjniej, mocno opiekanych Wyczuwalne dobrze owoce suszone w typie rodzynek, wiśni i drożdże jak z jasnego chleba, do którego dodaliśmy ich za dużo. Odrobina korzenno-ziołowych aromatów chmielowych. [4]
Smak: Dość wytrawne, karmelowo-słodowe z lekko palonym posmakiem i smakiem wywaru z kolejny raz zalewanych rodzynek. Wszystko spowija przyjemny smak chmielu.
Goryczka dość wysoka, bardzo przyjemna, długa. Przymiotnika szlachetna opisuję ją idealnie [4]
Wysycenie: Średniowysokie, dobre [4]
Opakowanie: Etykieta jak tablica poglądowa w pracowni biologicznej albo sklepie wędkarskim, rozpoznawalna bez pudła, nawet w mroku [3.5]
Uwagi: Bardzo mi smakował. Szczególną uwagę zwraca świetne włączenie zdecydowanych chmielowych elementów do piwa kojarzącego się raczej ze słodowością

Moja ocena: [3.925]

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2017, 16:02
Fotka Użytkownika: dyczkin
dyczkin dyczkin is offline
Serce w kolorze blaugrana

Miejscowość: Polkowice
Standardowy

Leona, czego brakuje do ideału?

Moje warzenie // Piwny Wojownik

Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

Etykiety z wypitych piw osobiście: 2114 z 40 krajów. Zagranica: 715 // Polska: 1399
Odpowiedz cytując
Stare 12-01-2017, 10:03
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
Leona, czego brakuje do ideału?
Też zdziwiłem się, że taka niska ocena wyszła

A brakuje zapewne mojej edukacji bo poza Leute i chyba jakimś Jopenem nie piłem górnych koźlaków i jacerowego oceniałem w kategorii "piwo".
Obiektywizm też by się przydał bo mam ogromne problemy z ocenianiem piw spod ręki ludzi, których znam i cenię/lubię/szanuję. Jacera oceniłem za nisko za co, jestem pewien, się nie obrazi. A w ramach pokuty namawiałem wczoraj decydenta jednego z wielokranów żeby częściej robili zamówienia w Nepomucenie

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2017, 14:09
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
မာခ်င္ ကာ၀ါလက္

Miejscowość: Kraków

Kolor: Piękna głęboka herbata, ciemny pomarańcz. Pod światło piwo wydaje się dość klarowne. [5]
Piana: Duża, w miarę drobna i jednorodna, kremowa, trwała. Powoli się redukuje i pozostawia ślady na kuflu. [4]
Zapach: Średnio mocny. Ładny, nietypowy. Suszone owoce, nuty korzenne, ziołowe, zbożowe. Od połowy piwa pojawia się także karmel. [4]
Smak: Zbożowość, słodowość, jakieś nuty korzenne, suszone owoce. Od połowy piwa coraz wyraźniejszy karmel. Goryczka chmielowa mocna i długa. Bardziej taka ziołowo korzenna. Posmak goryczkowy, długi, lekko zalegający. Alkoholu nie czuć, piwo lekko wytrawne (półwytrawne?). [4.5]
Wysycenie: Początkowo za mocne. Od połowy piwa, jak się trochę odgazowało, jest już ok. [3.5]
Opakowanie: Wszystkie potrzebne i niepotrzebne parametry podane. Ładny firmowy kapsel. Tyle, że etykieta nie za bardzo mi pasuje. Biel z koźlakiem jakoś mi się nie kojarzy. Karpie można zrozumieć ale dopiero po przeczytaniu etykiety. Pojawiający się pomarańczowy kolor na literach i logo to fajny pomysł. Całość jednak na półce w sklepie nie robi wrażenia. [3.5]
Uwagi: Ciekawe, bardzo pijalne i smaczne piwo. Rzadki u nas styl (Nepomucen chyba jako jedyny uwarzył piwo w tym stylu) i ciężko o porównanie do innych.

Moja ocena: [4.2]

ART edytował/a post 30-01-2017 o godz. 08:29. Powód: Zborzowość
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak