Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Vifling

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #16
    Jak można przeczytać w dzisiejszej prasówce, warzelnia browaru zostaje wystawiona na sprzedaż. Oznacza to niestety koniec browaru Ciekawe co z samym budynkiem się stanie skoro tylko warzelnia została umieszczona na liście sprzedażowej.
    Dolnośląskie chyba najbardziej cierpi w ostatnich latach. Pozamykanie browarów w okolicach Wrocławia, później w samej stolicy województwa i niedawno Chojnów, a teraz Prochowice.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #17
      O ile wiem, to właścicielem browaru Vifling nie jest "PHUP Laguna Vifling Eugeniusz Madej w upadłości". To poprzednia firma. Ogłoszenie więc dotyczy najprawdopodobniej sprzedaży jakiegoś rupiecia, poprzedniego wyposażenia browaru. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nowoczesna warzelnia browaru Vifling jest warta 30 tys. złotych + VAT.

      Comment

      • pawelek59
        Senior
        • 04-2003
        • 195

        #18
        Czy ktoś z Forumowiczów ma informację odnośnie sklepiku firmowego Viflinga, czy jest czynny i do której? Ostatnio (koniec stycznia) przejeżdżając przez Prochowice wstapiłem do sklepiku w okolicach godz. 14.30. Sklepik był zamknięty, a na drzwiach nie było zadnej informacji.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawelek59
          Czy ktoś z Forumowiczów ma informację odnośnie sklepiku firmowego Viflinga, czy jest czynny i do której? Ostatnio (koniec stycznia) przejeżdżając przez Prochowice wstapiłem do sklepiku w okolicach godz. 14.30. Sklepik był zamknięty, a na drzwiach nie było zadnej informacji.
          Byłem jakoś latem po 8 rano.Sklepik w osobnej budce był zlikwidowany ale piwo bez problemu kupiłem w stróżówce,która przejęła funkcję sprzedaży.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Misiekk
            Czyżby kolejny browar do odstawki ...
            Jak się dzisiaj dowiedziałem od przedstawiciela Viflinga, browar od dwóch tygodni jest zamknięty i już nie warzy piwa . Podobno właściciel nie jest już zainteresowany produkcją piwa. Tłumaczeniem był mały popyt na piwa z Prochowic.
            Niestety także w mniejszych okolicznych sklepikach, gdzie zawsze to piwo było dostępne, praktycznie go nie ma. Pozostały tylko ostatnie butelki 0,33l.

            Comment

            • pawelek59
              Senior
              • 04-2003
              • 195

              #21
              Jest to dosyć smutne, zawsze będąc w okolicy podjeżdżałem aby kupić w sklepie przy browarze kilka piwek. Ostatnio (styczeń 2006) sklepik był już nieczynny, ale na terenie browaru widziałem kilka TIR-ów z napisem SPAR, więc myślałem, że jakoś się kręci....
              No cóż, mam nadzieję, że nie jest to początek czarnej serii...

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #22
                jakaś plaga z zamykaniem browarów w tym roku; jednak z drugiej strony, jakby nie patrzeć padają głównie zakłady warzące piwo o dość "kontrowersyjnej" jakości
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                  jakaś plaga z zamykaniem browarów w tym roku; jednak z drugiej strony, jakby nie patrzeć padają głównie zakłady warzące piwo o dość "kontrowersyjnej" jakości
                  A piłeś kiedyś beczkowego Viflinga?

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #24
                    Jestem totalnie zaskoczony - toż Viflingi pojawiły się i w mojej okolicy. Czy to jest informacja na 100% pewna?
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
                      A piłeś kiedyś beczkowego Viflinga?
                      tak i to rewalcja nie była, choć kicha też nie

                      Comment

                      • MLT
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 1045

                        #26
                        Bardzo dziwna informacja. Byłem wczoraj w Prochowicach i nie wydawało mi się, że browar jest nieczynny. Na portierni można było kupić piwo, a po terenie kręcili się pracownicy, no i stało tam kilka ciężarówek.

                        Comment

                        • robox
                          = kapslarz =
                          • 11-2002
                          • 8188

                          #27
                          Taką informację otrzymałem od przedstawiciela Viflinga, spotkanego wczoraj w sklepie. Zapytałem go o brak piwa z tego browaru w okolicznych sklepikach. Nie wiem, może miał słaby dzień, był sflustrowany pracą . Dzwoniłem też do browaru, aby to potwierdzić, ale było po piętnastej i telefon odebrał jakiś dziadek na portierni, który nie za bardzo był rozmowny (powiedział tylko, żeby zadzwonić rano). Dzisiaj zadzwonię z pracy, może ktoś bardziej kompetentny odbierze telefon i coś się więcej dowiem.

                          Comment

                          • Sokół83
                            szynkarz
                            • 12-2004
                            • 1598

                            #28
                            A piłeś kiedyś beczkowego Viflinga?
                            nie ale po spozyciu mocnego i karkonoskiego raczej nie miałem ochoty (ani możliwości) próbować reszty piw

                            generalnie małe browary mogą sie utrzymać na rynku i nawet zdobywac nowe rynki (jak np Ciechanów), ale muszą robić piwa na przyzwoitym poziomie; a jeśli browar tłucze całą gamę kiepskich piw, albo wychodzą mu bardzo nierówne warki to prędzej czy poźniej zniknie z rynku - przez to jeszcze paru browarom w Polsce grozi zamknięcie
                            Z INNEJ BECZKI

                            www.fotopolska.eu

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83
                              a jeśli browar tłucze całą gamę kiepskich piw, albo wychodzą mu bardzo nierówne warki to prędzej czy poźniej zniknie z rynku - przez to jeszcze paru browarom w Polsce grozi zamknięcie
                              Nie prawda Relakspol tłucze całą gamę kiepskich piw, warki wychodzą bardzo nierówne, robią jedno smaczne piwo Krakowiaka i jedno do wypicia z beczki Relakspol Mocne, które to dwa piwa nie są podstawowymi produktami, bo wszystkich piw mają z 10, a jednak utrzymują się na rynku i to całkiem nieźle. A to dlatego, że są bezwzględnymi przedsiębiorcami i zajmują się po prostu sprzedażą a nie fanatyzmem i miłośnictwem piwnym - i utrzymają się mimo słabego produktu
                              Last edited by Shlangbaum; 10-08-2006, 08:34.

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • robox
                                = kapslarz =
                                • 11-2002
                                • 8188

                                #30
                                Dzisiaj rozmawiałem z panią z Viflinga, która na pytanie o przyszłość browaru, odpowiedziała mi tylko ,że piwa są dalej do nabycia w browarze i w hurtowniach.
                                Mam nadzieję, że to fałszywy alarm. Trzeba poczekać, co czas pokaże. Sorry za zamieszanie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎